.

Tip, kam vyrazit v prvním říjnovém víkendu: Nenechte si ujít Pilsner Fest – oslavu 174 let od uvaření první várky plzeňského ležáku

Vaření

Tip, kam vyrazit v prvním říjnovém víkendu: Nenechte si ujít Pilsner Fest – oslavu 174 let od uvaření první várky plzeňského ležáku

Přijďte si připomenout, kdy, kde a jak se zrodil věhlasný plzeňský ležák. Pivo, které založilo novou pivní kategorii a změnilo celý pivní svět. Na Pilsner Festu, který oslavuje uvaření historicky první várky Pilsner Urquell v roce 1842, zažijete pravou pivovarskou atmosféru. Ochutnáte plzeňský originál v nefiltrované podobě doplněný o kvalitní gastronomii a dozvíte se více o významných osobnostech, které uchovávají tradiční pivovarská řemesla a už po generace dělají plzeňský ležák tím, čím je.

Vyrazte v sobotu 1. října 2016 od 11:00 do plzeňského pivovaru na tradiční Pilsner Fest – oslavu 174. narozenin piva Pilsner Urquell.

Plzeň

Oslava 174. výročí uvaření první várky plzeňského piva známá jako Pilsner Fest připomene důležitý okamžik, kdy 5. října roku 1842 uvařil sládek Josef Groll v plzeňském pivovaru historicky první várku zlatého ležáku. A proto bude právě nefiltrovaný ležák Pilsner Urquell hlavní hvězdou výčepů a poteče z více než 150 kohoutů. Pro ten nejlepší pivní zážitek jej návštěvníkům pivovaru poctivě načepují vítězové soutěže o nejlepšího českého výčepního – Pilsner Urquell Master Bartender. 

Plzeň

Aby byla oslava ještě výjimečnější, pečlivě připravená degustační menu, která se nejlépe hodí k plzeňskému pivu, nabídnou restaurace reprezentující plzeňské podniky Na Spilce, Švejk restaurant nebo Lokál Pod Divadlem. Tu pravou pivní atmosféru v nich doplní hudební vystoupení nebo zlaté pivo čepované poctivě do skla. Návštěvníky však čeká v areálu pivovaru také spousta dalších stánků s občerstvením, které byly vybrány pod taktovkou kulinářského Fresh Festivalu. Pilsner Fest je totiž pivní oslavou, která se má kvalitně načepovaným pivem v kombinaci s vyšší gastronomií odlišit od ostatních běžných festivalů a jejich nabídky piva a pokrmů.

Plzeň

Na oslavě první várky jistě příchozí zaujmou i tradiční řemesla, která jsou bezprostředně spojená s plzeňským pivem. Svůj um předvedou v bednárně i ve speciálním stánku na nádvoří pivovaru bednáři, kteří se stále ještě postaru starají o dubové pivovarské sudy a kádě v plzeňských sklepích. V průběhu narozeninového dne se všem příchozím představí na jevišti i jeden z nejlepších českých výčepních, plzeňský sládek nebo místní formanka, která i dnes s koňským povozem rozváží sudy s pivem z pivovaru do plzeňských hospod. Všichni zástupci pivovarských řemesel dají nahlédnout hlouběji do svých profesí a návštěvníky Pilsner Festu vyzvou k soutěžím, kde bude jednou z hlavních cen například soukromá VIP prohlídka pivovaru přímo se starším obchodním sládkem Václavem Berkou.

Plzeň

Skvělý pivní zážitek doprovodí na místě také rozmanitá hudba. Znít bude hlavně ze dvou pódií v areálu pivovaru, na kterých začne program od 11:30 vystoupením tradiční české kapely Čechomor. Tu pak vystřídají třeba Chinaski, ležáku věrní Tata Bojs, anděly oceňovaná Bára Poláková nebo slovenský zpěvák Meky Žbirka. Krom dvou hlavních pódií pak ožijí narozeninovou hudbou i některé pivní stany a další místa v areálu pivovaru.

Na Pilsner Festu také nebudou chybět speciální festivalové prohlídky pivovaru. Z Návštěvnického centra vyrazí každých 15 minut od 10:00 do 21:00 průvodci se skupinou na prohlídku bednárny a sklepů s ochutnávkou nepasterizovaného a nefiltrovaného ležáku. Prohlídku zakončí v takzvaném „podsvětí“, které bude veřejnosti otevřeno poprvé. Přezdívá se tak zázemí historické varny, která dá nahlédnout pod varné pánve a kádě, ve kterých se do roku 2004 vařilo pivo Pilsner Urquell.

Vstup na festival je zdarma, více informací o festivalu naleznete na www.pilsnerfest.cz.

Kdy: sobota 1. října od 11:00

Kde: Areál Plzeňského Prazdroje v Plzni

   
20.09.2016 - Nápoje - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] oratio [*]

  Pivo nemám ráda, takže akce ne pro mneSml16

  superkarma: 0 20.09.2016, 14:25:35
 2. [4] Kašparka [*]

  jéé super, už se těším, miluju pivo a program je lákavýSml67

  superkarma: 0 20.09.2016, 13:17:03
 3. [3] bobani [*]

  tak tohle by mě nelákalo ani kdyby to bylo za rohem

  superkarma: 1 20.09.2016, 08:44:11
 4. [2] Rikina [*]

  Pivo mám ráda, prohlídka pivovaru může být zajímavá, jenže - čím jsem starší, tím méně se mi chce cpát se někde v davu. Sml15 A ty fotky prostoru našlapaného lidmi hlava na hlavě, to děkuju pěkně, ale zas nemusím mít všecko. Sml80

  superkarma: 0 20.09.2016, 07:25:00
 5. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 20.09.2016, 07:00:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme