Vaření

Tip CrossCafe - Pikolo nastartuje váš den!

Také někdy cítíte potřebu rychlého nastartování, kterou řešíte kávou? Pro tyto případy je vhodné zvolit kávu menšího objemu, koncentrovanější dávka kofeinu poskytne tu správnou „vzpruhu“. V těchto případech doporučujeme navštívit český kavárenský řetězec CrossCafe. V jejich nabídce si zvolte kávu, která nese ryze české a veselé pojmenování „pikolo“.

Slovo „piccolo“ pochází z italštiny a v překladu znamená „malý“. V devadesátých letech, kdy čeští restauratéři a kavárníci začali užívat nové technologie, se občas dopouštěli chyb – jednou z nich bylo zalévání kávové směsi větším množstvím vody. Italští turisté při objednávání používali slovíčko „piccolo“, jelikož se tak dožadovali kávy s menším objemem vody. Byť nešlo o odborné pojmenování, mezi Čechy se výraz ujal a dodnes se užívá.

piccolo

Nápoj připravený ze 7 gramů mleté kávové směsi, která se extrahuje 20-30 sekund při teplotě kolem 88 °C a tlaku 9 barů ve 30 ml vody, se nazývá „espresso“. Kavárenský řetězec CrossCafe se rozhodl pro jeho české synonymum. „Jako ryze český řetězec jsme se rozhodli svým zákazníkům nabízet 'pikolo'. Z průzkumu mezi našimi zákazníky totiž vyplynulo, že dávají přednost tomuto označení před espressem, tak proč jim ho nedopřát. Přejmenování je součástí projektu 'Já si melu svou', který jsme minulý rok odstartovali,“ komentuje změnu Jan Janák, zakladatel a majitel licence CrossCafe.

O CrossCafe

CrossCafe je největší česká síť moderních nekuřáckých kaváren. Posláním CrossCafe je vytvářet příjemný prostor pro nejrůznější kavárenské aktivity hostů. Mohou se zde potkávat s přáteli, stejně jako studovat či pracovat, vzít si kávu s sebou nebo jen tak posedět. Každý návštěvník tento originální prostor využívá jinak, podle svých představ. Samozřejmostí kaváren CrossCafe je kvalitní prémiová káva vlastní směsi, originální domácí zákusky, čerstvé sendviče a  Wi-fi zóna zdarma. CrossCafe má nyní 21 poboček a najdete ho v Praze, Plzni, Hradci Králové, Chomutově, Havířově a Olomouci.

   
26.02.2016 - Gastronomie - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] kobližka [*]

  denkas — #2 Jasan Sml30Sml30Sml30 to je ty(i)pi(y)cky česká záležitost Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 06.06.2016, 22:13:24
 2. avatar
  [2] denkas [*]

  bobani — #1 jasně,že jo / před pi( y)kolou za pykolou nikdo nesmí stat,....

  1. na komentář reaguje kobližka — #3
  superkarma: 1 26.02.2016, 11:46:02
 3. [1] bobani [*]

  pikolo - typicky český název

  1. na komentář reaguje denkas — #2
  superkarma: 0 26.02.2016, 09:19:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme