Milá redakce!

S charitou mám, dá se říci bohaté zkušenosti. Tím bohaté myslím, že obohacovaly hlavně mě. Když potkám nějaké charitativní sbírky na ulici, vždy přispěju. Je však pravdou, že poslední roky si vybírám ty organizace, které jsou známé (např. Život dětem, ADRA, Květinový den). Myslím si, že i já jsem párkrát naletěla lidem, kteří se na úkor nemocných chtěli obohatit.

Pravidelně každým rokem se v blízkém městě zúčastňujeme také Běhu naděje (dříve Běh Terryho Foxe). Vždy jsme chodili celá rodina i s naším pejskem a přibrali jsme i rodiny přátel, aby nás bylo co nejvíce. Ale přispívat na charitu neznamená jen finanční pomoc. ¨

Charitou jsem začala hned v útulku, odkud jsem si vzala pejska Jacka. S tím jsem udělala canisterapeutické zkoušky a po nějakém roce jsme se dostali do místního stacionáře jako dobrovolníci. To znamená, že jsme bez nároku na odměnu každý týden dojížděli za klienty a chodili jsme s nimi na procházku. Dokud byl Jack zdravý, byl to takový náš úterní rituál: nabalit roční dceru, psa a hurá za lidičkama.

I nyní, když už Jacka nemáme a vlastně jsme s canisterapií skončili, se kolikrát zastavím ve stacionáři a strávím chvíli s klienty i jejich sociálními pracovnicemi. Beru je jako přátele a skoro rodinu. Vždy je ráda vidím a mohu říci, že i oni mě. Alespoň jednou ročně se vydají k nám na výlet a náš malý zvěřinec navštíví v průměru 25 lidí. Nakrmí si kozy, vyhřebelcují koníka a na vodítku povodí našeho nového psa - také nalezence. Potom si všichni sedneme, uvaříme kafe či opečeme špekáčky.

Škoda, že ve stacionáři mají hodně aktivit pro klienty, protože by se mi líbilo, mít takovou návštěvu každý týden. Tak to je moje charita - přátelství s lidmi se speciálními potřebami. Ikdyž, kdo koho obohacuje? To já jsem obdarovávanou.

S pozdravem Tindi

Reklama