Na nošení džísky, spojené také s obdobím, kdy mladí lidé měli k sobě tak nějak blíž, zavzpomínala moc hezky čtenářka s nickem Tina5.

Milá redakce, zdravím v tomto horkém letním dni.

Džíska.. zvláštní slovo.. pro mne má mnoho významů, mnoho vzpomínek..
Kdo měl džísku, byl king, byl borec.. . V době našeho mládí nešlo o módní doplněk, ale byl to postoj, vyjádření toho, co si myslím, kam patřím.
Depešáci nosili vše černé, my zas rifle a džísku a „máničku“.
U holek dlouhé vlasy vypadaly přirozeně, kluci měli větší problémy, ale hodně kamarádů kolem si z toho moc nedělalo a vlasy nosily dlouhé, jak to jen šlo.
Vzpomínám si na podzimní rána na autobusové zastávce, jak mi byla šílená zima, protože už byl opravdový podzim, lidi kolem měli na sobě už teplé bundy a já klepala kosu v džísce a spolužačky se mě ptaly, proč si
nevezmu teplou bundu? No proč asi? Protože bych nemohla nosit džísku..:-))

Později začaly frčet pod džískou velké vytahané svetry. Díky tomu, že jsem pletla, to nebyl velký problém a já oplétala celou partu. Dnes se tomu můžem jen zasmát.
A když koukám na dnešní mladé, taky nosí pro mne nepochopitelný styl, tak jako nás nechápali rodičové.. jen mám pocit, že my v té partě k sobě měli blíž a dnes v autobuse sedí každý sám, pecky v uších nebo kouká do přístroje, o němž nevím, zda je telefon, tablet či co to dnes všechno je, ale je sám, tak moc sám... ale třeba se pletu, nevím.
Jen mi z toho pohledu bylo takové veliké smutno a vzpomínala jsem, zda my jsme se tak někdy cítili. Nemám ten dojem, myslím, že jsme k sobě měli blíž, spolu se smáli a vyráželi za zábavou.. ale o tom třeba někdy
jindy.

Krásný den
Tina5

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Dnes si může každý koupit a nosit co chce, vlastně ani nevím, jakým způsobem se dnes projevuje rebelství a vzdor mládí. Že by drogami? Zlatá džíska !
A s těmi partami je to tak, že i když jsou, tak se stejně domlouvají pomocí facebooku … to my asi už nikdy nepochopíme :(
Moc děkuji, že jsi napsala, pěkný příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne: Džíska

  • Nosíte, nebo nosila jste džísku?
  • Nosí, nebo nosil džísku váš partner?
  • Vzpomenete si ještě na tu svoji první?
  • Co pro vás džíska znamená?
  • Líbí se vám?
  • Pokud ne, proč ne?
  • A pokud ji nenosíte, z jakého důvodu?

Příznivkyně i odpůrkyně tohoto specifického oděvu:
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme opravdu pěkným dárkem, a to jak pro vás samotné, tak i pro partnera.
Pánskou toaletní vodou: Infinite Seduction a dámským luxusním tělovým krémem: Planet Spa se svěží vůní květů plumérie a citronu.

darekdziska

Reklama