Krásný podzimní den nám přeje i čtenářka s nickem Tina5. Společně se svými dětmi má podzim ráda, umí si v něm najít to dobré, to krásné. Ostatně, přesvědčte se o tom v následujícím příspěvku samy.

Krásné podzimní ráno, milé redakce.

Předevčírem mě dcerka na procházce poučila, že ještě není podzim, že začíná až 23. 9. takže to ještě bylo léto, ale dnes už je tu.

Podzim.

Zděnek Svěrák zpívá září září - na léto jde stáří.. ano, je to takové stáří léta, léto doznívá.. nevím, jak vy, ale já své prarodiče milovala, i jejich vrásky a moudrost.

Tak miluji i podzim. Každé období má své. Jako dítě si pamatuju na ošklivé počasí, déšť a hřbitovy.
Jako maminka od rodiny chci, aby naše děti měly jiné vzpomnínky, nezatajuji jim smrt nebo hřbitov, i tam zajdem, ale pouštíme draky, opékáme brambory(to dcery milují natolik, že u každého ohýnku prosí, zda mohou donést brambory a naházet do ohýnku..:-))
Když jsem jezdila na průmyslovku do Ústí nad Orlicí, je tam kousek od nádraží park s listnatými stromy. Milovala jsem ten park nejvíce na podzim, když jsem se mohla brouzdat po kolena v napadaném listí. Teď je od nás Ústí trošku z ruky, ale i tady u kostelíčka je řada vysokých statných listnáčů a každý podzim se tam s holčičkama vyřádíme.
Také chodíme na šípky, už jste ochutnali domácí šípkovou marmeládu? Je skvělá, jen při přípravě bych se udrbala, šípky sbíráme společně, ale pak už dělám marmeládu sama a večer, ty chloupky jsou děsný, ale myslím, že výsledek za to stojí..

Hodně chodíme s dcerkami na procházky, našly jsme  kaštan, sice jeden jediný, ale nejhorší je žádný, tak se nám občas podaří i posbírat pár kaštanů a žaludů na zvířátka.

Kdysi jsem neměla ráda déšť a podzimní depresivní počasí, ale stačí se přemoct, obléknout sebe i děti pořádně proti nachlazení a hlavně jim dát gumáky a tolik radosti jsem dlouho neviděla, když mohou v pláštěnkách a gumákách řádit v kalužích.

Letos chci vyzkoušet i panenky z kukuřičného šustí, dnes plánuju vyrazit na kukuřici, snad se vydaří.
Z barevného podzimního listí jsem dělala růže, taky to vypadala moc hezky a zajímavě.

Na internetu je nepřeberné množství inspirace, co se dá dělat po takové podzimní procházce, když se domů vrátíte s plnými kapsami kamínků, větviček, plodů, stačí jen vybrat a pustit se do toho. Také se vždy těším na to, jaké listy mi holky přinesou cestou ze školy, mám je váze na stole jako květiny, jsou krásné barevné a my s holkama vzpomínáme, jak les na protějším kopci, když se na jaře probouzel, jak každý lísteček byl jinak zelený a dnes jsou zas úplně jiné, přes oranžovou, rudou, hnědou.. prostě takovou paletu barev nemá žádná mistr malíř, je příroda.

V neposlední řadě podzim značí více práce na zahrádce, ale už víme, že zahrádka končí a bude odpočívat a upřímně se těším, až bude hotovo a zahrádka zapadne sněhem. Únava je veliká a času málo, na tvoření zvlášť málo.. ale nepředbíhejme se sněhem a užívejme všichni podzimu, dnes začíná.

Tak krásný podzim  nám všem. A za trochu deště nebuďme mrzuté, ono to k tomu patří, tak jako koupání k létu, jako vrásky ke stáří..

Tina5

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

______________

Krásný příspěvek, plný optimismu a energie. Umíte se radovat z větru i z deště, a to je dobře, protože se umíte radovat i ze života.

Pěkný podzimní víkend i celý podzim

Saša

Téma prvního podzimního dne 23. září: Máte ráda podzim?

  • Proč máte ráda podzim?
  • A nebo naopak, proč ho ráda nemáte?
  • Narodil se vám také někdo blízký na podzim?
  • Máte ráda „brouzdání“ v padaném listí?
  • Zažila jste někdy pouštění draků?
  • Co se vám při vyslovení slova „podzim“ vybaví jako první?
  • Špatná nálada nebo radost?
  • A těšíte se vůbec na podzim?

Dnes nastal!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz a můžete přiložit i nějakou pěknou, barevnou, podzimní fotografii.

Na vaše příspěvky se moc těším, a abyste na té procházce nenastydly, nabízím vám i hezký dárek.

Sadu šesti hrníčků a pár voňavých čajíčků do nich. Vodu už si musíte obstarat sami. :)

hrnkyyy

Reklama