Přání, aby byla maminka zdravá, napsala ve svém dopise Sárinka, dcerka čtenářky s nickem Tina5. Více už si přečtěte v dalším poutavém příspěvku.

Milá redakce,
tak jsem se snažila nenápadně z větších dcer vymámit, co by si přály najít pod vánočním stromečkem, dopisy pro Ježíška píšeme každoročně, tak jako pro Ježíška dcerky dělají přáníčka a dárečky a nějak extra přání nemají, přály by si nějakou knihu a jinak jim je to jedno. Klavír, na který jsme čekali všichni, už máme, tak přání asi došly.

Já týden pekla cukroví, vstávala ve 4 ráno, abych stihla, co nejvíce a naplánovala jsem si že, tento týden udělám nepečené a naplním krémem a bude hotovo, extra velký úklid nemá cenu, kdo rozezná, která okna jsem v září umývala a která ne, dostane medaili, ale myslím, že takový borec se nenajde.

A ejhle, včera ráno mě vzbudilo bušení srdce, někdy pomůže prudký pohyb nebo změna polohy, ale nepomohlo nic, jen mi bylo hůř a hůř, ono taky s tlakem 75/42 je člověk už polomrtvý. Manžel mi chtěl volat rychlou, ale věřila jsem, že se srdíčko zase uklidní, nechtěla jsem do nemocnice, zažili jsme to nedávno, kdy mě odvážela rychlá a pro nikoho to nebylo snadné. Nešlo mi ani sedět, ležela jsem s nohama nahoru, jak mi radili při mém nízkém tlaku a stále nic moc. Po 75 minutách konečně srdce zvolnilo, povolila bolest na prsou a já se mohla normálně nadechnout. Sice jsem se cítila jak kočka po koťatech, ale mohla jsem vstát a pomalu se pohybovat po bytě, později i dovařit oběd. Jen jsem byla šíleně unavená, vlastně jsem celý den s malými přestávkami prospala a pondělí také.

Srdce už drží svůj rytmus, jen bolest na prsou zůstala, a chvílemi šílená bolest hlavy.
A dnes se objevil v kuchyni nový dopis:
Milý Bože, vím, že můžeš vše, prosím tě, moc tě prosím, ať je maminka zdravá, ať se uzdraví. Jiné přání nemám
Sárinka

Musela jsem zatlačit slzu a dala si předsevzetí více se šetřit.
Krásný klidný zbytek adventu a pro všechno opravdu vyprošuju zdraví.
Tina5

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

___________

A já bych ještě dodala: Maminka, to je základ rodiny, maminka, to je opora svých dětí (alespoň by to tak mělo být). Proboha Bohunko, šetři se, nebo se bude Ježíšek opravdu zlobit.
Krásné Vánoce v kruhu své rodiny - a hlavně zdraví!
Saša

 

Téma dnešního dne 20. prosince 2011 zní:  Píšete dopisy Ježíškovi?

  • Píšete už jako dospělé ženy-in?
  • Dodržuje se tato tradice u vás v rodině?
  • Píšou jenom vaše děti?
  • A píšete i vy dětem?
  • Kam dáváte dopis pro Ježíška?
  • Řídí se Ježíšek alespoň zčásti podle vašich přání?
  • Anebo vám třeba psaní Ježíškovi připadá v dospělosti hloupé...

Co člověk, to názor.

Dopis „do redakce“ pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek bude odměněna malým dárkem: luxusní vlasovou kosmetikou Alterra, která obsahuje vlasový šampón, balzám a vlasovou kúru.

kosmetika

Reklama