A nejen to. Až si prohlédnete přiloženou fotografii, zjistíte, že čtenářka Tina5 opravdu nelení a s ovocem i zeleninou si skvěle poradí.

Milá redakce,
k dnešnímu tématu bych ráda pár slov mezi zavařováním a sušením napsala i já..

Ano, právě suším švestky neb mi došly sklenice, už nemám do čeho zavářet a ještě mám na záhonech červenou řepu, kterou chci naložit se zelím, je to úžasná ňaminka a navíc zdravá.

Zamrazovala bych ráda, ale nemáme nafukovací mrazák, tak poctivě vše dávám do sklínek, jen nějaká jablíčka, hrušky a švestky nasuším.

Už jsem začala zavařovat i maso a zkoušela jsem i ryby na kyselo, mám je moc ráda..

Říká si, že mražení je snadnější, ale dokud se věc nespotřebuje, zabírá místo v mrazáku, když si dám tu práci a uložím úrodu do sklínek, mám dobrý pocit, stačí vzít skleničku a můžem vyrazit i na výlet, kdežto mražený kousek potřebuje ještě nějakou péči než bude možno je sníst..

Krom červené řepy se zelím ještě letos určitě budu nakládat zelí, abychom měli celou zimu zásobu vitamínů jako každý podzim, nakládám 40kg zelí a letošní už nám došlo.

Připojuju jeden pohled do naší špajzky, abyste viděly, že toto do mrazáku opravdu nejde. Vím, asi nejsem úplně normální, ale baví mě to a tím, že jsem doma na MD, mám více času než zaměstnané maminky.

V dnešní době se velmi často setkávám s názorem, že nemá smysl něco zavářet nebo dělat džemy nebo šťávy, ale jsem ráda, když vím, co rodině dávám, bez éček a konzervantů a blízko domova vypěstované.

Je to stejné jako s pečením domácího pečiva. Nikomu to nenutím, ale s láskou rodině peču domácí pečivo. Soused kroutí hlavou, jezdí do hypersuper, nakoupí velké množství rohlíků a pak postupně konzumují celá rodina.

Krásný den a prosím, nešlo by chvíli přestat pršet?
Tina5

Tina

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Ano, mělo by přestat, aby se dalo opět trhat ovoce a sbírat zelenina :)
Skvělý příspěvek k dnešnímu tématu, tiše závidím všechny ty „zdravé dobroty“.
Moc děkuji za poslání a přeji všem krásný den.
Saša

Téma dnešního dne:  Zavařujete nebo zamrazujete?

  • Co nejčastěji?
  • Co máte nejraději?
  • Nebo volíte ještě jiný způsob skladování zeleniny a ovoce?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jendu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem, kdy bude pro změnu nakupovat a vařit: Knihou nakl. Smart: Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí.

kuchknihdar

Reklama