Magie

Tina5: Potřebuju vědomí, že Někdo je...

Další příspěvek nám poslala čtenářka s nickem Tina5. Není dlouhý, ale slova nahradila odkazem na písničku od Elánů. Stačí jen kliknout. Hezký poslech.

Krásné pondělní ráno, doufám, že včera jste si všechny užily sluníčka.

Jsem věřící, jsem katolička. Dřív tomu tak nebylo, ale o konverzi psát  dnes nebudu. Obdivuju všechny, kteří dokáží žít bez Pána Boha. Já to nedokážu, potřebuju vědomí, že Někdo je. Ale nemyslete si, že to máme děsně jednoduchý. Kdepak. Jsem taky jen obyčejný člověk s chybami, člověk padající a tápající.
Mám moc ráda Jožu Ráže z Elánu. Taky si v životě prošel svým trápením. V Elánských písničkách je tolik moudra a krásy, že se snad nedají ohrát..
Jedna taková..

A jak to mám s modlitbou? Snažím se modlit, někdy je to lepší, jindy horší, ale musím přiznat, že nikdy jsem se nemodlila tolik jako v době, když byl manžel v nemocnici po těžkém úrazu hlavy.

Přeji nám všem krásné pondělí.

Tina5

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

________________

Milá Bohunko, děkuji Ti za tvůj upřímný příspěvek k dnešnímu tématu i za odkaz na písničku. Mám Elány ráda, jsem přece Stušková. :)

Saša

Téma dnešního dne 12. září 2011: Prosím, pomoz mi!

Když je vám úzko, když řešíte nenadálou životní situaci, se kterou si nevíte rady, stane se vám, že se „v duchu“ obracíte o pomoc? A ke komu?

Pane Bože, pomoz mi, nebo pane Bože, co mám dělat? Věty, které vyřkneme, ať už jsme věřící, nebo nejsme. Naše babičky by řekly, bereme jména božího nadarmo, ale my si to ani neuvědomujeme, vychází to z nás tak nějak samo, podvědomě.

Nebudu tentokrát formulovat žádné otázky, nebudu je seřazovat do bodů. Zda jste věřící, či nikoliv, zda se v těžkých chvílích upínáte k někomu, či k něčemu, zda to vůbec děláte, a nebo by vás to ani nenapadlo, to vše se dá shrnout do jedné otázky.

Doufám ale, že vaše příspěvky budou delší než tato jedna věta.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A nebojte se otevřenosti a upřímnosti, nejste v tom samy. Každá někdy potřebuje kromě doktorů a psychologů věřit i něčemu, co je nad námi, ať už to nazveme nadějí, nebo zázrakem.

 • Pro život v pohodě – jednu z vás odměním dárkovým balíčkem – Pro život v pohodě. Uvnitř se skrývá nejen káva a hrníček, ale ode mě navíc také jedno malé „překvapení“. :)

darekja

   
12.09.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [4] kathrina17 [*]

  Tak já věřící nejsem, ale také potřebuji vědět a cítit, že tu pro mě někdo je - a od toho jsou přece přátelé. :) Byli doby, kdy jsem k sobě nikoho nepouštěla a musela jsem to vydržet vše sama a zkrátka to vše přežít a bylo to těžké! :( Pak jsem potkala svou kamarádku, se kterou jsme již od prvních tříd na škole byli nerozlučná dvojka a známe se již bez té mezery, kdy jsme se nevídali a tak už nezmála nějakých 10 let! A dodnes jsme opět nerozlučná dvojka. :) Jsou věci, které ji svěřuji a jsou věci, o kterých nic neví nebo něco málo ví, ale ví, že když o nich nechci mluvit, mám pro to důvod. A navíc mám přes rok přítele, takže když třeba není poblíž nejlepší kamarádka - ONA, tak je tu pro mě můj přítel :)

  superkarma: 0 10.03.2012, 13:48:34
 2. [3] Danulka K. [*]

  Člov+ěk se upne i k bohu, když mu teče do bot,zejména,co se týče zdraví, mohla bych vyprávět...

  A to jsem se vždy dušovala,že bych tak neučila, a život se postaral jinak.

  superkarma: 0 02.02.2012, 10:39:31
 3. avatar
  [2] marcela-1 [*]

  Elány mám taky moc ráda Sml67

  superkarma: 0 26.11.2011, 07:36:22
 4. avatar
  [1] Tina5 [*]

  Jé, to mi nedošlo, že o tobě zpívajíSml30

  U nás hodně frčí písničky o Natálce, Kateřině, Markétce a Sáře, holky je rády poslouchají..Sml30 

  superkarma: 0 12.09.2011, 12:14:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme