Další příspěvek nám poslala čtenářka s nickem Tina5. Není dlouhý, ale slova nahradila odkazem na písničku od Elánů. Stačí jen kliknout. Hezký poslech.

Krásné pondělní ráno, doufám, že včera jste si všechny užily sluníčka.

Jsem věřící, jsem katolička. Dřív tomu tak nebylo, ale o konverzi psát  dnes nebudu. Obdivuju všechny, kteří dokáží žít bez Pána Boha. Já to nedokážu, potřebuju vědomí, že Někdo je. Ale nemyslete si, že to máme děsně jednoduchý. Kdepak. Jsem taky jen obyčejný člověk s chybami, člověk padající a tápající.
Mám moc ráda Jožu Ráže z Elánu. Taky si v životě prošel svým trápením. V Elánských písničkách je tolik moudra a krásy, že se snad nedají ohrát..
Jedna taková..

A jak to mám s modlitbou? Snažím se modlit, někdy je to lepší, jindy horší, ale musím přiznat, že nikdy jsem se nemodlila tolik jako v době, když byl manžel v nemocnici po těžkém úrazu hlavy.

Přeji nám všem krásné pondělí.

Tina5

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

________________

Milá Bohunko, děkuji Ti za tvůj upřímný příspěvek k dnešnímu tématu i za odkaz na písničku. Mám Elány ráda, jsem přece Stušková. :)

Saša

Téma dnešního dne 12. září 2011: Prosím, pomoz mi!

Když je vám úzko, když řešíte nenadálou životní situaci, se kterou si nevíte rady, stane se vám, že se „v duchu“ obracíte o pomoc? A ke komu?

Pane Bože, pomoz mi, nebo pane Bože, co mám dělat? Věty, které vyřkneme, ať už jsme věřící, nebo nejsme. Naše babičky by řekly, bereme jména božího nadarmo, ale my si to ani neuvědomujeme, vychází to z nás tak nějak samo, podvědomě.

Nebudu tentokrát formulovat žádné otázky, nebudu je seřazovat do bodů. Zda jste věřící, či nikoliv, zda se v těžkých chvílích upínáte k někomu, či k něčemu, zda to vůbec děláte, a nebo by vás to ani nenapadlo, to vše se dá shrnout do jedné otázky.

Doufám ale, že vaše příspěvky budou delší než tato jedna věta.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A nebojte se otevřenosti a upřímnosti, nejste v tom samy. Každá někdy potřebuje kromě doktorů a psychologů věřit i něčemu, co je nad námi, ať už to nazveme nadějí, nebo zázrakem.

  • Pro život v pohodě – jednu z vás odměním dárkovým balíčkem – Pro život v pohodě. Uvnitř se skrývá nejen káva a hrníček, ale ode mě navíc také jedno malé „překvapení“. :)

darekja

Reklama