A to se čtenářce s nickem Tina5 a jejímu manželovi rozhodně daří. Více se už dozvíte, když kliknete na další příchozí, dárkový příspěvek.

Milá redakce, není nic jednoduššího než vběhnout do nějakého hyper super, kde pod jednou střechou seženete vše od ponožek po televizory, bývá tam i kvalitní vinotéka a luxusní salámy, oddělení hraček, takže opravdu nakoupíte dárky pro celou rodinu.

Já jsem taková konzerva. Nechci, aby moji blízcí rozbalili u stromečku dárek, na který koukali 2 měsíce před Štědrým dnem v každém reklamním spotu, který naskočil v tom nejnapínavějším.

Jsou věci, které koupit nelze. Zdraví, štěstí, přátelství. Ani rodinu. Ani skutečnost, že se sejdem. Ani úsměv.

Miluju ruční práce, hlavně háčkování a pletení, navíc mi momentálně nezbývá čas. Některé děti už vědí, jak to s dárky je, těm menším nechceme brát iluze a kazit radost, takže pokud něco nepletu přímo po nocích, aby dětskáočka nezahlédla, nemůže se objevit u nás pod vánočním stromečkem. Ale tři nejmladší holčičky mají narozeniny v prosinci, tak dárek dostanou k narozeninám.

Pod stromečkem si opravdu přejeme nadělovat radost. Co je potřeba, koupíme(když na to máme), když je potřeba, takže holky třeba tři měsíce čekaly na klavír  a 24. 11. se jej podařilo koupit. Radost byla nevýslovná, holky už nemusejí vstávat dřív, aby mohly cvičit ve škole před vyučováním, navíc, prázdniny, které všechny děti milují, způsobily, že holky cvičily ten týden mnohem méně.. Říkala jsem si, jak by bylo krásné, kdyby klavir našly pod stromečkem, no spíš vedle, bedna to byla pořádná. Ale i kvůli sobě jsem byla vděčná, že už jej konečně máme doma.

U pletení si odpočinu, pletu za odměnu, když mám vše hotovo nebo si ráno přivstanu, když všichni ještě spí, to se mi nejlépe tvoří, když nemusím neustále odkládat a řešit něco jiného. A mám velikou radost, když dcerky přijdou a řeknou: „Maminko, toto se mi moc líbí, to bych chtěla.“  „Mami, chtěla bych pončo, upleť mi ho, prosím.“ To mám skutečnou radost, mám velkou naději, že nepletu někam do šuplíku, pokud se dílo podaří, bude nošeno a bude dělat radost.

Včera se dcerka vrátila ze školy a říkala, jak kamarádky obdivovaly její ponožky a nemohly pochopit, jak jsem je dokázala uplést. Opravdu vážně uvažuju nad tím, jak malé dcerky povyrostou, že se domluvím s panem ředitelem, bude-li zájem a některé odpoledne věnujeme ručním pracem. Dřív pro mne pletení ponožek byla ztráta času, ale po té, co se po druhém(někdy i prvním) vyprání rozsypaly a doma přibývalo klubíčkových zbytků, pustila jsem se i do nich, jsem si jejich pletení zamilovala a průběžně si vždy nějaké střihnu mezi většími věcmi.

O podzimních prázdninách tu byla kamarádka s rodinou a se svým šicím strojem, já funkční nemám, ušila i mě pro manžela sedací vak. Měla to za jeden den hotové. Já ji obdivovala. Ona zas obdivovala mé pletení. Tak jsme udělaly výměnný obchod. Sice za ušití nic nechtěla, ale ráda přijala nabídku pletení pro ni a její děti.

Tak jsem chvátala, až jsem dochvátala a mám pro ni dva dlouhé svetry, kupu čepic, ponožek, bezprstových rukavic, návleků na nohy a šály.. foto nepřikládám, ještě vyfoceno nemám.

Snad se mi podaří věci nějak slušně vyfotit do tvoření s ž-inkou a pokud ne, nejdůležitější pro mě bude, když udělají radost.

Já sama moc ráda dostávám ručně vyráběné dárky a zhledem k věku dcer, je dostávám i poměrně často. Některé si pečlivě schovávám, zjišťuju, že ten čas letí moc rychle, za chvilku budou dospělé a já se budu ráda vracet k těm bezvýznamným drobnostem, které nikdo nikdy a nikde nekoupí, protože jsou dělané z lásky jen a jen pro mě.

Krásný klidný adventní čas
Tina5

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

______________

Ty jo klavír! Tak to je báječný dárek, po tom jsem toužila celé dětství, bohužel zbytečně, bydleli jsme v paneláku.
A pletení ponožek? To obdivuji, absolutně nechápu, jak to uděláš u té paty??
Bohunko, děkuji za pěkný příspěvek a přeji krásný předvánoční čas.
Saša

 

Téma dnešního dne 9. prosince:  Dárky kupované i ručně vyráběné

  • Kdy jste dostala naposledy nějaký ručně vyrobený dárek?
  • Očekáváte ho i letos na Vánoce?
  • Vyrábíte sama dárky?
  • Vyplatí se dnes vyrábět dárky, když je v obchodech prakticky všechno?
  • Jaký je váš názor na ručně vyráběné dárky?
  • A jaký na obchodní?
  • Jaké dárky kupujete a dostáváte nejčastěji?
  • Už máte nakoupeny či vyrobeny letošní dárky pod stromeček?

Vše o vánočních dárcích pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i nějakou fotografii.

Jednu pisatelku odměním taktéž malým vánočním dárkem: mini mixerem Zespresso a CD Verner Collegium s krásnou hudbou Mozarta, Beethovena, Purcella ad.

darekk

 

Reklama