Ahoj Míšo, jsem domácí typ, taková kvočna, takže péct či nepéct, to je více než jasné. Zvláště, máme-li malé děti.

Ale pustili jsme se s manželem do malování a teď momentálně pracujem v kuchyni a podle toho to tam vypadá. Takže mám kuchyň všude a nikde. Už jsem z toho byla nervozní (já myslím, že trošku, manžel myslí, že hodně), tak jsem včera koupila anglickou slaninu a upekla anglické rohlíky. Sice jsem je motala celá shrbená, u trouby jsem stála na jedné noze, ale zase byly doma čerstvě upečené rohlíky a jen se po nich zaprášilo. Hodně mi to zvedlo náladu.

Peču doma hodně a často od té doby, co mám pekárnu.

Dcerky mi velmi rády v kuchyni pomáhají. Každé plním perníkové přání. Naposledy to byla perníková chaloupka, druhá si přála spřežení a třetí les plný zvířátek. Radost měly velikou a já s nimi. Jsem zvědavá, jaká přání budou mít letos a zda se domluví a budou si přát i za naši nejmenší, která bude slavit své první Vánoce..

Takže při umývání a uklízení po malování si už v hlavě plánuju, co upeču. Vždy si říkám, že tak 10 druhů bude stačit. Ale každému chci upéct Jeho nejoblíbenější, klasiku a něco nového, takže většinou překročím dvacítku. Ale nevadí, máme kolem sebe spoustu lid, kteří péct nemohou, takže vždy něco zabalím a děti roznesou trošku té naší vánoční atmosféry dál..

Ale představa čisté kuchyně, volných večerů a toho, že někdo zazvoní a přinese krabici skvělého voňavého vánočního cukroví... hm, to zní lákavě..

Tina5

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama