Tak takhle hezky děkuje ve svém příspěvku čtenářka s nickem Tina5. Děkuje samozřejmě za sousedy, se kterýma se v ulici potkává. Více se již dočtete, když kliknete.

Sousedské vztahy. Při vyslovení těchto dvou slov mi občas běhá mráz po zádech, stačí si občas pustit Tv a tam na sebe přes plot pokřikují dva sousedé a vyčítají si i nos mezi očima a snad jim ani nevadí, že je natáčí Tv a že je uvidí celý národ.. je mi z toho vždycky smutno.

Myslím,  že na světě je už hodně trápení, smutku a bolu, proč si ještě přidělávat další. Naši sousedé mají také chyby, ale ani my nejsme dokonalí, tak nějaké chyby překousnu a naše nedokonalosti se snažím zpracovávat. Žijeme jen jednou, proč život trávit tím, že budu na někoho naštvaná, čekat, co zase bude, a v těch horších případech hrát stupidní hru, kdo komu víc ublíží, kdo komu víc zničí a nedej Bože, abychom skončili u soudu, jak to vidím ve svém okolí.

Sousedi a co víc - sourozenci, oba důchodci a soudí se o starou polorozpadlou chalupu po rodičích. Bydlí vedle sebe, ani se nepozdraví, jen koukají, aby náhodou ten druhý nesklidil o bramboru víc jak já, aby neměl větší králíky než já, aby neměl hezčí jablíčka než já. A když to hrozí? No, tak mu ubereme, tak to upravíme.. Je mi z toho veliké smutno. Ti lidé jsou nešťastní.

Závist je mor lidstva. Sžírá všechno a všechno. Odpouštět je osvobozující. Vím, že „odsamcať pocamcať“, ale myslím, že je lepší  nad něčím mávnout rukou než se nechat vtáhnout do nekončící a nic neřešící hry „když von, tak já taky“.

Ano, sousedův pes mi očůrává kytičky, naše kočky zas chodí chytat na sousedovu louku. Sousedi občas do noci dokáží dělat pěkný kravál, občas se snad mohou pobavit, když to není denně, však naše děti taky pěkně hulákají, když v létě dovádí venku.. Když můžu, ráda pomůžu třeba s uhlím. V zimě odházím sníh nejen před našim domem, ale i u sousedů, vrátí se večer a ještě aby odhazovali.. určitě je to potěší, tedy doufám, nevím, když oni se teprve vrací z práce, já už bývák zalezlá pod dekou s pletením v ruce.. koukám na děti z okna, sousedi se vrátili změsta z nákupu s malým vnoučkem, který baští krásnou šťavnatou broskev.

Naše holky si malují křídama na ulici, každá dostane taky jednou broskev. Zas jednou přijedou sousedi s vnoučkem, akorát zrají jahody, sousedka zahrádku má už jen kytičkovou a vnouček marně hledá nějakou sladkou jahůdku.  Na naší zahrádce máme dva veliké záhony jahod, děti jahody milují a já bych ráda i něco zavařila, tak se pomalu naše zahrádka rozrůstá a jeden záhon je jen mlsací pro děti. A vnouček je taky dítě, když od sousedů a jak mu svítí oči nad miskou sladkých jahod. A nejšťastnější je, když si může pochovat koťátka. Pro naše děti
to ani vzácnost není, Míca nám nadělí každý rok a oni žádné zvířátko nemají. To je tu denně.

A když opékáme, vždy mám nakoupeno  víc buřtů než strávníků, vždy se najde někdo, koho přiláká ta úžasná vůně hořící dřeva a opékaných buřtů..

Pane Bože, děkuji za tu ulici, ve které bydlím.
Tina5

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_______________

Obdivuhodné vztahy, nezbývá než vám všem přát, ať v té vaší ulici vydrží co nejdéle.
Děkuji za hezký příspěvek a přeji veselý den s veselými sousedy.
Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

  • Jací jsou vaši sousedé?
  • A nebo jaké byste si přály?
  • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
  • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
  • Ať už veselou, nebo smutnou
  • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

Reklama