Rodina

Tina5: Na Ž-ince jsem našla náhradní rodinu za tu vlastní

Moc hezký příspěvek k dnešnímu tématu nám poslala do redakce čtenářka s nickem Tina5. Určitě stojí za to si ho přečíst od začátku až do konce.

Milá redakce, chtěla jsem se rozepsat o tom, jak jsem na ž-ince našla náhradní rodinu za tu vlastní, se kterou se nestýkáme, jak jsem se na netu poprvé dočetla o domácí pekárně či pomalém hrnci, o pomocnícch, na které se doma jen nepráší a fakt pomáhají, jak se mi podařilo sehnat fantastické věci přes aukro za pár korun, jak jsem tento týden studovala informace o šesté nemoci, kterou právě prodělává naše nejmladší dcerka, jak kouknu na ž-ince, co kdo dnes vaří a hned mám po starostech, co vařit, ale o tom asi nemá být dnešní povídání.

Přes zimu mám zapnutý pc víc, přes léto je to horší nebo lepší(jak pro koho :-))) moc ráda zahradničím, takže na pc mi zbývá čas večer a to mám v rukou pletení či háčkování a u toho dočítám a mám-li štestí a sejde se naše pletací rodina, tak i píšu.

Takže, počítat mi vzal kus života, to je pravda, ale hodně dal. Na zábavu jako hry apod nemám opravdu čas nechápu, kde ho berou jiné, takže třeba současná soutěž  s Vichy je pro mne úplně nedosažitelná a obdivuju všechny, které stíhají procházet články a hledat obrázky. Nemám stanovený čas na pc, je to opravdu dáno ročním obdobím či počasím, snažím se vstávat ráno brzy, je-li hezky, od jara do podzimu chodím na zahrádku, přes zimu nebo za deště se venku dělat nedá, sednu k pc, kouknu, co nového a hlavně miluju rozhlasové hry a pohádky, prostě audio, takže najdu záznam her a četby na pokračování, který je na Českém rozhlase a poslouchám..

Léto je krásné, léto budiž pochváleno, ale v zimě, venku tma, možná i sněží a já zas budu dvě hodiny odhazovat sníh, až se rozední, ale nyní, nyní mi tu voní čerstvá káva, všichno kolem spí, já beru jehlice a pouštím si četbu, na kterou jsem večer neměla čas.. díky netu...

Kdyby byla Markétka zdravá, už bychom byly venku, neměla bych na pc čas a nic nenapsala, jen večer koukla, co kdo psal, hlavně TTT, ta píše fantasticky snad o všem, ta by dokázala popsat roličku toaleťáku, že by si ho člověk chtěl pověsit v obýváku na čestné místo, tak přemýšlím, zda nemám děkovat i za nemoci, díky kterým mám víc času na pc. Nene, buďme zdraví, zdravé, pc s rozumem a krásné léto všem. A hlavně klíííd, pokud nebude vysvědčení podle našich představ.

A já mizím k bublifuku, momentálně naše nejoblíbenější zábava( u mě až po pc, ale pšt ;-)
Tina5

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

________

Jééé, bublifuk, tak to bych fakt váhala, jestli on nebo PC, jako malá jsem ho milovala.:) Tak se nám od těch bublinek zase brzy vraťte.

Moc hezký příspěvek, děkuji. A jako všem ostatním..., hezký den a ještě hezčí prázdniny.

Saša

Téma dnešního dne 30. června zní: Počítač: Co vám dal, co vám vzal. Ovládá on vás, nebo vy jeho?

Co se zdálo před několika desetiletími ještě jako sci-fi, je dnes holou realitou. Počítače zaujímají v našem životě nezastupitelné místo. Záleží jen na nás, zda je ovládáme my, a nebo ony ovládají nás.

 • Počítače jsou součástí naší práce
 • Komunikací s lidmi, kteří jsou daleko
 • Zdrojem rychlých zpráv a informací

Pro řadu nemocných lidí jsou počítače jediným spojením se světem, jedinou zábavou a rozptýlením. To samé platí i u lidí zdravých: zdroj, zábava, rozptýlení, nezbytná součást v zaměstnání.

 • Dokážeme si však říct dost, a teď na něj nepůjdu?
 • Dokážeme se mu vyhnout v bytě bez povšimnutí?
 • Dokážeme u něj sedět jen po tu dobu, kterou jsme si určili, nebo se ta doba protáhne na neurčito?
 • Z jakého důvodu ho zapínáme nejčastěji? (sem patří i otevírání stránek Žena-in.:)

Pište k dnešnímu tématu na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše příspěvky se těším a autorku jednoho z nich odměním příznačným dárkem: hezkou, růžovou, bezdrátovou „myškou“ …

myska

 

 

   
30.06.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Altamora [*]

  ToraToraTora — #1 Tina možná myslela, že bys uměla napsat o toaleťáku tak poutavý článek, že by člověk i ten toaleťák začal považovat za zajímavý a vystaveníhodný. Sml58

  superkarma: 0 30.06.2011, 15:57:47
 2. avatar
  [8] Jindriska8 [*]

  Sml59Pěkný příspěvek

  superkarma: 0 30.06.2011, 14:33:45
 3. avatar
  [7] Tina5 [*]

  denkas — #4 Děkuju moc, snad už budeSml16

  superkarma: 0 30.06.2011, 14:25:48
 4. avatar
  [6] Tina5 [*]

  Věrulinka — #2 Děkuju, tady je dusno, že čekám na déšť jak na smilování, ale už se hodně mračí. I mouchy jsou dnes jak opilé a dost přidrzlé od samého rána, jindy v 5 ráno neprudí tak jak dnes. A zelenina začíná lehat, tak snad přijde zahradnický déšť a ne žádný ničitel.. A za zdraví moc a moc děkuju, letošní jaro je moc náročné, doufám, že prádzninami už konečně budou holky zdravé, takto se nám tu stále motá nějaký bacil stále dokola, výtěry negativní a atb už po několikáté. Děs běsSml15.. ale mohlo by být i hůř, jasněSml22 nemám si na co stěžovatSml16

  superkarma: 0 30.06.2011, 14:25:17
 5. avatar
  [5] Tina5 [*]

  Toro, ty by ses měla psaním živit, fakt. Určitě by se zvedla prodejnost knih v našem státě a možná i vzdělanost obyvatelvstva, každopádně nálada by se zvedla určitě.Sml67Sml67

  superkarma: 0 30.06.2011, 14:20:06
 6. avatar
  [4] denkas [*]

  Tino,moc hezky napsaný!Hlavně to zdravíčko Vám všem .

  1. na komentář reaguje Tina5 — #7
  superkarma: 0 30.06.2011, 14:19:19
 7. avatar
  [3] denkas [*]

  Věrulinka — #2 U vás je pařák? Tady se pěkně ochladilo! Vítr a trochu tam padají kapky. Normálně mám husinu! Včera tu bylo vedro.

  superkarma: 0 30.06.2011, 14:18:21
 8. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Taky v létě odbývám PC Sml22Sml30.Ale dneska je takový pařák, že jsem raději u PC, než venku Sml30

  Dcerku moc Sml79 a přeji jí zdravíčko Sml67Sml67Sml67Sml67Sml79

  1. na komentář reaguje denkas — #3
  2. na komentář reaguje Tina5 — #6
  superkarma: 0 30.06.2011, 14:10:42
 9. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Na toaleťáku se mi zadrhává propiska, ale umím z něj lodičku i vlaštovku Sml54. Ale máš recht, v létě je to občas umění najít si na comp čas. Navíc spousta povídalek si dovoluje jet na dovolenou a monology mne unavují Sml30

  1. na komentář reaguje Altamora — #9
  superkarma: 0 30.06.2011, 13:49:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme