Magie

Tina5: Můj tlak je nulanulanic

Čtenářka s nickem Tina5 napsala příspěvek i ve stavu, kdy má tlak nulanulanic, jak ho vtipně (ale jednoznačně příznačně) nazvala. Za příspěvek moc děkuji a jdeme číst.

Milá Sašenko, moc zdravím. Dnešní téma je opravdu mé, jen netuším, zda se mi vůbec podaří příspěvek dopsat, dnes jsem totálně chcíplý lev.

Jsem v ohnivém znamení, ale nějak si na znamení nehraju. Mám raději zeleninu než maso a vedro mě přímo ubíjí, ale teď je to jiné. Chodím ve svetru a silných ponožkách a hledám každý sluneční paprsek, no chodím spíše se ploužím a těším se, až si budu moci lehnout. Miluju, když se zavrtávám pod peřinu a upadám do spánku a momentálně jsem na tom tak, že si opravdu musím lehnout i přes den.

Předpověd počasí nějak nesleduju, ale nedávno se to řešilo na ž-ince, že je trojka a zle bylo snad každému. Můj tlak je taky nulanulanic. Ze všech stran je slyšet, že vysoký tlak ohrožuje zdraví a životy. Já už několikrát omdlela a několikrát se mi
stalo, že jsem uprostřed ulice musela sednout na chodník a hlavu mezi kolena(poradila mi to zdravotní sestra, když cítím, že je tlak v háji), jak mi bylo zle. Takže vysoký tlak jsem nikdy neměla, ale mě ohrožuje nízký.

Dnes se nejmladší dcerka rozhodla vstát v 5 hodin ráno. Ještě v
květnu a červnu můj čas - nejlepší na zahradničení, v zimě na pletení, však jsme si o tom nedávno psaly, ale dnes úplně vražedná hodina.

Podařilo se mi vstát a postarat se o ni, ale malá princeznička svým
pištěním vytáhla z postele i tatínka, který je sova a netuším, v kolik šel spát. Tak jsem tatínkovi uvařila jeho kotlík kafe a šla se dospat. Spala jsem ještě víc jak dvě hodiny a líp mi není. V žilách olovo a síla na nic. Manžel mě posílá zpět do postele. Snad ještě chvilku přežiju a půjdu s dcerkou. Jak mi řekl, ví, jaké to je a už se s tím naučil žít.

No, to se mám na co těšit. Nevím, zda se s tím dá naučit žít, já nějak věřím, že bude líp.
Krásný den všem
Tina5

_________

Moje milá, nejsi žádný chcíplý lvíček, jsi lvice, která bojuje. Sakriš, musíme nad tím tlakem zvítězit, ne? Otevřete si s manželem červené vínko, to trochu pomůže. My se k tomu večer také chystáme.:)

Pěkný víkend a hlavu vzhůru - určitě bude líp!

Saša

Téma dnešního dne 29. července 2011

Působí na vás klimatické změny? Včetně působnosti měsíce v úplňku?

Točení hlavy, závratě, nespavost, na to všechno mají vliv klimatické změny počasí. Vysoký tlak, nízký tlak. Biozátěž 1, 2, 3... vždyť se o tom pořád mluví. A my o tom dnes diskutujeme taky.

 • Dělají vám lépe tropy, nebo chladnější počasí?
 • Pocítíte, když má přijít změna počasí?
 • Jak to pocítíte?
 • Jak se projevují vaše problémy při změně klimatu?
 • A v kterém období nejvíce?
 • Řídíte se podle televizních biozátěží: 1, 2, 3
 • Fungují i u vás?
 • Je vám někdy tak zle, že si musíte kvůli „změně počasí“ i lehnout?
 • Působí na vás úplněk?
 • Působí na vás přechod z jednoho klimatického pásma do druhého (při cestování)
 • Měla jste tyto problémy i v dětství a mládí, nebo až v dospělosti?
 • Jste při měsíčku romantik?

A opět mě napadá řada podobných otázek, ale už nechám průchod vaší fantazii, vašim odpovědím.

Nejlepší příspěvek odměním zajímavou magickou knihou Zahradničení s Měsícem, ve které se mimo jiné dočtete i o vlivu úplňku na jednotlivá znamení. A komu bývá při změně počasí špatně, dostane ještě sypaný čaj Rooibos, mám vyzkoušeno, že pomáhá na všechny cesty ke hvězdám i zpátky na zem.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

darek

 

   
29.07.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ja1na [*]

  Milá Tinuško, nízký tlak se skutečně neléčí. Nejenom kamarádky, které zásadně neposloucháš, ale i doktoři doporučují po ránu frťánka, vím to, mám doma dva "nízkotlaké" členy rodiny. A tobě se snoubí nízký tlak s únavou, dost vražedná kombinace Sml79Od únavy ti, bohužel, nepomůžu, ale stačí říct a spolehlivě ti pomůžu od nízkého tlaku.  Aspoň na manžela to zabírá jednoznačně, zvedám mu tlak několikrát za den Sml33Sml30Sml79

  superkarma: 0 30.07.2011, 12:41:45
 2. [5] Rikina [*]

  Sml80 nevím, mám nízký tlak od doby, co mi ho kdo prvně změřil. Nikdy jsem neměla jinačí. Kolikrát pochybovali, že jim správně měří přístroj. Sml57 A nic, neomdlévám, vůbec v ničem mi to nepřekáží, normálně žiju, funguju, pohoda, kvas. Ani počasí na to nemá vliv. Ráno jsem teda líná vstávat, to je fakt, ale to je tím, že zhusta ponocuju do pozdních nočních až brzkých ranních hodin, to s tlakem nesouvisí. A léčit mi nízký tlak se nikdo nepokoušel, jenom se vyptávají, jestli mi to nějak vadí a když říkám, že ne, tak neřešej. Sml80

  superkarma: 0 29.07.2011, 15:32:16
 3. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  Sml79 v mládí jsem měla nízký tlak, jj taky jsem omdlévala, děsný Sml68

  Z ulice mi odvezla záchraka a ve špitále se divili:vy žijete?Sml15

  superkarma: 0 29.07.2011, 14:48:00
 4. avatar
  [3] hannah58 [*]

  Říká se, že na vysoký tlak jsou léky. To jsou. Ale, že nízký je horší, protože s jeho léčbou je problém, takže jen doporučit silné kafe, frťánka. Sml79

  superkarma: 0 29.07.2011, 13:41:07
 5. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml16Naučit se dá skoro všechno

  superkarma: 0 29.07.2011, 12:56:02
 6. avatar
  [1] Maši [*]

  Ach bože, jako bys psala o mně...cítím se stejně, tlak mám stejný nenaměřitelný a nejhorší je, že manžel nedokáže pochopit, jak můžu  večer omdlívat v 8 hodin a ráno se probudit unavenější, než večer....Sml24

  superkarma: 0 29.07.2011, 12:46:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme