Strážní andělé mají někdy pořádnou fušku, my řidičky o tom víme své. Stejně jako Tina5, u které zasáhli minimálně dvakrát. Přečtěte si další řidičský příspěvek, ve kterém se dozvíte více.

Milá redakce, nejsem dobrá řidička a nerada řídím. Ale vždy tomu tak nebylo, jezdila jsem moc ráda. Řidičák jsem si udělala kdysi, pak jezdila vyjímečně, když mi tatínek půjčil auto. Auto mi půjčil, když jsem ho umyla, vysála, prostě celé vypucovala. nevadilo mi to, ráda jsem auto uklízela. Když jsem se pustila do úklidu, tatínek už věděl, že asi budu něco chtít. Mamince byl řidičák odebrán po té, co u ni propukla epilepsie. Tak jsem zůstala jediná řidička po oslavě apod, aby si tatínek mohl připít. Ale to bylo málokdy.

Více jezdit jsem začala až s manželem, půjčoval mi Saabíčka. Při výjezdu z garáže z bytovky, kde jsme bydleli se mi podařilo rozbít zrcátko. Dodnes si vzpomínám na ten hrozný pocit, skončil pro mě svět, byla jsem vyřízená. Manžel se jen usmál a řekl, že pokud se člověk nevybourá, nejezdí opatrně. Od té doby jsem prosila manžela, ať mi vyjede se Saabíčkem a po mém návratu, ať ho zase uklidí.

Jezdím na nákup, s dětmi k lékařce, občas k babičce, jinak moc nejezdím a jsem ráda. Vždy po návratu domů líčím manželovi, jak mě támhle předjížděli na plné a to jsem jela 90km/hod, někdy dvojité, jak tam jel někdo na červenou.. manžel se vždy jen pousměje, no on má nacouváno, co já mám naježdíno dopředu, má zkušeností mnohem víc. A vždy mi říká, že není umění jet rychle, ale zastavit, když je potřeba. S ním se jezdit nebojím.

Minimálně dvakrát zasáhli strážní andělé. Jednou jsem v zimě na sněhu vezla dceru k lékařce s angínou. Přestěhovali jsme se skoro do hor, takže když jsou u Muzea 4, tady máme půl metru, ale je tu krásně a neměnila bych. Tady v obci se silnice ani nesolí, jen prohrne a posype štěrkem. Dole u mlýna je prudká zatáčka do prava, silnice vede podél potoka, chtěla jsem si přibrzdit a dostala smyk a přímo se řítila na mlýn, který je v zatáčce hned u silnice. Dupala na brzdu, ale Saabíček jel sám, jak chtěl. V tom jsem si vzpomněla na manželova slova, že se se smyku nemá brzdit a já proti své přirozenosti sundala nohu z brzdy, brzdu jen parkrát prošlápla a Saabíček se chytil a mlýnu jsme se prostě s dcerou vyhnuly. Uf, ještě teď mi běhá mráz po zádech.

Podruhé jsem jela do těhotenské poradny, sněhu moc nebylo, silnice suchá, přesto jsem dostala smyk a vjela do protisměru a nešlo se srovnat a vrátit zpět. Naproti mě se odněkud vylouplo auto, troubilo, ale prostě nešlo nic dělat, díky Pánu Bohu, silnice je tam široká, auto se vyhnulo, Saabíček se srovnal a v pořádku jsem dojela. Ale na natáčení ozvů byly problémy, to mrně tu hrůzu prožilo se mnou a moc mu bušilo srdíčko. Dodnes mi tuhne krev v žilách, i když je to už dva roky a naše princezna je v pořádku.

Tak nevím, zda je to těmi příhodami nebo věkem, ale opravdu jezdím už nerada, nevím, koho potkám na silnici a mám dojem, že na silnici se odráží na společnost. Jsou i slušní řidiči, ale hodně se jich snaží urvat pro sebe to nejlepší, neřídí se předpisy, ono snad vyjde a neodradí je ani spousty pomníčků, kterých dost přibývá.

Šťastnou cestu všem přeje Tina5

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

_____________

Ano, pomníčků bohužel přibývá. Ale já si myslím, že osud máme z části ve svých rukou. Pokud budeme jezdit opatrně, bude jich snad ubývat.
Děkuji za pěkný příspěvek a přeji šťastnou cestu (třeba jen i za nákupy :)
Saša

 

Téma dnešního dne zní: Jaká jste řidička?

 • Od kolika let vlastníte řidičský průkaz?
 • Myslíte si, že jste dobrá řidička?
 • Jste sváteční řidička?
 • Kdy nejčastěji vytahujete auto?(nákupy, výlety, cesta do práce)
 • Máte nějaký rekordní úsek, který jste ujela?
 • Jste zodpovědná řidička?
 • Jste lepší než váš partner?
 • Dokážete si opravit základní technické věci na automobilu?
 • Zažila jste nějaký automobilový trapas?
 • Dokázala byste navléct zimní řetězy?
 • Je pro vás jízda v zimě horší než v létě?
 • Poznáte, když se s autem něco děje?
 • Má vaše autíčko i jméno?
 • Máte v autě nějakého svého maskota?
 • Jak si krátíte dlouhou cestu? Zpíváte si v autě?
 • Havarovala jste někdy?
 • Řídíte ráda? A proč?

Pojďme to chlapům nandat. Těším se na vaše automobilové příspěvky a komentáře.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší řidičku odměním kosmetikou od firmy AVON (může se nalíčit třeba při dlouhém stání v koloně :)

avon

Reklama