Podědili tedy i obývací stěnu, o které je dnes hlavně řeč. A jsou spokojeni, protože je v ní dostatek úložného prostoru. Více o bydlení a životním stylu čtenářky s nickem Tina5 se dočtete v jejím příspěvku

Milá redakce, moji rodiče měli původně takový leštěný nábytek v obýváku, skříň, sekretář, knihovna, ve stejném tónu konferenční stolek, křesla, velký jídlení stůl a židle..ten obývák jsem milovala, milovala jsem velký jídelní stůl v obýváku, který se používal pouze o Vánocích.. inu takové dětské iluze a vzpomínky.

Později si rodiče koupili „nový obývák“ a staré zařízení putovalo k nám, do dětského pokoje. Jen jídlení stůl do kuchyně. Obývací stěna už byla veliká přes celou stěnu, ale mně už nepřipadal obývací pokoj tak útulný a krásný, tu stěnu mají rodiče dodnes.

Ráda si prohlížím katalogy se zařízenými byty a domy, nafocené je to krásně, ale přemýšlím, že v tom není život. Ale naaranžované to mají moc hezky.

My si před pěti lety koupili vysněný dům a jeho bývalí majitelé nám ho nechali skoro celý zařízený, podědili jsme tedy i obývací stěnu přes celou jednu stěnu v obývacím pokoji. Aspoň máme dost úložného prostoru. Také se s manželem shodneme na tom, že nemusíme mít neustále nové super moderní věci, ale funkční věci a mezi námi ženami, ty staré kusy nábytku vydrží nějak víc.

Šatní skříně jsme kupovali nové a manžel je už musel stahovat šrouby neb neustále padaly police. Staré věci jakoby měly duši, občas uvažuju, zda ten, kdo je dělal přemýšlel o tom, že je třeba za 100let ještě někdo bude používat. Přemýšlím, co všechno ty věci viděly, čeho byly svědky a co by říkaly, kdyby mohly mluvit...

A myslím, že je mnohem důležitější, s kým jsme než v jak krásném křesle koukáme na krásnou stěnu..

Krásný den všem Tina5

Souhlasím s vámi, že sebekrásnější zařízení bytu nám nenahradí lásku a hezký vztah, a že staré věci mají duši..

Co vy na to, milé ženy-in? Dokázaly byste také žít v zařízení po někom jiném jako Tina5? Nebo byste všechno vyházely a koupily nové?

Jak se vám bydlí dnes a jak byste chtěla bydlet? Je to shodné, nebo se vaše představy s realitou rozcházejí?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama