Rodina

Tina5: Kapesné dáváme podle věku

Zdravím redakci, dnešní téma je více než zajímavé a moc se těším na názory ostatních čtenářek.

Našim dětem kapesné dáváme podle věku, i čtyřletá princezna má svoji pokladničku, kam si každý měsíc ukládá  své kapesné. Je jasné, že malé děti neznají hodnotu peněz, takže při nákupech jsem s nimi a hovoříme spolu o tom, co chtějí, kolik to stojí, co jiného můžou mít za stejné peníze atd..

Pomoc v domácnosti neodměňuju v žádném případě penězi. Třeba sladkostí nebo pohádkou, ale o tom není dnešní téma. Ani za známky nedáváme dětem peníze - jednak se učí pro sebe a jednak bychom se asi nedoplatili :-)

Já jsem kapesné dostávala, z něho jsem si musela kupovat měsíční jízdenky na autobus, moc mi nezbylo a ještě bylo potřeba koupit něco do školy a bylo po kapesném. Mlsně jsem koukala na spolužačku, která si denně kupovala hranolky cestou na nádraží. Její maminka jí prý kapesné nedávala, protože ví, že by spolužačka všechno utratila, prý dostávala peníze před Vánocemi přímo na dárky, aby měla za co nakupovat.O tom se mi ani nezdálo.

O prázdninách jsem vždy měla aspoň dvě brigády, to pak bylo veselejší. Nestěžuju si, naučila jsem se vyjít s tím, co mám a přežila jsem i bez těch hranolků u nádraží :-))

Věci do školy platíme dětem my. Kapesné, si myslím, by mělo být pro děti.

Krásný, ikdyž zamračený den všem přeje Tina5

Text nebyl redakcí upraven.

Tino, hranolky stejně nejsou zdravé. :-) A navíc máte chytré děti, ty vám všechno vynahradí.

Co si myslíte o kapesném? Dáváte svým dětem?

redakce@zena-in.cz

   
24.08.2010 - Děti - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

  1. [1] anina4 [*]

    ano  také dáváme kapesné podle věku,začali jsme od první třídy  apostupně se zvšuje, necheme dávat peníze ani za  známky ani za pomoc v domácnosti.Starší děti si už mohou pořivydělat,tak mají potom peníze navíc a to řešíme tak,že si přidávají část na nějakou dražší věc, po které touží.

    superkarma: 0 24.08.2010, 11:17:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme