Rodina

Tina5: Bojím se, do čeho rostou naše děti

Čtenářka s nickem Tina5 se bojí, do čeho rostou naše děti, bojí se i okamžiku, až půjdou někam studovat. Hodně ji vyděsila i ukázka z filmu Bastardi... Více už v příspěvku.

Milá redakce, uf, přiznám, že film Bastardi vůbec neznám a po té ukázce se mi udělalo fakt zle. Opravdu jsme na tom tak špatně?

Přemýšlím o tom, že posunem trestní zodpovědnosti se nic nevyřeší: Nebo ano? Od patnácti, když jim hrozí trest, se chovají lépe? Nerozumím tomu, je mi z toho smutno a špatně. Kde je chyba? Nejde odstraňovat pouze následky, je třeba najít příčinu. Opravdu tenký led a velmi těžké téma, na pátek zvlášť. Ale život není legrace.

U ukázky Igor Hnízdo je napsáno - víc takových učitelů... To nepomůže, učitelé nemají žádné pravomoci. Dnes má každý pouze právo, ale na povinnosti se nějak zapomíná. A ti žehlící tatínci pracháči, ti jsou asi nejhorší. Děti nemusí nést důsledky svého chování, tak co jim brání v tom chovat se tak dál. Jak je to krátkozraké, jak je to smutné. Tatíčkovi nedojde, že za chvilku tu bejsbolovou pálku může vzít i na něj?

Ano, mám svá práva, ale má práva končí tam, kde začínají práva toho druhého. Dnes je na světě nějak víc sobců, kteří druhého a jeho práva neuznávají.

Upřímně, bojím se, do čeho rostou naše děti, bojím se okamžiku, až půjdou někam studovat do světa(města), tady na malé vesničce si žijeme klidně a jakžtakž dobře(musela jsem řešit šikanu u starší dcerky, ale už je to za námi a škola nám velice pomohla)ale stále je to nic proti městu. Proto se ptám znovu, kde se stala chyba?

A na závěr se přimlouvám za nějakou pozitivní tečku, já ji nemám, nevidím a z tohoto je mi opravdu smutno. Přece svět ještě není tolik zkažený a zvrácený..

Tina5

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

____________

Doufejme, že ne. Doufejme, že těch hodných a slušně vychovaných dětí je stále víc. Doufejme...

Bohunko, děkuji za příspěvek a přeju hezký víkend

Saša

Téma dnešního vydání 16. září 2011 zní: Hranice zodpovědnosti

Svými příspěvky posunutí věkové hranice zodpovědnosti za trestné činy asi neovlivníte, ale přesto bych byla ráda, kdybyste mi napsaly své názory.

Hodně z vás píše báječné komentáře, zkuste je tentokrát k tomuto závažnému tématu vložit také do příspěvku.

 • Byla byste pro snížení věkové hranice za trestný čin z 15ti na 14 let?
 • Máte zlé zkušenosti s dětmi a mládeží? (viz. můj dnešní článek)
 • A nebo naopak, dobré?
 • V jakém duchu vychováváte svoje děti?
 • Proč si myslíte, že je dnes už i v malých dětech tolik zla, agrese a násilí?
 • Kde se to bere?
 • Dá se vůbec ještě proti tomu něco dělat?
 • Jaký je váš názor na šikanu učitelů ve školách?

Pouštíme se spolu na tenký led, ale já doufám, že pod námi vydrží a nepraskne.

Děkuji za vaše příspěvky, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním knihou z edice Knižní klub s příznačným názvem k dnešnímu tématu: Ďáblovy housle. A až ďábel dohraje, můžete si dát pro uklidnění čaj s názvem: Pohlazení duše.  

darek

 

   
16.09.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Svět i lidi jsou pořád stejní, jen jsme bohužel informovaní o nepravostech nejen z naší návsi, ale i z vedlejší, z jiných zemí a leckdy v přímém přenosu z druhého konce světa. To v nás pak budí pocit, že zla je víc. Není. To jsou jen pocity ohrožení. Zle bylo, když byla válka, když si lidi sekali hlavy a nikdo je za to neodsoudil, když projížděli lesem a čekala na ně parta loupežníků. Dnes je "zlo" v jiných podobách, sofistikovanější, ale nikoli větší. Nebojím se na světě, mám kolem sebe slušné lidi. I kretény, samozřejmě, ale záleží na tom, jak často a kam se dívášSml58

  superkarma: 0 17.09.2011, 11:26:38
 2. avatar
  [6] Ja1na [*]

  Bydlím v malinkatém městečku, 2500 obyvatel. Před lety jsem říkala: klidné, tiché a hlavně bezpečné místo. Dneska? Po tmě se bojíme vyjít na ulici, na náměstí pravidelně parta pijanů, sprostých, hrubých, agresivních, rozmlácené flašky všude okolo. Kousek dál, tam, kde si dřív hrávaly naše děti, parta feťáků, okolo poházené stříkačky. Po celé délce ulice vysypané popelnice. Před barákem naši romští spoluobčané vybírají kontejnery, nechávajíce za sebou binec. Když jim řekneme, aby si to po sobě uklidili, bojíme se, abychom nějakou nechytli  - v tom lepším případě. Státní i Městská policie dělá co může, ale ti druzí jsou pořád nějak silnější v kramflecích. Skutečně nemám pocit, že by to bylo jako dřív a že se nic neděje. Je tohle zákonitý vývoj? Skutečně se musíme nechat tyranizovat některými druhy člověka a není páka,která by s tím něco udělala? Skutečně neplatí, že dobro zvítězí, slušnost nade vše? Jo, nežijeme v pohádce Sml80Bohunko, bohužel, ani ode mě se té pozitivní tečky nedočkáš.

  superkarma: 1 16.09.2011, 18:10:01
 3. avatar
  [5] Altamora [*]

  Žijeme ve velkém městě. Děti sousedů si venku hrají. A to naše čtvrť nemá tu nejlepší pověst. Vídám v jejich partě i romské děti z vedlejšího domu. Žádné velké lumpárny neprovádějí. Je jim od pěti do deseti let. Jejich o něco starší sourozenci ale kromě kouření taky nic špatného nedělají. Takže se zase tolik do budoucna nebojím.

  superkarma: 0 16.09.2011, 15:09:15
 4. avatar
  [4] Lukáš Čejka [*]

  átéčko — #2 tak ted se zlobim, ja chtel byt pozitivni a nejaka pani z Prahy mi to zkazi Sml16

  superkarma: 0 16.09.2011, 14:49:07
 5. avatar
  [3] Tina5 [*]

  Lukáš Čejka — #1 Takže sním a co se děje se dělo i dřív? Nesouhlasím. Sice jsem vyrůstala na vesnici, takže dění z velkého města jsem byla uchráněná, ale přištěhovala se známá z Prahy a říkala, že je to horší, že když byli oni s bratrem malí, nechali je rodiče klidně běhat po sídlišti samotné, ona dnes své děti samotné venku nenechá.

  superkarma: 1 16.09.2011, 14:21:39
 6. avatar
  [2] átéčko [*]

  Lukáš Čejka — #1 Přesně tak. Lidi, chovající se hůř než hovada byli vždycky. Ve středověku nebyly noviny..... a za socíku se včš přemalovalo načerveno....

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #4
  superkarma: 0 16.09.2011, 13:33:39
 7. avatar
  [1] Lukáš Čejka [*]

  Pozitivni tecka je, ze svet je porad stejny. Ani lepsi ani horsi nez kdy byl. Jen cast svetove populace zije v jakemsi "hippie" snu, ze kdyz se budou vsichni usmivat a rikat si "mam te rad", ze se ten sen stane skutecnosti. Chce to jen prestat tak snit a svet bude hned vypadat normalne. Sml57

  1. na komentář reaguje átéčko — #2
  2. na komentář reaguje Tina5 — #3
  superkarma: 3 16.09.2011, 13:00:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme