Čtenářka s nickem Tina5 se bojí, do čeho rostou naše děti, bojí se i okamžiku, až půjdou někam studovat. Hodně ji vyděsila i ukázka z filmu Bastardi... Více už v příspěvku.

Milá redakce, uf, přiznám, že film Bastardi vůbec neznám a po té ukázce se mi udělalo fakt zle. Opravdu jsme na tom tak špatně?

Přemýšlím o tom, že posunem trestní zodpovědnosti se nic nevyřeší: Nebo ano? Od patnácti, když jim hrozí trest, se chovají lépe? Nerozumím tomu, je mi z toho smutno a špatně. Kde je chyba? Nejde odstraňovat pouze následky, je třeba najít příčinu. Opravdu tenký led a velmi těžké téma, na pátek zvlášť. Ale život není legrace.

U ukázky Igor Hnízdo je napsáno - víc takových učitelů... To nepomůže, učitelé nemají žádné pravomoci. Dnes má každý pouze právo, ale na povinnosti se nějak zapomíná. A ti žehlící tatínci pracháči, ti jsou asi nejhorší. Děti nemusí nést důsledky svého chování, tak co jim brání v tom chovat se tak dál. Jak je to krátkozraké, jak je to smutné. Tatíčkovi nedojde, že za chvilku tu bejsbolovou pálku může vzít i na něj?

Ano, mám svá práva, ale má práva končí tam, kde začínají práva toho druhého. Dnes je na světě nějak víc sobců, kteří druhého a jeho práva neuznávají.

Upřímně, bojím se, do čeho rostou naše děti, bojím se okamžiku, až půjdou někam studovat do světa(města), tady na malé vesničce si žijeme klidně a jakžtakž dobře(musela jsem řešit šikanu u starší dcerky, ale už je to za námi a škola nám velice pomohla)ale stále je to nic proti městu. Proto se ptám znovu, kde se stala chyba?

A na závěr se přimlouvám za nějakou pozitivní tečku, já ji nemám, nevidím a z tohoto je mi opravdu smutno. Přece svět ještě není tolik zkažený a zvrácený..

Tina5

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

____________

Doufejme, že ne. Doufejme, že těch hodných a slušně vychovaných dětí je stále víc. Doufejme...

Bohunko, děkuji za příspěvek a přeju hezký víkend

Saša

Téma dnešního vydání 16. září 2011 zní: Hranice zodpovědnosti

Svými příspěvky posunutí věkové hranice zodpovědnosti za trestné činy asi neovlivníte, ale přesto bych byla ráda, kdybyste mi napsaly své názory.

Hodně z vás píše báječné komentáře, zkuste je tentokrát k tomuto závažnému tématu vložit také do příspěvku.

  • Byla byste pro snížení věkové hranice za trestný čin z 15ti na 14 let?
  • Máte zlé zkušenosti s dětmi a mládeží? (viz. můj dnešní článek)
  • A nebo naopak, dobré?
  • V jakém duchu vychováváte svoje děti?
  • Proč si myslíte, že je dnes už i v malých dětech tolik zla, agrese a násilí?
  • Kde se to bere?
  • Dá se vůbec ještě proti tomu něco dělat?
  • Jaký je váš názor na šikanu učitelů ve školách?

Pouštíme se spolu na tenký led, ale já doufám, že pod námi vydrží a nepraskne.

Děkuji za vaše příspěvky, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním knihou z edice Knižní klub s příznačným názvem k dnešnímu tématu: Ďáblovy housle. A až ďábel dohraje, můžete si dát pro uklidnění čaj s názvem: Pohlazení duše.  

darek

 

Reklama