Zdraví

Ticho léčí aneb vítejte v nemocnici

Pobyt v nemocnici samozřejmě nikomu z vás dobrovolně nepřejeme, na druhou stranu, kdo z nás tam někdy nebyl? A teď nemáme na mysli porodnici, ale nemocnici jako takovou. O pobytech v nemocnici bude celé dnešní téma.

Když se řekne nemocnice, vybaví se mi dvě věci.

Věc první: Ticho léčí

Tento základ nemocničního pravidla, že kromě péče doktorů a sestřiček by měli mít pacienti také ticho a klid, mi nějak k nemocničnímu prostředí nesedí.
Byla jsem v nemocnici naposledy před čtyřmi roky, se zlomenou nohou. Dodnes mi zní v uších hluk na chodbách v podobě třískajícího nádobí, bouchajících oken, uječených sester (těm neuječeným se omlouvám) – a úplně ze všeho nejhorší – ranní buzení!! Za to bych vraždila všechny, kteří tento vojenský apel v tak nekřesťanskou hodinu vymysleli!
Ticho a klid jsem pak zažila až v domácí péči. :)

nemocnice

Věc druhá: Smích léčí

V souvislosti s nemocnicí si také vždy vzpomenu na slova herce Františka Peterky, který tam ležel tři roky a bavil své okolí různými vtípky. Jako tento, který používám z našeho rozhovoru: Jednou si mně například jedna pacientka postěžovala: „Víte, pane Peterko, já mám obavu, že mně tady vůbec nepomohli.“ A já jí na to povídám: „A co se divíte? Cožpak jste si nevšimla toho nápisu hned před vchodem do nemocnice: Kdož sem vcházíte, odložte všechny své naděje...“ A ona mně to chudina uvěřila, ještě se tam běžela podívat.
V této nemocnici si zřejmě také moc ticha neužili. Ale bylo to ze zcela jiného důvodu. Pořád se smáli. A jak známo, nejen ticho, ale i smích léčí.

Tak a teď v tom mám pěkný guláš. Klid, nebo smích? Jak jste to měly vy? Jaký pobyt jste v nemocnici zažily? (pokud tedy).
Vzpomínáte na něj v dobrém, nebo ve zlém?

Téma dnešního dne: Pobyt v nemocnici

 • Byla jste někdy v nemocnici (ne porodnici)
 • S čím jste tam byla? (nemusíte odpovídat)
 • Jaké máte na pobyt v nemocnici vzpomínky?
 • Jak se k vám choval personál?
 • Máte z takového prostředí, jako je nemocniční, i nějakou veselou vzpomínku?
 • Navázala jste v nemocnici nějaká nová přátelství?
 • Jak byl váš pobyt dlouhý?
 • Podepsala jste (podepsala byste) někdy i revers?
 • atd.atd.

Tolik jen pár záchytných bodů, ale jinak samozřejmě pište vlastními slovy.
Moc se těším na vaše příspěvky. Veselé i ty vážnější.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na jednu z pisatelek čeká dárek, který se do nemocnice nosí: Kniha a dva sprchové gely

dareknemocnice

   
20.11.2013 - Zdraví - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [6] akna [*]

  Vše záleží na lidech,jaký mají přístup k pacientům.Byla jsem na několika operacích a můžu srovnávat. Někde svého ošetřujícího lékaře ani neznáte,poznáte ho ,až když vám předává propouštěcí zprávu,jinde vám lékař vysvětlí,co vám budou dělat a po operaci,jaký byl průběh operace.... Co se mi,ale nelíbilo v nemocnici,že chodily návštěvy celý den. Chtěla jsem si převléci noční košily a pořád tam někdo byl. Sestřička mě potřebovala přelepit ránu,tak musela "vyhnat" návštěvy na chodbu. Večer jsem se chtěla umýt a zase někdo přišel. Tak to mi docela vadilo.

  Dcera je zdravotní sestřička,tak občas vypráví,co v práci. Mají to docela náročné.Pracuje na interně a v noci slouží sama. Když někdo zkolabuje,tak neví,jestli má resustitovat,nebo volat lékaře a nebo běžet pro kyslík.Měl by se někdo nad tím zamyslet ,jde přeci o životy lidí. Přesto,že má hodně práce,tak jí to moc baví a pacientům občas spestřuje pobyt. Například jim přes mikrofon četla pohádku na dobrou noc. A věřte,že měla úspěch a ptali se,kdy jim zase nějakou přečte.

  Hluboce se skláním před výbornými lékaři a hodnými a šikovnými sestřičkami.

  superkarma: 1 20.11.2013, 17:50:55
 2. avatar
  [5] Léthé [*]

  V nemocnici jsem byla několikrát. Na jednom "nejmenovaném"Sml52 oddělení dokonce tolikrát, že mě již sestřičky znaly a při posledním pobytu mi hadičky vedoucí do té bandasky kam odtéká krev přivázali k posteli, abych nemohla z postele vstát bez dovolení....totižSml37. Když mě předtím z pooperačního již po desetiminutovém škemrání předčasně šoupli na pokoj, měla jsem zákaz vstávat na WC a to do druhého dne. Sotva sestra za sebou zavřela dveře, já vyrazila do automatu, který byl docela daleko pro kapučínkoSml20, které miluji. Když jsem se vracela na pokoj s kafíčkem, již na mě čekala sestra, neb mi chtěla změřit tlak. No a vyslechla jsem si, že jsem porušila zákaz vstávání. Já na to, že na záchodě jsem přísahám nebyla, ale o kávě nebyla řeč, tu mi nikdo nezakázal.Sml80Sml30

  superkarma: 0 20.11.2013, 16:48:23
 3. [4] JessikaJessika [*]

  Tak v nemocnici jsem letos byla několikrát,ale největší zážitek byl když jsem tam s 9nedělním synem ležela, protože pořád zvracel a doktor mi do očí řekl,že takovýhle pacienty tam nechtějí a to jen protože měli strach,aby malej neměl infekční onemocnění fakt idiot. A ještě jedna perla manžel jel ve dvě v noci na pohotovost a do nemocnice se vůbec nedostal a ani nedozvonil a to tam čekal víc jak půl hodiny fakt je naše zdravotnictví úžasný škoda,že si tohle nepřečte ministr zdravotnictví.

  superkarma: 0 20.11.2013, 13:51:02
 4. avatar
  [3] kuzle [*]

  v nemocnici jsem byla uz mockrat ... jen za letosek 2x ... jednou se sebou s ledvinovou kolikou a potom s nasi nejmensi na infekci na Bulovce s infekcni mononukleozou ... v podstate jsme obe skoncily na kapackach Sml68

  superkarma: 0 20.11.2013, 10:22:43
 5. [2] funnka [*]

  opravdu to buzení a odběry krve byli nejhorší,ale zase jsem si užívala jídlo

  superkarma: 0 20.11.2013, 10:09:05
 6. avatar
  [1] Claire [*]

  Byla a nebylo to nic příjemného,padla jsem do bezvědomí a nepamatuju se vůbec nic. Pak mi zakázali vrcholovej sport,byla to pro mne rána,ale zase mne to na druhou stranu posunulo dálSml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 20.11.2013, 08:12:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme