Pobyt v nemocnici samozřejmě nikomu z vás dobrovolně nepřejeme, na druhou stranu, kdo z nás tam někdy nebyl? A teď nemáme na mysli porodnici, ale nemocnici jako takovou. O pobytech v nemocnici bude celé dnešní téma.

Když se řekne nemocnice, vybaví se mi dvě věci.

Věc první: Ticho léčí

Tento základ nemocničního pravidla, že kromě péče doktorů a sestřiček by měli mít pacienti také ticho a klid, mi nějak k nemocničnímu prostředí nesedí.
Byla jsem v nemocnici naposledy před čtyřmi roky, se zlomenou nohou. Dodnes mi zní v uších hluk na chodbách v podobě třískajícího nádobí, bouchajících oken, uječených sester (těm neuječeným se omlouvám) – a úplně ze všeho nejhorší – ranní buzení!! Za to bych vraždila všechny, kteří tento vojenský apel v tak nekřesťanskou hodinu vymysleli!
Ticho a klid jsem pak zažila až v domácí péči. :)

nemocnice

Věc druhá: Smích léčí

V souvislosti s nemocnicí si také vždy vzpomenu na slova herce Františka Peterky, který tam ležel tři roky a bavil své okolí různými vtípky. Jako tento, který používám z našeho rozhovoru: Jednou si mně například jedna pacientka postěžovala: „Víte, pane Peterko, já mám obavu, že mně tady vůbec nepomohli.“ A já jí na to povídám: „A co se divíte? Cožpak jste si nevšimla toho nápisu hned před vchodem do nemocnice: Kdož sem vcházíte, odložte všechny své naděje...“ A ona mně to chudina uvěřila, ještě se tam běžela podívat.
V této nemocnici si zřejmě také moc ticha neužili. Ale bylo to ze zcela jiného důvodu. Pořád se smáli. A jak známo, nejen ticho, ale i smích léčí.

Tak a teď v tom mám pěkný guláš. Klid, nebo smích? Jak jste to měly vy? Jaký pobyt jste v nemocnici zažily? (pokud tedy).
Vzpomínáte na něj v dobrém, nebo ve zlém?

Téma dnešního dne: Pobyt v nemocnici

  • Byla jste někdy v nemocnici (ne porodnici)
  • S čím jste tam byla? (nemusíte odpovídat)
  • Jaké máte na pobyt v nemocnici vzpomínky?
  • Jak se k vám choval personál?
  • Máte z takového prostředí, jako je nemocniční, i nějakou veselou vzpomínku?
  • Navázala jste v nemocnici nějaká nová přátelství?
  • Jak byl váš pobyt dlouhý?
  • Podepsala jste (podepsala byste) někdy i revers?
  • atd.atd.

Tolik jen pár záchytných bodů, ale jinak samozřejmě pište vlastními slovy.
Moc se těším na vaše příspěvky. Veselé i ty vážnější.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na jednu z pisatelek čeká dárek, který se do nemocnice nosí: Kniha a dva sprchové gely

dareknemocnice

Reklama