Neznáte jeho módu? A říká vám něco Angel, Innocent či Amen? Ano, to jsou nebeská jména jeho parfémů v ještě nebeštějších flakonech s nepřehlédnutelnou hvězdou. Thierry Mugler patří mezi generaci návrhářů, kteří se prosadili i v jiných odvětvích než v módě. Navrhuje divadelní a filmové kostýmy, fotografuje a sám se podílí na vizuálních koncepcích svých projektů. Jeho divadelně pojatá móda se vyznačuje jedinečným stylem.


Má v sobě provokativnost, dynamiku a agresi, ale přitom dokáže ženu povýšit na bohyni. Jeho ostře řezaná silueta se zdůrazněnými rameny a přeštípnutým pasem zvýrazňuje ženské tvary smyslně a koketně. V 70. letech jeho kolekce s přiléhavými sexy modely převálcovala volné hippies haleny a vzkřísila usínající pařížskou koketnost.

 

V 80. letech se jeho móda stává velmi populární a dokonale splňuje požadavky doby, kdy se vyžaduje image „silné“ nezávislé ženy. Muglerovou ikonou a modelkou číslo jedna se stala tehdejší manželka Mika Jaggera Jerry Hall. Dokonale vyhovovala jeho vkusu a představě o ženské kráse. V devadesátých letech Tierry Mugler připojuje k řadě oblečení i návrhy brýlí, bot, šperků a kožených doplňků.


Jak se vám líbí jeho modely?
Jeho parfémy?
Napište mi svůj názor.

Reklama