Mimořádná kvalita, vynikající servis a nejmodernější technologie, to jsou hodnoty, na které německá rodinná firma Vorwerk spoléhá už více než 130 let. Její zákazníci si za tu dobu zvykli takový přístup ocenit. Thermomix ® dnes najdete v sedmi milionech domácností po celém světě.

Původní Thermomix ® VKM5 způsobil v roce 1961 revoluci ve vnímání kuchyňských spotřebičů. Spojoval v sobě totiž schopnosti sedmi různých zařízení. Tak univerzální přístroj ještě nikdo předtím nevyrobil. VKM5 dokázal míchat, hníst, krájet, strouhat, mixovat, mlít a odšťavňovat. Proces neustálého vývoje a vylepšování se však nezastavil a pokračuje dodnes. V roce 1971 resp. 1977 se představily vylepšené verze VM2000 a VM2200. Skutečně převratným se ovšem stal v roce 1980 zcela nový model, který dokázal rovněž vařit. Z jeho názvu také zmizela písmena VM (zkratka pro Vorwerk Mixer) a poprvé se objevilo označení TM, tedy Thermomix ®.

thermomix

Spotřebiče s příchutí Francie

Model TM3000 byl původně k dostání pouze ve Francii a Belgii a na Martiniku. Když se v roce 1982 objevila nová verze s označením TM3300, stal se z ní prodejní hit i v dalších zemích. Ačkoli motor a nože pocházejí z Německa, Thermomix ® se i nadále vyrábí ve Francii. Také Thermomix ® TM21, který se představil v roce 1996, a Thermomix ® TM31, uvedený na trh v roce 2004, mají francouzské kořeny. Při produkci se vždy kladl mimořádný důraz na kvalitu a životnost, takže se mnoho starších modelů dodnes pravidelně používá v tisících kuchyní po celém světě.

thermomix

Během let prodělal vzhled i technika Thermomixu ® celou řadu změn. Původní počet funkcí se ze sedmi rozrostl na dvanáct. Thermomix ® se naučil nejen promíchávat, mixovat, krájet a mísit, ale také vařit, vařit v páře, vážit, mlít, hníst, šlehat, udržovat obsah blízko bodu varu a emulgovat. Stal se z něj zkrátka dokonalý kuchyňský přístroj, jehož motor rotuje rychlostí až 250 km/hod. a dokáže dosáhnout až 10 750 otáček za minutu.

Revolučnost jako součást tradice

Zatím poslední model, nový Thermomix ® TM5, navazuje na své předchůdce v tom, že přináší do kuchyně další revoluci. Díky barevné dotykové obrazovce a Thermomix ® chipům s recepty - elektronickým kuchařkám - se stává absolutní špičkou v moderním, a bezpochyby zcela nadčasovém, stylu vaření. Funkce průvodce vařením umožňuje připravovat rychle a zdravě chutné pokrmy profesionálním šéfkuchařům i nadšeným amatérům.

thermomix

Recepty, recepty, recepty

Vývojáři receptů a nutriční specialisté společnosti Vorwerk z celého světa vytvořili přes 14 tisíc originálních receptů, které zaručují dokonalý výsledek. Naleznete je v digitální podobě na Thermomix ® chipech, v tištěných kuchařkách, ve fantastické platformě Thermomix ® recepty či v aplikaci Thermomix ® pro mobilní telefony a tablety. Recepty slouží nejen jako inspirace, na jejímž základě mohou uživatelé přicházet s vlastními nápady, ale obsahují rovněž pokyny k přípravě a užitečné rady. S neoficiálními recepty přicházejí fanoušci Thermomixu ®, kteří aktivně sdílejí své nápady a náměty prostřednictvím blogů, on-linové komunity Svět receptů a Facebooku. V celosvětovém měřítku dokázali doposud vytvořit více než 100 tisíc receptů.

thermomix

Co je vždy součástí: servis, který zahrnuje úplně všechno

Nejen náš produkt se může pochlubit přívlastkem mimořádný. Totéž platí pro náš prodejní kanál. Thermomix ® vždy spoléhal na přímý způsob prodeje, protože jednou z priorit společnosti Vorwerk je špičkový servis. O ten se po celém světě stará více než 30 tisíc obchodních poradců, kteří Thermomix ® prodávají v prostředí, v němž se zákazníci cítí nejlépe, tedy v jejich vlastní kuchyni. Má-li člověk zájem o Thermomix ®, pozve si domů obchodního poradce společně s několika přáteli. Během předvedení kuchyňského přístroje společně připraví a ochutnají několik různých pokrmů. Po dodání Thermomixu ® následuje druhá návštěva, kdy obchodní poradce zákazníkovi znovu podrobně vysvětlí ovládání jednotlivých funkcí a představí online svět Thermomixu ®. Dokonalý servis zdaleka nekončí prodejem. Z obchodního poradce se stává kontaktní osoba, která je vždy připravena zákazníkovi pomoci s jakýmkoli problémem. Nezáleží na tom, zda se jedná o nováčka, nebo zkušeného uživatele.

Více informací naleznete na thermomix.cz.

thermomix

Reklama