Zdraví

Těžké, bolavé a oteklé nohy Vás už nemusí trápit

„Onemocnění cév a krevního oběhu se nejvýznamněji podílí na trvalém negativním ovlivnění života nemocných v produktivním věku,“ říká MUDr. Petr Vařejka z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a pokračuje: „Pacienti s chronickou žilní nedostatečností jsou velmi typickým příkladem takového postižení. Jedná se mnohdy o mladé, jinak zdravé a výkonné jedince, kteří ale doživotně a každodenně musejí svádět nepříjemné souboje se svým tělem, přesněji s dolními končetinami. Ty bývají oteklé, bolestivé a esteticky narušené.“

Potíže s dolními končetinami ovlivňují i rizikové faktory, které můžeme rozdělit na neovlivnitelné a ovlivnitelné. Mezi neovlivnitelné patří například věk. I když výskyt obtíží se stupňuje s věkem, není výjimkou, že potíže s dolními končetinami mohou postihnout i mladé lidi mezi 20.–30. rokem. Rovněž pohlaví hraje v tomto ohledu velkou roli. Vlivem těhotenství či užívání hormonální antikoncepce jsou ženy těmito problémy postiženy 2–3x častěji než muži. Je také prokázáno, že u významného procenta nemocných s chronickou žilní nedostatečností je v rodině postižení již přítomno. Mezi další neovlivnitelný faktor tedy patří dědičnost.

Faktory, které naopak můžeme sami ovlivnit, a tím preventivně předcházet onemocnění dolních končetin, jsou v podstatě poměrně jednoduché a snadno dostupné pro každého z nás. Stačí, když se budeme vyhýbat nevhodným pohybovým aktivitám, jako je například dlouhé sezení a stání, doskoky „natvrdo“, zvedání těžkých břemen, když si budeme hlídat svou tělesnou hmotnost a přiměřeně sportovat a v neposlední řadě našemu zdraví prospěje správně vyvážená strava. Víte, že zácpa zvyšuje nitrobřišní a nitrožilní tlak, a tím se zvyšuje riziko žilního onemocnění dolních končetin?

Odborníci dlouho hloubali nad tím, proč zemědělci z vinařských oblastí Francie téměř nikdy netrpí žilními potížemi, dokud nenarazili na dlouho střežené tajemství lidové medicíny. U francouzských vinařů bylo zvykem červené listy vinné révy, kterých je při sklizni vína vždy velké množství, sbírat a vyrábět z něj nálevy a kašovité obklady. Nálevy plnili do lahví a pravidelně užívali po malých množstvích. Kaše z červených listů vinné révy sloužila s velkým úspěchem k lokálnímu ošetření oteklých a bolavých nohou. Lidová tradice dále vypráví, že v dřívějších dobách, kdy se réva ještě šlapala nohama a kdy se hrozny tak pečlivě neoddělovaly od listů vinné révy, lidé, kteří hrozny šlapali, zřetelně cítili blahodárný účinek této směsi na své nohy. Nakonec z úsporných důvodů a ze zvědavosti zkusili vnitřní i vnější aplikaci samotných listů vinné révy - s ještě mnohem lepšími výsledky - a hle, byl nalezen cenný lék.

Přírodní lék ANTISTAX® s extraktem z červených listů vinné révy (Vitis viniferae folii extractum aquosum siccum) dokáže pomoci vašim nohám od potíží, které vám znepříjemňují život.

Pokud na sobě pozorujete některý s těchto příznaků, může vám právě ANTISTAX® výrazně pomoci zkvalitnit váš život:

 • těžké nohy, snadno unavitelné
 • tlak a teplo v nohou
 • mravenčení
 • křeče, pocit „neklidných nohou“
 • bolesti, svíravé a palčivé
 • přítomnost křečových žil
 • otoky – v začátcích zejména kolem kotníků, postupují směrem nahoru. Na počátku jsou měkké, později tuhnou

ANTISTAX® je přírodní lék se standardizovaným výtažkem z červených listů vinné révy, obsahující originální komplex flavonoidů, který je určený k prevenci a léčbě příznaků chronických žilních onemocnění.

Snižuje nadměrnou propustnost cévní stěny, brání úniku tekutiny do tkání, zvyšuje pevnost a elasticitu žilní stěny, snižuje nebezpečí vzniku křečových žil a zlepšuje podmínky krevního oběhu.

Během užívání přírodního léku ANTISTAX® ve většině případů dochází k odstranění:

 • otoků lýtek
 • bolesti nohou
 • křečí a pocitů tepla
 • těžkých a unavených nohou
 • tvorby křečových žil a dalších nepříjemných příznaků

ANTISTAX® je lék volně prodejný. Přestože jde o skutečný produkt přírody, jeho účinnost byla vědecky ověřena v mnoha klinických studiích, tak, jak to odpovídá zásadám moderní medicíny založené na důkazech.

Na základě výsledků těchto studií, které byly prováděny na stovkách pacientů, je jednoznačně prokázán efekt přípravku Antistax na snížení objemu postižené končetiny (až o 75 ml!!!) a odstranění nepříjemných subjektivních příznaků (bolest, únava,mravenčení nohou). Rovněž byla jasně prokázána jeho bezpečnost a velmi dobrá snášenlivost.

Díky těmto potvrzeným výsledkům byl Antistax registrován jako léčivo, nejedná se tudíž o doplněk stravy!

ANTISTAX® můžete zakoupit ve své lékárně v balení s 20 tobolkami za 192 Kč, nebo s 50 tobolkami za 389 Kč. Užívají se 2 tobolky 1x denně ráno před snídaní.

Pro okamžitou rychlou úlevu vašim nohám je také určena novinka letošního roku ANTISTAX® chladivý gel. Uvolní, příjemně chladí a osvěží Vaše unavené, těžké a bolavé nohy. Oceníte jej zejména v horkých letních dnech a navečer po namáhavém dni. Osvěžující chladivý gel obsahuje také výtažek z červených listů vinné révy. Originální, dermatologicky testované kosmetické složení gelu má neutrální PH a dodává kůži oleje, které jí chybí. Chladivý gel zakoupíte ve Vaší lékárně.

Aplikace: Naneste chladivý gel Antisax na pokožku nohou, vždy od chodidel směrem vzhůru ke stehnům a jemně jej vmasírujte.

Pokud Vás zajímá více, navštivte stránky www.antistax.cz , kde si můžete udělat žilní test a najít zajímavé cviky pro žíly vašich nohou.

*Klinické studie:

 • Účinnost a bezpečnost přípravku Antisax: Prof.Kieswwetter at all, 200 University Clinic Charité, Berlín
 • Ovlivnění mikrocirkulace užitím přípravku Antisax: Dr. U. Klaus, Dr. J. Koscielny, Dr. A. Grigorov, 2004 University Clinic Charité, Berlín

Čtěte pečlivě příbalový leták. Lék k vnitřnímu užití. Léčivá látka Vitis viniferae folii axtractum aquosum siccum.

   
31.05.2004 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [39] sharush [*]

  na tenhle problém bych doporučila hřejivé mazání od značky Priessnitz. Pomáhá na oteklé nohy, ztuhlé svalstvo, na bolavá záda a namožené svaly. Mají jej např. tady http://www.lekarna.cz/priessnitz-hrejive-mazani-antiflogistic-200ml/Sml59

  superkarma: 0 03.11.2015, 03:29:32
 2. [38] Naty789 [*]

  Uplně skvělý je Venosil, pokud hledáte něco co by vám mohlo fakt pomoct ak se na něj zeptejte v lékarně nebo zdravé výživě, mě učinkuje fakt úžasně..

  superkarma: 0 13.03.2015, 12:19:55
 3. [37] Monika43 [*]

  Přesně tak! Já sázím na přírodní a to ve formě tobolek. Kupuji si Priessnitz žilní výživu a nedávno jsem vyzkoušela jejich krém. Otoky jsou fuč a nohy mám konečně zase štíhlé.

  superkarma: 0 01.04.2014, 08:36:51
 4. avatar
  [34] houserop [*]

  danca79: A to je prave ten problem, ze si spousta lidi automaticky spoji pilulky=chemie=skodlive, prirodni vytazek=neskodlive.
  A pritom kolik ma vedlejsich ucinku koureni, alkohol, prepalena jidla, nevyspani, stres... kam se na to hrabou pilulky.
  To vis, ze musim nas chemiky branit, protoze to nikdo jinej neudela

  superkarma: 0 01.06.2004, 12:02:41
 5. avatar
  [33] houserop [*]

  danca79: A to je prave ten problem, ze si spousta lidi automaticky spoji pilulky=chemie=skodlive, prirodni vytazek=neskodlive.
  A pritom kolik ma vedlejsich ucinku koureni, alkohol, prepalena jidla, nevyspani, stres... kam se na to hrabou pilulky.
  To vis, ze musim nas chemiky branit, protoze to nikdo jinej neudela

  superkarma: 0 01.06.2004, 09:27:05
 6. avatar
  [32] Ťapina [*]

  Vivian: Taky C. A to jsem tam jenom napsala, že často stojím a beru HA, jinak si myslím, že moc rizikových faktorů nemám.

  superkarma: 0 31.05.2004, 22:35:11
 7. avatar
  [31] Vivian [*]

  Cher: a já jsem ohroženej typ C asi budu muset začít papat pilulky

  superkarma: 0 31.05.2004, 22:18:16
 8. avatar
  [30] Cher [*]

  Tak jsem si udělala ten "žilní test" Vyplňovala jsem to poctivě a vyšlo mi, že jsem typ A s bezvadně zdravýma nohama. Přitom křečové žíly mám a dokonce jsem před čtyřmi lety byla na operaci. Pěkněj test

  superkarma: 0 31.05.2004, 21:26:37
 9. avatar
  [29] danca79 [*]

  houserop: jestli ty nejsi chemik s tou čokoládou je to fakt, jenže málokdo nad tím takhle uvažuje, protože zatím nědělají čokoládu v tabletkách

  superkarma: 0 31.05.2004, 20:06:36
 10. avatar
  [28] danca79 [*]

  nohy mi neotékají, ale mamině občas jo...a před spoustou let měla operaci na křečáky...no, možná by to za pokus stálo..ale ta cena je teda hustá

  superkarma: 0 31.05.2004, 20:05:41
 11. avatar
  [27] houserop [*]

  houserop: Holka, ja Ti nevim. Tobolky se delaji ze zelatiny, buh vi jak ty se delaji, protoze to dela jen par firem a vetsine to prodava. Do nich se sice dava prasek, ale aby nehrudkovatel, tak se k nemu davaji dalsi latky - jako napr. k mouckovemu cukru.
  A nikde jsem rychle neobjevila, kolik je tam aktivni latky, ale rekneme odhadem, ze 500mg a kdyz bude tobolka vazit 5 gramu, tak tam musi byt 4,5 gramu balastu...
  Ted uz musim letet, takze uz nemam cas psat a prohledavat web. Pokud se ale zaregistrujes, muzeme dat rec treba pres vzkazy.
  A ze nepisou vedlejsi ucinky, tak to znamena, ze se neprokazaly v klinickych testech.
  Ale vem si takovou cokoladu, zadne vedlejsi ucinky se na ni nepisou a presto na ni lze ziskat zavislost, urcite vadi cukrovkarum, prokazatelne se po ni tloustne a kazi zuby, mne obcas vyvola migrenu. A je to prirodni vytazek z kakaovych bobu
  Ona ta priroda totiz neni zadny blbec, ale poradny experimentator.

  superkarma: 0 31.05.2004, 16:46:14
 12. avatar
  [25] houserop [*]

  Lucina: Ale souhlasim s Tebou, ze pokud budou stacit koupele, prochazky, masaze, zadna nadvaha, tak budu spokojenejsi, kdyz budu mit pekne nozky bez chemie a chemii na ne pouziju maximalne ve forme lehounkych nylonek

  superkarma: 0 31.05.2004, 16:32:44
 13. avatar
  [24] houserop [*]

  Lucina: Ale oni nelzou, kdyz rikaji, ze je prirodni, protoze ho treba opravdu ziskavaji z toho listi. Jenomze uz nepisou, ze treba ten extrakt ziskavaji macenim v organickych rozpoustedlech, coz je nejcastejsi zpusob extrakce (nevim ale, jak to delaji oni) a pak to smichaji s plnivy a pojidly aby se to dalo slisovat. Pak to potahuji, coz znamena, ze to v bubnu nechaji otacet a strikaji na to dalsi latky...
  A tyhle dalsi latky uz nemuseji byt a urcite nebudou ciste prirodniho puvodu.
  A jak psala Vivian, aescin je (podle toho co jsem nasla) opravdu vytazek z kastanu. V pripravku Aescin ale asi nebude jako prorodni extrakt, ale jako prirodne identicka latka - to znamena, ze je to vyrobene umele, ale je to ta naprosto stejna sloucenina. A podle meho nazoru muze byt prirodne identicka latka casto lepsi nez prirodni, protoze v prirodne identicke muze byt napr. pouze jeden povoleny neskodlivy izomer, ale v prirodnich latkach to muze byt smes izomeru, z nichz klidne jeden muze byt skodlivy. O skodlivosti jednoho jedineho izomeru svedci afera Contergan/Validomid, kdy pouze jeden izomer obsazeny v lecich pusobil mutagene - strasliva vec.

  superkarma: 0 31.05.2004, 16:30:31
 14. avatar
  [22] Vivian [*]

  houserop:

  superkarma: 0 31.05.2004, 16:03:38
 15. avatar
  [21] houserop [*]

  Lucina: Ale vzdyt te nikdo nenuti, abys ty pilulky jedla.
  Jenom si ale nemysli, ze tenhle pripravek je vyrabenej nechemickou cestou, protoze neni.
  Mne spis zarazila ta cena, je to marketingovy tah, da se reklama, ze je to prirodni vytazek a cenu napali az do vysin.
  Ale prece se nebudeme handrkovat kvuli reklamnimu clanku...

  superkarma: 0 31.05.2004, 15:58:12
 16. avatar
  [18] Ťapina [*]

  Vivian: Dobrá rada nad zlato. Já jsem začala mít oteklé nohy tady ve škole. Nejsou židle, při cvičeních se stojí, protože se všechno demonstruje na pacientech, na praxích se taky stojí nebo chodí, u operace se stojí. Asi si budu nosit plážový křesílko a vždycky si ho tam rozložím. Akorát z tý vejšky zas nic neuvidím

  superkarma: 0 31.05.2004, 15:16:47
 17. avatar
  [17] Vivian [*]

  lenoška: záleží na tom JAK sedíš špatný je dávat si třeba nohu přes nohu (brání to prokrvení. To poznáš podle toho, že tě brní nohy...)

  Lucina: o.k., budeme papat pilulky, to je nejlepší řešení

  superkarma: 0 31.05.2004, 15:10:19
 18. avatar
  [16] lenoška [*]

  Lucina: a nechtěla bys teda poradit?

  superkarma: 0 31.05.2004, 15:01:53
 19. avatar
  [15] lenoška [*]

  Vivian: sezení je na ty nohy ještě horší né?

  superkarma: 0 31.05.2004, 14:59:45
 20. avatar
  [14] Aja [*]

  Já bych musela mít nohy v praku od rána!

  superkarma: 0 31.05.2004, 14:58:16
 21. avatar
  [12] Vivian [*]

  lenoška: to ale nesmíš při práci stát

  superkarma: 0 31.05.2004, 14:47:17
 22. avatar
  [11] lenoška [*]

  Vivian: to bych ty nohy musela mít nahoře pořád celý léto s tím mám problémy,ráno vstanu v pohodě a už tak na jedenáctou mi začnou těžknout a trvá to než jdu spát

  superkarma: 0 31.05.2004, 14:45:43
 23. avatar
  [10] Vivian [*]

  Lucina: aescin je podle mě extrakt z kaštanu (usuzuju podle latinského názvu Aesculum hippocastanum), ale na bolavý a oteklý nohy je nejlepší lázeň v chladivé vodě a dát si nohy pěkně nahoru, třeba na stůl... než polykat tabletky...

  superkarma: 0 31.05.2004, 14:40:20
 24. avatar
  [9] Aja [*]

  Tak až někdo najdete něco, co fakt pomůže, tak mi dejte vědět...

  superkarma: 0 31.05.2004, 14:18:02
 25. avatar
  [7] klara.kr [*]

  houserop:

  superkarma: 0 31.05.2004, 13:10:26
 26. avatar
  [6] houserop [*]

  klara: Ja je sice nemam otekle, ale berou me krece a na tabletky jsem take hlava derava. Mozna, ze ten gel by byl pro me lepsi...

  superkarma: 0 31.05.2004, 13:06:13
 27. avatar
  [5] klara.kr [*]

  Já mám taky těžké nohy, ale nevydržím brát dlouho nějaké tabletky :-((, tak je mám čím dál tím těžší a bolavější a oteklejší

  superkarma: 0 31.05.2004, 13:02:46
 28. avatar
  [4] houserop [*]

  Lucina: A Ty si myslis, ze tohle neni chemie? A jak si myslis, ze se dela ten extrakt? Jinak nez chemicky to nejde.

  superkarma: 0 31.05.2004, 12:13:26
 29. avatar
  [2] houserop [*]

  No jasne, zazracny lek za lidovou cenu... Mne pomohl Aescin, ktery je na predpis a doplatek je na mesic asi 50 korun...

  superkarma: 0 31.05.2004, 09:34:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme