Styl

Tetování vyzkoušeno: A to mě mělo bolet?


Tetování je jako mor, jednou ho vyzkoušíš a pak na něj budeš chodit znovu a znovu. Je to velmi bolestivé, v půlce utečeš. Jestli tě bolel piercing, na tetování nemáš. Kůže oteče, zarudne a celý týden, než se kérka zahojí, to bude pekelně bolet. Víš, co všechno z toho můžeš chytnout - copak jsi neviděla Růžovku? Tam holka dostala od tatéra syfilis.

Tyto a mnohé další fámy ke mně doléhaly celý předchozí týden. A abych se přiznala, mojí setrvávající pohodu, odhodlanost a přesvědčení, že to nemůže být tak zlé, v posledních čtyřiadvaceti hodinách před návštěvou studia začala přeci jen tato tvrzení pozvolna nahlodávat Nervozita vrcholí deset minut před třináctou hodinou. Stihnu krátký telefonát na uklidnění, který mi pomůže zavrhnout myšlenky na „útěk“ a jdu na věc.

Stačilo pár desítek vteřin za dveřmi studia Tattoo Alien, dva rozesmátí chlápci a všechen strach je ten tam. Jak magický nástroj je lidská mysl. Pohodou se nakazí snadno a rychle. Místnost, ve které mám strávit následujících několik hodin mi už ani nepřipomíná mučírnu. Mám možnost prohlédnout si ještě několik hotových motivů, ale nakonec trvám na tom svém.Tatér Dan zasedá k počítači, aby jeho kontury překreslil a poupravil dle mého přání. „Ono je vždycky lepší, připravovat motiv přímo se zákazníkem, aby rovnou řekl svou představu,“ vysvětluje Dan.

Domlouváme si umístění kérky, chci ji na pravou lopatku. A pomocí speciálního „papíru“, který funguje podobně jako „tetování“ ze žvýkaček, mi na kůži nanese překreslený základ obrázku. Tohle ještě umýt půjde, ale poslední šance na útěk se dobrovolně vzdávám. Zajímá mě, jestli už se stalo, že to zákazník nevydržel a odešel třeba v půlce. „Ano, i to se stane, ale pak se vždycky vrátili na dodělání. Takže kdybys to už nemohla zvládnout, vždycky se to nějak udělá,“ odpovídá tatér.

Za chvíli už se Danovi v ruce rozvibruje tetovací přístroj, jehož jehla mi v mžiku začne běhat po zádech. V si duchu říkám: A to mě má bolet? „V pohodě?“ „Zvládáš to?“ Takových otázek zazní během odpoledne mnoho a já odpovídám stále stejně: „V pohodě.“ A čekám, až přijdou ty strašlivé bolesti, před kterými mě všichni varovali.

S pravidelnými přestávkami, aby si mohla kůže i tatér trochu odpočinout a za doprovodu časté aplikace antibakteriálního mýdla se na mých zádech rýsují nejdřív kontury, pak stínování, které má být nepříjemné o něco víc. Není. Fámám o bolestivosti tetování se už smějeme společně. I když přiznávám, že existují i citlivější partie. A proč to vlastně nebolí? Namísto odpovědi Dan jen zvedne ruce a zatřepe prsty. Za chvíli dodá: „Všechno je to v rukou tatéra. Nic víc.“ Možná za to může taky příjemná rocková hudba, která hrála po celé čtyři hodiny Inu, každý máme svá analgetika.

„Obrys je třeba mít předkreslený, ale ten zbytek, stínování a detaily, to už se dělá freestyle, to už záleží na tatérovi. Udělám to trochu jinak, než je to na předloze,“ vysvětluje Dan. Detaily obrázku se zvýrazní pomocí bílé barvy. „Teď už to ucítíš trochu víc, za to se předem omlouvám,“ varuje mě před poslední fází tetování. Pravda, že aplikace bílé barvy už je o něco víc nepříjemná. Přeci jen se nanáší na podrážděnou kůži, rozhodně to ale nejsou žádná muka. Je to podobný pocit, jako když se někdo dotkne vašich zad mírně spálených od slunce.

Dan

Nemyslím si, že by v dnešní době byl tatér nějaké neobvyklé povolání. Takových studií jsou už mraky. To, že jsem se jím stal nějak vyplynulo z okolností. Vlastně mi tenhle nápad vnukl kamarád. Tetování se věnuji už osm let a všechno je to jen o praxi. Zezačátku jsem tetoval hlavně ornamenty a jednodušší motivy, abych se to naučil. A postupem času jsem si troufl i na složitější věci. Za celé roky jsem nezažil, aby mi někdo ve finále řekl: Hele, mně se to nelíbí.

Dan v současné době pracuje ve studiu Tatoo Alien. Některá jeho díla si může prohlédnout zde.


„Tak máme hotovo. A to nejlepší nakonec,“ prohlásí tatér, načež mi na záda z rozprašovače nastříká desinfekci. Teprve teď poznávám, co je na tom tetování opravdu bolestivé. Novou kérku mi přelepí folií a na cestu domů odcházím vyzbrojena podrobnými instrukcemi pro další postup. Folii sundat za dvě až tři hodiny, na kérku patří co nejméně vody, oděv z bavlny a třikrát až čtyřikrát denně hojivá mast - například Bepanthen plus. Je také třeba ji omývat antibakteriálním mýdlem. Vyhnout se bazénům, sluníčku, solárku a každému, kdo by mě snad chtěl přátelsky poplácat po zádech. Doma si kérku v zrcadle dlouho prohlížím. A nahlas chválím šikovné ruce tatéra. Je hezčí než na předloze.

 

 

 

 

 

 

 

 

A mýty zmiňované v úvodu? Moje zkušenost je zcela jiná. Tetování není jako mor. Pocit, že jsem zase o kousek překonala sama sebe je sice fajn, ale že bych tomu propadla natolik, aby na mě nezůstalo čistého místa, to nehrozí. Bolestivé to také nebylo, ovšem připouštím, že každý máme jiný práh bolesti. Místa, kde je kůže tenká a nachází se v ní víc nervových zakončení, mohou být citlivější. Piercing jazyka, respektive tři následující dny po jeho aplikaci, byly o mnoho víc nepříjemné. Ani druhý den po návštěvě studia kůže nezarudla, neotekla a já musím nevěřícím Tomášům vysvětlovat, že ten obrázek na zádech skutečně není nakreslený propiskou. Kůže se mi červenala jen při odstraňování přilepené folie. To byla mimochodem druhá bolestivá záležitost na celém procesu. Kérka zatím nebolí ani při hojení. Pravda, že trochu mokvá, jinak o ní nevím.

A stará dobrá Ordinace v růžové zahradě. Musím se ptát: Kdo tohle vymyslel? „On ten tatér svoje dílo vždycky nakonec olízne,“ odůvodňovala slečna v seriálu způsob, jakým se nakazila syfilidou. To by udělal jen někdo, jehož labužnické choutky uspokojí chuť desinfekce či antibakteriálního mýdla a kdo ví, čeho ještě. Pak bych si pomyslela cosi o inteligenčním kvocientu oné dívky. Když se někdo odhodlá k takovému zákroku, tak půjde snad jedině tam, kde zaručí stoprocentní hygienu.

Čtěte také: Tuning těla: Jdeme znovu na věc
Máme vyzkoušeno: Krása, která bolí

Máte tetování? Jaká je vaše zkušenost?

   
06.11.2008 - Krása - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [93] tattoo Suder [*]

  studio najdete na adrese:

  Hradec Králové,Velke namesti 28

  Mapa:http://www.tattoosuder.cz/page/?id=19&link=kontaktni-udaje

  superkarma: 0 28.02.2013, 00:14:38
 2. avatar
  [92] tattoo Suder [*]

  Tattoo Studio Suder, Hradec Králové, Velke namesti 28, tel.:721 475 838, www.tattoosuder.cz

  http://www.facebook.com/Tattoo-Studio-Suder

  Tetování z našeho studia s doživotní zárukou a obnovením zdarma.

  superkarma: 0 28.02.2013, 00:13:32

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [91] tattoo Suder [*]

  Tattoo Studio Suder, Hradec Králové, Velke namesti 28, tel.:721 475 838, www.tattoosuder.cz

  http://www.facebook.com/Tattoo-Studio-Suder

  Tetování z našeho studia s doživotní zárukou a obnovením zdarma.

  superkarma: 0 28.02.2013, 00:13:13
 2. [90] musilovahana [*]

  Mně se to nelíbí.

  superkarma: 0 12.12.2012, 22:21:14
 3. avatar
  [89] Christy [*]

  Tattoo Studio Christy, Hradec Králové, ul.Havlíčkova 836/9, tel.: 607 699 590, www.tattoo-suder.cz

  http://www.facebook.com/design.christy.suder

  Tetování z našeho studia s doživotní zárukou a obnovením zdarma.

  superkarma: 0 02.07.2012, 13:19:17
 4. [88] Lonsdailka [*]

  Mám pokérované záda a nikdy bych neměnila. Tetování je možnost odlišovat se od těch stereotypních lidí které potkáváme každý den na ulici. Miluju svoje kéry, protože je to umělecké dílo. Tatéři jsou umělci. Hlavně ten můj :)) Skvělý chlap a umělec s obrovským talentem. A tetování nebolí. Záleží na člověk a jeho citlivosti kůže :)

  superkarma: 0 26.01.2010, 15:04:05
 5. avatar
  [87] Evly [*]

  Já mám tetování už přes 3 roky na lopatce(dala jsem si k 20. narozkám po dlouhém přemýšlení a obavách z bolesti), motiv jsem kreslila sama spolu s kamarádkou a tatér to doladil, takže mám snad taky originál. Nijak mě to nebolelo, pořád říkám, že depilace nohou epilátorem je mnohem bolestivější. Navíc jsme šly spolu s kamarádkou, ona den přede mnou, tak jsme si dodávaly odvahu vzájemně Sml30 Jen to pár dní jakoby svědělo,tak jsem hodně mazala a za týden už to bylo ok, tak jsem jen dodržovala pravidla, nenamáčela to dlouho, neslunila, mazala a pak už jsem to hezky vystavovala Sml16 A kdo je z Přerova, tak určitě zná tatéra Fuťáka, který tu má už sáhodlouhou super pověst za těch hóódně let, co to dělá. A já se připojuju ke spokojeným zákazníkům.

  superkarma: 0 17.06.2009, 14:11:55
 6. [86] murder

  nej tetovaci saloon http://www.tattoocube.cz/ Sml77

  superkarma: 0 27.04.2009, 20:15:06
 7. avatar
  [85] Aktij [*]

  Eliana: a ty jsi nesvéprávná, že ti to musí napřed manžel dovolit?

  superkarma: 0 10.11.2008, 09:01:19
 8. avatar
  [83] Suzanne [*]

  trdlo: ale, tak to chápu, pokud šuká hlavně s ním

  superkarma: 0 06.11.2008, 23:28:14
 9. avatar
  [82] trdlo [*]

  Eliana: o tobe fakt rozhoduje "manza"??

  superkarma: 0 06.11.2008, 21:57:34
 10. avatar
  [81] Suzanne [*]

  Krysa: No co, když to někomu připadá hnusný, tak to holt napíše Od toho je tu fórum

  superkarma: 0 06.11.2008, 20:01:32
 11. avatar
  [80] Eliana [*]

  Pááání to je pěkný!!!! Kdyby mi to manža dovolil šla bych si dát malou vílu na rameno!

  superkarma: 0 06.11.2008, 17:47:34
 12. [79] Maureen [*]

  Ty jo, to vypadá fakt prďácky;) Hezký motiv, který jsem ještě nikde neviděla... :)
  Já sama bych do tetování nešla, mám sice několik piercingů (3 dírky v každém uchu, pupík a jazyk), ale kérka je pro mě něco trvalého a zavazujícího. A kdyby mě něco přes tu mou palici praštilo a já si to nakonec začala tak moc přát, tak bych volila místo, které by vidělo minimum lidí (zadeček, tříslo a podobně:) ). Ale v zásadě se mi pěkná decentní tetování na někom jiném líbí kdekoliv:)

  superkarma: 0 06.11.2008, 17:28:47
 13. avatar
  [78] twiga [*]

  Meander: taky bych na jejim miste pockala
  ona si to nadelila jako darek k 18, asi tehdy nevedela ze asi jednou bude tehotna

  superkarma: 0 06.11.2008, 17:02:35
 14. avatar
  [77] shb [*]

  po tetování toužím už moc let, ale mám strach kvůli ekzému, chci mořského koníka- jak jinak

  superkarma: 0 06.11.2008, 15:56:00
 15. [76] Lucie.V1 [*]

  Subinka: když mi hodíš mailíka do vzkazů, nějakou udělám a pošlu ti ji

  superkarma: 0 06.11.2008, 15:35:30
 16. [75] Andrejka82 [*]

  Tetování nemám, ale líbí se mi . Teda kromě těch stádovitých nad zadkem nebo v bederní části.

  superkarma: 0 06.11.2008, 15:16:08
 17. [74] iriska146 [*]

  Ahojky,mně daroval přítel poukaz na tetování k svátku,nechala sem se tetovat dole na břiše, a musím přiznat, že bolelo jen když mně tetoval přes kost a pak jen to bílé stínování.Hojilo se to perfektně a teď mně čekají už jen opravy, protože mi kousíčk barvy vypadl v místech kde už sem mněla opasek u kalhot.

  superkarma: 0 06.11.2008, 13:55:15
 18. [73] Hana20 [*]

  Tetování mám dvě. Jedno jsem si nechala dělat před čtyřmi lety na páteři. Strach před tetováním byl veliký, bolest žádná, dokonce se mi tam podařilo u pustěných pelíšků na dvd zaspat (celou noc jsem nespala jak jsem se bála). Druhou mám asi půl roku u třísel a to bylo taky pohodička. Jednoznačně dle mého názoru záleží na tatérovi. Ja na svého pana Zdenka Zemana z Jihlavy nedám dopustit. Takže pokud po tom toužíte, odvahu a do toho!

  superkarma: 0 06.11.2008, 13:53:45
 19. avatar
  [72] Krysa [*]

  Nechapu, proc nekteri musi za kazdou cenu a opakovane vyjadrit sve zhnuseni nad tetovanim. Je to kazdeho vec - stejne jako obleceni, uces atd. Najdou se veci, co se mi nelibi, ale nebudu se prece chovat jak zapskla stara baba.

  Ano, patrim do rad s kerkou. Mam prave rameno, bedra a levy kotnik - tribo ornamenty, ktere jsem si sama vymyslela. Prvni mam asi 15let a rozhodne nelituji a ani nehodlam litovat. Naopak vymyslim doplneni, kterym bych prubezne soucasne kerky vylepsovala

  A elfka se mi libi!

  superkarma: 0 06.11.2008, 13:20:39
 20. avatar
  [71] gerda [*]

  Meander Májík - máte recht. Pro mě je to opravdu zbytečná starost

  superkarma: 0 06.11.2008, 12:49:54
 21. avatar
  [70] bookcase [*]

  Májík: jsme na tom stejně..taky se rozhoduju, že bych šla ještě na nějakou drobnůstku.

  superkarma: 0 06.11.2008, 12:27:16
 22. avatar
  [69] Májík [*]

  gerda: nemusíš se snažit to pochopit,podle tvých příspěvků nejen pod tímto článkem soudím,že jsi dost konzervativní,tak v tom případě to opravdu není nic pro tebe . Já na to tetování šla až letos, ve svých 38 letech a rozhodovala jsem se tak přibližně rok,nebyla to žádná unáhlenost a rozhodně nemám v úmyslu se ho zbavovat,naopak,líbí se mi čím dál víc a jsem s ním maximálně spokojená,že mi občas prolítne hlavou myšlenka,že bych šla na další.

  superkarma: 0 06.11.2008, 12:18:36
 23. avatar
  [68] Lukáš Čejka [*]

  eva.soukupova:

  superkarma: 0 06.11.2008, 11:49:54
 24. avatar
  [67] Eva Soukupová [*]

  lukas.cejka: se pozná, viď?

  superkarma: 0 06.11.2008, 11:47:21
 25. avatar
  [66] Jupíí [*]

  eva.soukupova: ovšem, když to nebolelo, tak to nesplni základní požadavek, měla jsi to vlastně zadarmo. :-)))

  superkarma: 0 06.11.2008, 11:46:03
 26. avatar
  [65] Meander [*]

  gerda: Jenomže k tetování se přistupuje drobet jinak než k oblečení. Ty na to holt nejsi typ, tak to neřeš

  superkarma: 0 06.11.2008, 11:42:46
 27. avatar
  [64] Lukáš Čejka [*]

  eva.soukupova: predlohou pro elfku si byla ty?

  superkarma: 0 06.11.2008, 11:42:10
 28. avatar
  [63] gerda [*]

  Meander: vzhledem k tomu, jak rychle mě přestává bavit třeba oblečení, si myslím, že tetováním bych byla nadšena taky jen na chvilku. Pakliže bych nechtěla vypadat jako Ilustrovaná žena, tam šlo ovšem o něco jiného .

  superkarma: 0 06.11.2008, 11:27:51
 29. avatar
  [62] Eva Soukupová [*]

  tatulah: nečekala. Nemám jim to za zlé. Jen jsem si dovolila říct k tomu své jako všichni ostatní.

  superkarma: 0 06.11.2008, 11:26:10
 30. [61] tatulah [*]

  eva.soukupova: zase jedna, co čekala, jak to budou všichni chválit? Můj názor - hnus, velebnosti.

  superkarma: 0 06.11.2008, 11:22:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme