Odkud pochází fotografie čtenářky Tetičky25 je patrno v titulku. Tak si je ještě prohlédněte, jsou velmi optimistické.

Zdravím cestovatelky po vlastech Českých i Moravských, cizích zemích či prstem po mapě.

My jsme letos putovali hlavně po Šumavě. Začali jsme v bráně Šumavy v Klatovech, také kudy jinudy vejít než bránou. Navštívili jsme Prášili, pokračovali na Srní, Modravu, Kvildu, Bučinu, k pramenu Vltavy, na Chalupskou slať. Další zastávka byla ve Stožci, Lenoře, Holní Plané, Frymburku, na Lipně jsme neodolali procházce v korunách stromů. Cestou zpět jsme navštívili Vimperk, Stachy, Horskou Kvildu, Hartmanice s Dobrou Vodou a Šumavu opustili druhou branou v Sušici.

Na těchto cestách jsme potkali mnoho zajímavých a tvořivých lidiček, a protože tady nedávno Saša plakala, jak už je „stará“,  představím vám na fotkách dva čilé akční důchodce.

Ten první bydlí na Horské Kvildě a je to tatínek Pavel Pavla, co stěhoval sochy na Velikonočních ostrovech. Vyřezává překrásné dřevěné sochy v životní velikosti, které má rozmístěné v zahradě kolem svého domu naproti hotelu Rankl. Ukázal nám i to, co bude tvořit letošní zimu. Bude to baletka s partnerem.

Dalšího akčního důchodce potkáte v Lenoře. V místní staré obecní peci na návsi peče chleba, houstičky a česnekové placky a rozdává je zdarma pocetným. Peče pouze každou sobotu v měsíci, aby se mu ze záliby nestala povinnost.

Tetička25

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

tetickajedna

tetickadva

tetickatri

_______________

Tetičko, děkujuuuu ! Už nepláču a naučím se péct housky :)
Krásný den a děkuji za poslání (fotografické i lidské)
Saša

Téma dne 4. září: Prázdninové fotografie

Posílejte prosím nejvýše dvě (tři) fotografie
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Čtenářku, která pošle nejzajímavější fotografii, odměníme pěkným dárkem: sadou čtyř luxusních sklenic na víno

sklenice

Reklama