Úsměvný příběh přišel také od, dnes už babičky, s nickem Tetička25. Mimo jiné vzpomíná na období, kdy se stala (velmi brzy) maminkou a co jí její spolužačky ze střední přichystaly za povedený dárek.

Zdravím všechny ženy-in, ať se zkušeností nočníkovou či nikoliv.
Protože jsem 3 týdny novopečená babička, častěji než jindy vzpomínám, jak jsem prožívala první týdny a měsíce života svých dětí.
Před více než 30 lety jsem byla mladá, blbá, nezkušená. Těhotná jsem byla ještě v posledním ročníku střední školy, v době hluboké totality. Když se se mnou spolužačky po maturitě loučily, dostala jsem od nich krásně zabalený dárek. Ten jsem samozřejmě musela před nimi rozbalit. Byl to nočník, ale plný hovínek. Když jsem to viděla, skoro jsem obrátila obsah žaludku k tomu přídělu. Teď už je to celkem známá věc, ta hovínka byla z výborné čokolády, ale tehdy to byla novinka, kterou jsem neznala.
Chtěla jsem vložit fotku, jak se spolužačky cpout tou výbornou čokoládou přímo z nočníku, ale fotka není k nalezení, tak příště.

Pak se mě narodil syn, velký kluk 4,25 kg, takže docela rychle seděl. Vypozorovala jsem, že každé ráno po najezení vykonává velkou potřebu a tak jsem, když byl po ruce darovaný nočník, začala posazovat syna na nočník a dílo se vždy podařilo. Pochvala byla veliká, na nočníku zbytečně nevysedával, celkem brzo pochopil, co má dělat. Pamatuji si, že jsem syna brzo naučila na nočník, ale jak dlouho nosil pleny, to už v hlavince nezůstalo.
Teď už mají maminky spoustu práce ušetřeno při používání jednorázových plen, když nemusí obsah pracně odstraňovat a prát pleny, ale naučit dítko chodit na nočník musí také. Ať se to všech podaří bez nervů a emocí.
Mějte rády svoje děti, ať umí na nočník chodit rychle nebo pomalu.

Tetička25

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Hovínka z čokolády :) To já si vzpomínám, když poprvé vyletěly na trhu hovínka z umělé hmoty. Pár jsem jich na koberci našla (a vždycky jsem naletěla).
Pěkný příspěvek - kluk jak buk! Děkuji, že jste zavzpomínala a napsala (a užívejte si babičkovstí))
Krásný adventní víkend
Saša

Téma dnešního dne: První sezení na nočníku

 • Vzpomeňte v dnešním tématu na to, jaké to bylo, když jste vaše děti učily sedět na nočníku.
 • Používaly jste na to nějaké svoje „fígle“?
 • Měli jste nějaký zavedený domácí rituál?
 • Dokázalo vaše dítě sedět na nočníku i jinde, než doma?  
 • Vadilo vám, že dítě kamarádky chodí dřív, než to vaše?
 • Vyvádělo vaše dítě u posazení na nočník nebo na něm vydrželo sedět i hodinu?
 • Usnulo někdy na nočníku?
 • Kdo měl největší trpělivost v učení sezení? Vy, tatínek, babička, starší sourozenec nebo někdo jiný?
 • Máte nějakou úsměvnou historku „s nočníkem“?
  Můžete poslat i fotografii (nejvýš dvě).

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: dětské ložní povlečení a dva polštářky s veselou žirafkou zn. Matějovský v ceně 1 000 Kč

povleceni

polstarky  

Reklama