Rodina

Teta Lída voněla po ovocných žvýkačkách

A ještě jeden „voňavý“ příspěvek stihneme. Poslala nám ho čtenářka Hanka..., jejíž krásná teta Lída voněla po tuzexových, ovocných žvýkačkách.

Přeji krásný den a posílám malý příspěvek o své tetě.

Ráda bych vzpomenula na svoji tetu Lídu, která pracovala jako prodavačka v Tuzexu. V mé paměti se mi vybavuje ve spojitosti s voňavými ovocnými žvýkačkami, cucavými bonbóny bonpari a mými úplně prvními džínami. Co bylo potřeba sehnat - teta Lída sehnala, ale nejenom naší rodině, i kamarádům, známým, sousedům, prostě byla taková veselá, dobrosrdečná a společenská, a také byla moc krásná, vždy chodila perfektně nalíčená, krásně se oblékala … Teta Lída měla takovou zvláštní vůni, můj táta, její bratr, vždycky říkal, že voní dálkou. Jako malá jsem to nechápala, mně voněla po ovocných žvýkačkách Později jsem pochopila.

V roce 1982 emigrovala společně se strejdou do Rakouska a poté do Austrálie. Občas poslali pohlednici – vonící dálkou. Už nikdy jsem ale tetu Lídu neviděla, těsně před revolucí zemřela na rakovinu. Avšak její vůni cítím dodnes.

Hanka     

_________

Hani, děkujeme za příspěvek vonící dálkou. Smutný, ale, jak už jsem dnes jednou psala, takový je život. A teta ho učitě prožila krásně.

Hezký den

Saša

Téma dne 23. května - tety a strejdové, jezdí vaše děti k tetě na prázdniny?

Tety a strejdové zaujímají v rodinné hierarchii významné místo, třeba jako babičky a dědečkové. „Jedu k tetě (strejdovi) na prázdniny,“ je pro naše děti natolik samozřejmé, jako kdyby řekly: „Jdu do školy“. Pokud tedy sourozenecké vazby s jejich rodiči fungují.

 • Také jste jako malé jezdívaly „k tetě“ na prázdniny? A posíláte dnes i vy své děti k tetě na prázdniny? A nebo třeba jen na víkendy, na hlídání?
 • Jaký mají vaše děti vztah ke svým tetám a strejdům, tedy k sourozencům vašim či vašeho manžela?
 • A jaký máte vztah ke svým neteřinkám a synovcům vy sami?
 • Navštěvujete se?
 • Svěří se vám třeba neteř s tím, co by nesvěřila ani své mamince?
 • Vychází váš synovec se svým strejdou lépe než s vlastním tátou?

Otázek na toto téma se dá položit desítky, různě je naformulovat. Tak jako jsou různě naformulovatelné i rodinné vztahy mezi sourozenci a dětmi jejich dětí.

Těším se na příspěvky k tomuto rodinnému tématu, pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejhezčí odměníme opalovacím olejem Garnier - může se hodit, až vaše děti pojedou „k tetě na prázdniny“, a také vlasovým balzámem Gliss Kur - ten se může hodit pro tetu i pro vás. :)

darek

 

 

   
23.05.2011 - Rodina - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [1] monkee [*]

  Mám v Austrálii sestru, loni přijela po dlouhých letech na návštěvu a potkala se poprvé s mým synem (letos 25 let). Klábosili spolu, jako kdyby se znali odpradávna. Sml29

  superkarma: 1 23.05.2011, 19:45:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme