Na našem portále Žena-in probíhá testování produktů STABILO. Deset maminek, které vyhrály v soutěži, získaly pro své děti  balíček, který obsahoval psací pomůcky  STABILO EASYoriginal, STABILO tužku EASYergo + STABILO EASYgraph! Produkty jsou vhodné pro prvňáky i starší školáky. Více na www.stabilo.cz

Stabilo

Maminka Zuzana nám napsala:

Karolínka se do první třídy moc těšila. Tašku do školy včetně penálu a kufříku na výtvarku jsme museli připravit už v půlce prázdnin. Testovací balíček psacích potřeb od společnosti STABILO je perfektní a Karolínka by nejradši používala všechno, co v něm našla. Zatím ve škole píše obyčejnou tužkou, která se jí dobře drží, navíc má měkkou tuhu a všechny „klikyháky“, které se teď učí, se jí píšou skoro samy. Ačkoli pero ve škole ještě nepotřebuje, doma si s ním zkouší psát. Jde jí to bezvadně. Mě osobně se líbí, že je pero anatomicky tvarované a dobře se jí drží. Doufám, že se naučí psát dobře a v písance budou samé jedničky. Zatím problémy s úchopem nepozorujeme. Moc děkuji za všechny pomůcky a ostatním maminkám mohu doporučit.

Děkujeme za zaslané snímky.

Maminka Helena nám napsala:

Můj syn Tomáš chodí do druhé třídy, v první třídě jsme měli s psaním problém. Syn držel tužku moc toporně, hodně na ní tlačil a jemné kličky mu moc nešly. Písmo má dodnes takové velké a spíš roztažené, ne úhledné jako jiné děti. Ale zlepšili jsme úchop a musíme v tom dle doporučení učitelky pokračovat i v tomto školním roce. Syn musí psát perem od Stabila, nejlépe se mu drží a nesvírá ho tak křečovitě. Díky uvolňovacím a procvičovacím cvikům a kresbám se mu dost uvolnilo zápěstí a doufám, že se letos zlepší i písmo. Děkujeme za testovací balíček, hodí se nám vše. Pokud má nějaké dítě problém se psaním jako my, jsou to vhodné tužky a pera, které doporučují i odborníci.

Stabilo

Těšíme se na další reakce maminek!

Aby se dětem lépe psalo,  spolupracuje společnost STABILO již po několik desetiletí s pedagogy a vědci a využívá vědecké poznatky v oblasti ergonomie při vývoji produktů. Klasické psací potřeby pro dospělé totiž nejsou pro dítě vhodné. Více na www.stabilo.cz

Dětem do ruky se nejlépe hodí ergonomicky tvarované tužky a pera, které jsou lehké, anatomicky přizpůsobené dětské ruce, mají trojhranný úchop, který umožňuje intuitivně správné rozložení prstů na peru a zabraňuje při dlouhém používání otlakům na prstech. Pera a tužky by měli mít úchopovou zónu ve variantě pro praváka a ve variantě pro leváka. Pouze tak je zajištěno, že děti při držení budou muset používat co nejmenší sílu a svalstvo jejich ruky se tak rychle neunaví.

Čtěte tyto články:

Reklama