Rodina

Testujeme kočárek Joie: Skvělá volba do města

Každá nastávající maminka musí během těhotenství dříve či později řešit otázku, v čem bude miminko vozit. A že to není jednoduchá volba, zjistí nakonec všechny. Nic takového, jako je ideální a univerzální kočárek pro všechny, totiž neexistuje. Při výběru musíte zohlednit mnoho věcí, místem, kde bydlíte, počínaje a vaším životním stylem konče. Já jsem měla možnost testovat kočárek anglické značky Joie a těší mě, že ho mohu doporučit všem maminkám, které žijí ve městě a chtějí praktického a krásného pomocníka, s nímž bude radost jezdit.

Chrome DLX

Kočárky anglické značky Joie patří mezi nejprodávanější ve Velké Británii. Já jsem si pro testování vybrala na stránkách Babypoint.cz kočárek Chrome DLX, který se mi zalíbil na první pohled. Ne že by to, jak kočárek vypadá, hrálo hlavní roli. Ale přiznám se, že mi záleželo i na tom, aby se kočárek kromě jiného také ke mně pěkně hodil, což Chrome DLX splňoval na sto procent. Kočárek má tmavě šedý potah ze strukturované látky, která se dobře udržuje a dá se po sejmutí z konstrukce vyprat, je tedy i velmi praktická. Tmavá barva mě rozhodně neodradila, právě naopak, už kvůli tomu, že kočárky světlé nebo v různých barevných kombinacích se prostě udržují daleko hůře. Náš Joie ale vypadá jako nový i po čtyřech měsících dennodenního používání.

Klárka

Jedna z prvních společných vycházek, kočárek si užíváme všichni, malý Vincent, jeho rodiče a dobře se vozí i pyšné babičce. :)

KlárkaProtože bydlíme ve městě v klidné čtvrti s dostatkem zeleně a oba s manželem jsme „městské typy“, odpadlo u nás přemýšlení o tom, že bychom potřebovali kočárek do terénu. Důležité naopak bylo, aby byl lehký a ne příliš velký, aby se s ním dalo pohodlně cestovat metrem, autobusem či tramvají, ale také autem. Já sice neřídím, ale autem jezdíme s manželem často, proto jsme u kočárku Joie maximálně ocenili to, jak snadno se skládá. Korbička se nasazuje jednoduše na jedno „zacvaknutí“ a celá konstrukce se pak složí v podstatě sama jen pomocí tlačítek na obou stranách rukojeti. I všechna kolečka se dají rychle a jednoduše sundat, takže není problém kočárek za minutu zmenšit i do malého kufru auta.

Klárka

Pod korbičkou je prostorný koš, do kterého se vejde i velký nákup. Košík je látkový a dá se celý snadno sundat a vyprat, což jsem ocenila, když skončily slunečné dny a bylo deštivo.

Ve městě při cestování městskou hromadnou dopravou musím velmi často zdolávat i různé schody – poměrně vysoké schody máme i u vchodu k domu, důležitá proto byla kolečka. Kočárek Chrome DLX má gumová, pěnou plněná zadní kola, dostatečně velká, schody se díky nim zdolávají snadno. Přední kola jsou menší a otočná s aretací, kočárek se tedy otočí i na velmi malém prostoru (což oceňuji především na naší úzké chodbě). Všechna kola kočárku jsou odpružená, proto věřím, že jízda v něm je příjemná i jeho malému „obyvateli“. Sice nám to ještě v jeho 4 měsících nemůže slovně sdělit, ale usuzuji tak z toho, že se v kočárku spokojeně zabydlel hned při první jízdě a velmi rád v něm spí každý den, kdy chodíme na procházku, ať je počasí jakékoli.

A když už jsem zmínila to počasí – součástí výbavy kočárku je samozřejmě i praktická pláštěnka, kterou jsem na podzim opravdu hojně využívala.

Klárka

I když prší, jdeme ven. Pláštěnka se snadno nasazuje i sundává a účel plní skvěle.

Zatím jsem otestovala jen hlubokou korbičku, která je, musím říct, v porovnání s mnoha jinými kočárky dostatečně prostorná, přestože kočárek nepůsobí nijak objemně, jak můžete vidět i na přiložených fotkách.

Kočárek prodělal i zátěžovou zkoušku ve sněhem zasypané Praze (silničáři byli opět, jako každý rok, zaskočeni :)), a samozřejmě že v hlubším sněhu se nejezdilo úplně nejlépe, ale poté, co mi došlo, že mohu přední kolečka zablokovat, aby se neotáčela do stran, kočárek obstál i v této situaci a další jízda na starším sněhu už byla v pohodě.

Klárka

Na sněhu se kočárek musí držet pevnější rukou, ale po zablokování předních koleček jede dobře. Pláštěnka poslouží i jako ochrana proti sněhu a větru.

S kočárkem se díky výškově nastavitelnému madlu dobře jezdí jak mně, tak i manželovi, přestože je mezi námi velký výškový rozdíl, a já doceňuji hlavně to, že je celkově velmi dobře a snadno ovladatelný, to je pro mě jeho největší plus.

Už teď se těším, že brzy vyzkouším i sportovní nástavbu, abych se s vámi zase mohla podělit o své zkušenosti. Věřím, že mě Joie nezklame. :)

   
10.02.2016 - Děti - autor: Klára Wimmerová

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Klára Wimmerová [*]

  1anicka — #12Syn má momentálně 65 cm a 7 kilo a vejde se krásně i s vytepleným overalem a fusakem, určitě ještě vydrží i přes jaro. Ale máte pravdu, většina dnešních kočárků má opravdu velmi stísněné korbičky, bohužel.

  superkarma: 0 10.02.2016, 22:30:12
 2. [12] 1anicka [*]

  je to malý (dnes všechny),dřív to byly kočárky,ale dnes?

  malá kolečka,která se točí v nepravou chvíli,v blátě,písku atd a sněhu se zarazí.

  jo ještě před 25 lety to byly kočáry.mádcera by se tam za 2 měsíce už nevešla.

  při narození měla 56 cm a 3,25 kg

  ale dozvěděla jsem se,že nějaký soukromník ,který pracovala v Libertě, dodnes vyrábí normální,ale moderní kočárky

  HURÁÁÁ

  1. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #13
  superkarma: 0 10.02.2016, 20:29:34
 3. avatar
  [11] Klára Wimmerová [*]

  kobližka — #8Z toho zakopnutí a pádu mám pořád velký strach, ale hlavně ta záda! Prostě těch sedm kilo na břiše neunesu déle než půl hodiny.

  I když - možná jen nejsem v kondici. :)

  superkarma: 0 10.02.2016, 14:22:44
 4. avatar
  [10] Klára Wimmerová [*]

  bobani — #9 Krematorní černá Sml30 Já jsem v černém sama dost často, je fakt, že mimina mají radši jiné barvy, ale hlavně je praktická, to je hlavní.

  superkarma: 0 10.02.2016, 14:16:59
 5. [9] bobani [*]

  některým dnešním supermoderním kočárkům nemůžu přijít na chuť . a ty ceny ! a ta krematorní černá už se mi vysloveně zajídá .vždyť se tam to mimčo v létě upeče . líbí se mi oku lahodící tvary a bílá nebo tmavěmodrá barva - i kombinace obou . samozřejmě nejdůležitější je bezpečnost , praktičnst , prostor a lehkost Sml58

  1. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #10
  superkarma: 0 10.02.2016, 14:03:53
 6. avatar
  [8] kobližka [*]

  Klára Wimmerová — #7 Mě to přijde pro toho mrňouska hodně nepohodlné a co si budeme říkat,nakonec i pro tu maminku.Miminko je tam jako takový skrčeneček a kolikrát si říkám,co kdyby maminka zakopla a upadla... Sml80 v kočárku je dítě přece jenom bezpečnější Sml22

  1. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #11
  superkarma: 0 10.02.2016, 13:50:52
 7. avatar
  [7] Klára Wimmerová [*]

  Vivian — #3 Pro některé maminky je šátek nebo nosítko asi lepší, mě z něj bohužel příšerně bolí záda, vadí mi, že si nevidím na nohy, a taky že nemám kam dát případný nákup... možná bude v budoucnu lepší nošení dítěte na zádech, ale to jsem zatím nezkoušela.

  1. na komentář reaguje kobližka — #8
  superkarma: 0 10.02.2016, 13:37:31
 8. avatar
  [6] Klára Wimmerová [*]

  Ferdicek — #4 Každá maminka chce pro dítě to nejlepší, ale jak jsem zjistila, široký výběr to mnohdy neusnadňuje. A ne vždy to nejdražší je nejlepší, platí se hodně za značku, jako u všeho. I proto jsem ráda, že jsem mohla vyzkoušet a pochválit kočárek, který je za rozumnou cenu.

  superkarma: 0 10.02.2016, 13:34:25
 9. [5] evvve [*]

  čekáme miminko, tak děkuji za tenhle skvělý tip Sml16

  superkarma: 0 10.02.2016, 11:15:26
 10. [4] Ferdicek [*]

  Pro mimčo to nejlepší.

  1. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #6
  superkarma: 0 10.02.2016, 10:22:14
 11. avatar
  [3] Vivian [*]

  Do města je nejlepší volbou klokanka nebo šátek, člověk má volné ruce a odpadá mnohdy komplikovaná manipulace s vehiklem v MHD... A na procházky vždycky stačí kočár poděděný po něčích starších dětech Sml54

  1. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #7
  superkarma: 2 10.02.2016, 09:24:55
 12. [2] Darmovzalova [*]

  manislava — #1jsem na tom stejně ,jedině pro vnoučata.

  superkarma: 0 10.02.2016, 07:25:51
 13. [1] manislava [*]

  Tak to už potřebovat nebudu, snad pro vnoučata

  1. na komentář reaguje Darmovzalova — #2
  superkarma: 0 10.02.2016, 04:50:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme