Hrajete rádi společenské hry, do kterých musíte zapojit pohyb a pantomimické předvádění? Pak máme pro vás zajímavý tip na společenskou hru, kterou může hrát celá rodina. Ráda se s vámi podělím o svou zkušenost.

Měla jsem možnost vyzkoušet společenskou hru Ušáci a paroháči www.spolecenske-hry.cz/. Hráli jsme i s dětmi, takže jsme vyzkoušeli jednoduchou verzi. Pokud vás hra uchvátí, rozhodně je kam se posouvat a co dalšího při hře zažít. Takže se rozhodně nebudete nudit.

ušáci

Jakmile vstoupíte do hry, váš svět se změní v les, stanete se lesním zvířátkem – losem nebo zajíčkem a budete se mít na pozoru před lovcem, který je na lovu. Na stůl se vyloží karty, které ve spojení zobrazují lesní cestu, po které se zvířátka pohybují – každý hráč má jednu figurku losa a jednu zajíčka. To ale není všechno – můžete být losem i zajícem, pro ujasnění máte k dispozici další hrací karty, na kterých jsou obrázky losů a zajíčků, samozřejmě i lovce. Ty se postupně vykládají na stůl.

ušáci

Díky těmto kartám mohou hráči sbírat body a musí dle vyobrazení předvést zajíce nebo losa, a to ještě specificky podle toho, kolik má rohů či oušek a ještě v jaké pozici. Svou podobu pak hráči pantomimicky předvádějí (dle návodu v pravidlech, aby bylo všem jasné, kdo zrovna který hráč je...) a ještě je tu figura lovce, který chce úlovek.

ušáci

Nechci prozrazovat příliš, hra je rozmanitá, spojená s básničkou, která se předčítá v každém kole. Nejvíce zábavy si užijí všichni při pantomimě a v následném vyhodnocení a bodování. Jakmile řekne lovec „Prásk!“ musí všichni zůstat strnule v pozici, ve které předvádějí vybrané zvíře se zvolenými rohy či zaječími uchy. O legraci není nouze, snadno se zabaví celá skupina hráčů.

ušáci

Pokud chcete poznat novou hru, která vás pobaví, určitě hru Ušáci a paroháči vyzkoušejte. Je lepší první hry hrát pomaleji a kontrolovat pantomimu – zda hráči dobře představují obrázky zvířátek, které jsou vyobrazené na vybrané kartě. I když se hra může zdát zpočátku složitější, nebojte se, že to nezvládnete! Určitě se pusťte do hry a objevte svět nové zábavy, kterou můžete opakovat kdykoliv budete mít chuť!

ušáci

 
Zábavná párty hra! Užijte si pantomimu. Hra pro 3 až 6 hráčů od vyhlášeného autora Vládi Chvátila. Hru je možné hrát v několika verzích pravidel. Jednoduchá verze je určená především pro rodiny s dětmi, zkušenější hráči si hru mohou zpestřit v komplikovanější variantě pravidel. Více najdete na stránce http://www.spolecenske-hry.cz/.

 

Obsah:

  • 6 karet hráčů (v každé barvě jedna)
  • 15 karet cesty
  • 111 hracích karet
  • 12 dřevěných figurek
  • 1 list s básničkou
Reklama