Domácnost

Testování nové žehličky: Jak se líbila výherkyni?

Žehlení patří k těm méně oblíbeným činnostem v domácnosti, které musím pravidelně vykonávat. Ulehčuji si to, jak to jde, spoustu svých věcí ani nežehlím, protože jsou strečové a „natahovací“, jak já říkám, takže se vyžehlí přímo na mně.

Kamenem úrazu jsou ovšem manželovy košile a potom také ložní prádlo. Manžel má rád damašek, pořídili jsme si jednu sadu opravdu kvalitního damaškového povlečení, jenomže jak jsem po prvním oprání zjistila, vyžehlit ho je takřka nemožné. Tedy s mojí starou žehličkou, kterou jsem měla předtím. Ta už moc nenapařovala, sice byla velmi lehká, ale byl problém vyžehlit s ní dobře bavlněné košile, natož silný a kvalitní damašek…

Braun

Proto jsem byla zvědavá, jak si s výše jmenovaným poradí nový Braun TexStyle 7. Chvíli jsem si na novou žehličku musela zvykat, ale tak je to vždycky.
Měla jsem například strach, jestli nebude žehlička „přepadávat“, protože jsem zvyklá žehličku odkládat přímo na prkno do svislé polohy a říkala jsem si, že když je žehlička v zadní části užší, bude to možná problém. Naštěstí se moje obavy nepotvrdily, žehlička je stabilní.
Co mě potěšilo okamžitě, byla dlouhá „šňůra“. Tu jsem ocenila hned, protože jsem zvyklá žehlit v obývacím pokoji na jednom určitém místě, kde mám dost světla a zároveň vidím na televizi, a jako naschvál nejbližší zásuvka je za rohem, takže jsem mívala s kratší šňůrou problém.
Ovládání žehličky je velmi jednoduché, je to klasika, kterou hned pochopíte bez toho, aniž byste musela dlouze studovat návod.
Potěšilo mě i automatické vypínání žehličky – často se mi stane, že někam odběhnu a na chvíli zapomenu, že mám vlastně v obýváku „rozžehleno“.
Žehlička si poradila při nejvyšší teplotě a spoustě páry i s tím zmiňovaným damaškovým povlečením daleko lépe, než můj starší model.
Při žehlení manželových oblekových kalhot jsem poprvé vyzkoušela i přídavnou ochrannou plochu, tak zvaný textilní protektor, z toho jsem byla asi nejvíc nadšená. Nemusela jsem použít vlhké plátno, jak to obvykle při žehlení kalhot dělávám, aby se nevytvořily lesklé plochy. Protektor se jednoduše „nacvaknul“ na žehlicí plochu a mohla jsem pokračovat v žehlení.

Se žehličkou Braun TexStyle 7 jsem tedy celkově velmi spokojená a děkuji redakci za možnost ji vyzkoušet!

Jana

Čtěte také:

   
19.02.2014 - Dům a byt - autor: (red)

Komentáře:

  1. avatar
    [1] manki [*]

    Tuto žehličku mám i já, už druhou a jinou bych nechtěla. U první mně asi po devíti letech praskla nádržka, tak jsem si chtěa koupit tu stejnou, ale v obchodech ji neměli. Když jsem se v jedné prodejně ptala proč žehličky zn. Braun nemají, tak prý o ni není zájem. Tak jsem si ji objednala přes internet,opět velká spokojenost, hlavně s tou přídavnou plochou a i jak se s ní fakt pěkně žehlí, má safírovou plochu, takže pěkně klouže po prádle. Včera jsem ji náhodou objevila v jedné prodejně a měli čtyři druhy Sml23 tak jsem ji hnhed koupila dceři, ale už novější typ. Bude ráda, protože ta její žehlička nestojí za nic, občas jsem u ní žehlila, když jsem hlídala vnuka a zrovna spal. Mně žehlení nevadí, ale musím mít  k této práci dobré podmínky, kvalitní žehličku i prkno a obojí mám. manki

    superkarma: 0 19.02.2014, 12:49:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme