Naše kolegyně Věra Forejtová otestovala se svou dcerou tablet Gogen Maxipes Fík. Jak její testování dopadlo?

Když jsem dostala možnost testovat dotykový tablet pro děti, byla jsem moc ráda, protože mé pětileté dítko nesnáší cestování. Takže jsem si říkala, že pokud to Lucku v autě zabaví, mám jasno, tedy Ježíšek má jasno, který dárek bude pod stromečkem. Takže jsem uvítala možnost vyzkoušet s dcerou tablet Gogen Maxipes Fík.

Gogen Maxipes Fík

Kdo by neznal Maxipsa Fíka? Už i pro nás maminy to byl jeden z nejkrásnějších večerníčků. Nikde žádné násilí, ale krásný příběh holčičky se psem. Lucka zvířata miluje a tento večerníček taky, tak jsem měla dobrý pocit, že naše cestovní problémy budou zažehnány.

Když jsem tablet domů přinesla, Lucka hned začala jásat, že jsem nejhodnější maminka na světě a Fíka musíme hned vyndat z krabice.

Jak jsem vzala tablet do ruky, byla jsem mile překvapena, jak je se silikonovým pouzdrem tablet bytelný. Je vyrobený s ohledem na malé prcky a přijde mi, že je takřka nerozbitný. Což je u dětí super a při výletech a cestování to platí dvojnásob.

U další funkce se mi moc líbilo, že je tablet rozdělen do dětského a rodičovského rozhraní. Tudíž jsem využila své rodičovské pozice a okamžitě jsem vypnula internet. Lucka je dost zvídavá a nechtěla jsem riskovat, že začne něco omylem stahovat… Stejně se mi líbila funkce vypnutí tabletu po určité době. Tablet se vypnul, tudíž nenastalo dohadování typu už to stačí a teď to vypneme. Je pravda, že tuto funkci jsem nevyužívala úplně často, protože jsem se s Luckou většinou domluvila, ale v případech nouze je super. :) Také je dobrá sekce Rodičovská správa aplikací. Chcete, aby se dítě na tabletu učilo a nehrálo jen hry? Pak mu jednoduše můžete jakoukoli hru zakázat a povolit pouze výukové programy. To moc oceňuji. Ještě musím podotknout, že tablet zaujal i mého patnáctiletého syna. Ten na tabletu nevyužil výukové programy, ale jak já říkám „pimprdlíky“ na tabletu hrál každou chvilku. :)

Gogen Maxipes Fík

Lucinku moc bavilo se do tabletu i přihlašovat, připadala si jak velká holka, že si sama do tabletu zadá taky ten kód.

Lucie si nejvíce oblíbila hru Dopravní výchova. Moc ráda plnila úkoly, kde děti řeší situace, jak a kde správně přecházet, jak se mají děti chovat v běžném životě na chodnících i na silnici. V této hře najdou děti jednoduché otázky spojené s obrazem a musí si vybrat jednu správnou možnost odpovědi. V tabletu je nahrána základní verze, ale můžete si ZDARMA stáhnout celou aplikaci, která má 90 minut učení dopravních situací. To jsem nevyzkoušela, protože tablet není náš, ale určitě bych to dítěti pořídila. V podobném duchu je i Zdravověda. Moc hezky příjemný hlas Vladimíra Čecha děti seznamuje, jak správně mají reagovat, pokud najdou zraněného… Moc se mi líbilo, že dětem je vysvětleno, že musíte pomáhat efektivně… nesmíte ztratit hlavu, ale uklidnit se a myslet. Jinak můžete ohrozit na životě ještě sebe a zraněnému také nepomůžete.

Gogen Maxipes Fík

Další úspěch měl fotoaparát. Můj telefon mi bere Lucie neustále, a tak fotila i tabletem. Když zjistila, že může fotit s efekty, byla nadšená a fotila a fotila. Takže máme asi 20 fotek, kde je maminka na jedné fotce jako mnoho srdíček.

Další hry máme v plánu nyní o víkendu. Myslím, že máme o zábavu postaráno, a já se budu věnovat vánočnímu úklidu.

A co říci závěrem? Z tabletu je nadšena Lucie a já mám obrovskou radost, že takovéhle výukové programy fungují. Jsem ráda, že v dnešní době nejsou na trhu jen hry, kterým říkám zabíječe času. Tablet Maxipes Fík Gogen je úžasná výuková hračka, která děti opravdu zaujme a nenásilnou, ale hravou formou děti mnohé naučí a vtáhne do děje. Vždyť škola by měla být pro děti hrou, a v tomto případě to opravdu funguje.

A teď už můžete hádat, zda Lucinka pod stromečkem tablet Gogen Maxipes Fík najde? Já to mám zcela jednoznačné. :)

A pokud Vás tento výukový tablet zaujal, podívejte se na stránky ZDE.

Reklama