Vztahy

Testosteron zabíjí… vztahy


Před třemi měsíci se na babiččině chatě konala již tradiční rodinná sešlost. Přijela teta s manželem a dvěma přitroublými bratranci. Naše strana rodiny byla zastoupena rodiči, mnou a mým přítelem Filipem. S Filipem jsme spolu už skoro tři roky, takže většinu mé rodiny zná, a výlet na chatu měl tudíž být již starou známou sešlostí v duchu těžkého obžerství a alkoholového opojení. Jedním slovem pohodička. Tentokrát se to ale celé nečekaně zvrtlo a hlavním aktérem tohoto nepovedeného výletu se stal právě Filip.

 

Byla sobota ráno, když jsem se se zalepenýma očima podívala na deštěm zmáčené okno. „Do háje! Už zase chčije!” ozval se ospalý hlas vedle mě. Perfektní začátek krásného dne, pomyslela jsem si a odešla do koupelny. Lehce jsme s Filipem posnídali a vydali se na cestu. Praha byla nečekaně ucpaná a my už tak měli zpoždění. Filipův obličej se pomalu, ale jistě začal kroutit do otrávených úšklebků, ze kterých jsem vyčetla, že tady pomůžou jen tři piva.

 

Kolem poledne jsme dojeli na místo. Za brankou vedle chaty už byla zaparkovaná tři auta, takže to Filipovo se tam nevešlo a musel ho nechat podél polní cesty. Samozřejmě ho tento parkovací incident dožral ještě víc, zvláště při pohledu na tři staré škodovky za brankou a jeho nový renault u zaprášené polňačky. Sotva jsme vešli na dvůr, přišla nás přivítat babička.: „Zase pozdě, kde jste se loudali?” Co odpovědět, řekla jsem si v duchu a předem vzdala jakýkoliv popis dopravní situace v Praze.

 

Dům byl provoněn svíčkovou a já si nemohla nevšimnout několika párů kopaček a fotbalového míče povalujících se na chodbě. Bratranci se strýcem jsou vášnivými hráči fotbalu, a jak to tak vypadalo, schylovalo se k velkému utkání. Trochu jsem se zajíkla při představě Filipa s fotbalovým míčem a nějak se mi ani v představách nedařilo spojit si něco tak zcela odlišného, jako byl Filip a fotbal. Ale to už byl čas k jídlu.

 

Doobědvali jsme a následovala krátká pivní siesta. „Tak co, Filipe, dáš s náma, ne?” prohlásil strýc a já věděla, že je to tady. „Co dám?” zeptal se Filip až si nakonec všiml míče, který už nedočkavě dofoukával jeden z bratranců. Následovala chvilka ticha, Filipových vytřeštěných očí a strýcova povzbudivého pohledu. „Takže domluveno. Co máš za boty? Jo tenisky, no neva. Kopačky to nejsou, ale to zvládneš i bez nich, nejsme žádní profíci, ne?” zasmál se strýc a poplácal Filipa po zádech.

 

Odbila hodina H a celá naše rodina se přemístila na nedaleké hřiště. Táta měl zablokovanou páteř, takže hrát nemohl a musel ho nahradit právě Filip - totální sportovní antitalent. Už cestou na hřiště mu táta vysvětloval tajnou strategii proti bratrancům a fotbalovou hantýrkou radil, co má kdy hrát. Památná chvíle, pomyslela jsem si.

 

Hřiště bylo prosáklé od deště a podkluzovalo jako zamrzlý rybník. Filip se opatrně došoural ke strýci, svému spoluhráči, a něco si s ním šuškal. Podle strýcova zděšeného výrazu jsem pochopila, že se asi ptal na pravidla. Na druhé straně hřiště stáli v bojové pozici bratranci a pořvávali na Filipa, ať už konečně začne. Znala jsem bratrance už odmalička a věděla jsem, že si neodpustí narážky a posměšné hlášky a hned při první příležitosti ho setřou. 

 

Hra začala. Bratranci lítali po trávě jako neřízené střely a s frekvencí dvou minut se nemilosrdně pouštěli do Filipových dovedností.

„Filipe, to musíš kopnout do té kulaté věci a dostat ji do té hranaté, co se jí říká brána.”

„Hráls to vůbec někdy?”

„Proboha, každej chlap umí hrát fotbal, s kým to chodíš, Hani?”

A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna. Pak se to ale stalo. Filip pomalu ztrácel nervy a jeho obličej nabýval různých odstínů rudé. Věděla jsem, že jde do tuhého. Strýc mu přihrál míč a on v něm spatřil jedinou naději na záchranu své ztracené cti. Rozběhl se, napřáhl nohu podivně do boku a teniska narazila na míč. S hrůzou jsem sledovala směr, kterým se míč ubíral, až se ozval tupý náraz do máminy hlavy.

 

Míč se od ní odrazil a dopadl kousek dál do pole. Máma lehce zavrávolala a stylem malého batolete si sedla na zadek. Všichni jsme stáli jako zmražení a vytřeštěně na ni koukali. Po vteřinovém zděšení se k ní celá rodina rozběhla zjistit, jak na tom je. Filip se pořád omlouval a bratranci mu nadávali a ptali se, co tím jako sleduje, že mi chce „oddělat” mámu.

 

Ta se nakonec zmátořila a všechny ujišťovala, že jí vážně nic není a že tam akorát bude mít bouli. Nakonec se rozhodla jít připravit večeři, nejistým krokem přešla přes hřiště a zamířila domů. Raději jsem šla s ní, a Filipa tak ponechala doslova v jámě lvové.


Teprve asi po dvou hodinách se ozvalo zavrzání branky a ve dveřích stáli bratranci se strýcem a Filipem. Nevím, co tam ty dvě hodiny na hřišti dělali, prý hráli, ale já o tom pochybuji. Dnes už se té historce všichni smějeme a bratranci tak mají další podnět pro zesměšňování mého přítele, ale to je holt rodina.

 

Znáte podobný příběh? Umí váš partner hrát fotbal? :) 

Čtěte také:
Sex u nedělního oběda
Neděste svého partnera

   
13.08.2008 - Láska a vztahy - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. avatar
  [28] Dudlajlama [*]

  Léthé: ja taky a tady je to celkem lidovy sport. Manza do me vrazil prachy na vycvik, lec ja jsem beznadejne nevycvicitelna Ani me to nebavi, pinknout a pak jit kilometr hledat micek.

  superkarma: 0 13.08.2008, 22:49:35
 2. avatar
  [27] Léthé [*]

  Chameleonka: ten tvůj kretén byl fotbalista? Pak se nedivím . Ty kolem mě to byli docela normální muži, než se objevil golf ....a na ten golf jsem alergická zase já

  superkarma: 0 13.08.2008, 22:33:41
 3. avatar
  [26] Dudlajlama [*]

  Chameleonka: za vzacnou vyjimku povazuju pana Haska, ten snad jako ani kdyby nikdy necutal

  superkarma: 0 13.08.2008, 18:42:28
 4. avatar
  [25] Petunie [*]

  Krišpína: ocásek

  superkarma: 0 13.08.2008, 18:04:37
 5. avatar
  [24] Petunie [*]

  Nyotaimori: ha! Bruntál! Onehdy jsem se seznámila s jedním klukem a docela se mnou zacukalo, když mi říkal, odkud je. To mám za to, že si pamatuju kdejakou blbost ze zdejší diskuze

  superkarma: 0 13.08.2008, 18:03:08
 6. avatar
  [23] Krišpína [*]

  Můj první manžel kdysi říkal našemu malému synovi:vidíš Davídku,to je kachna plovavá,ta má tatrček nahoru.Schválně, víte co je to tatrček?

  superkarma: 0 13.08.2008, 17:49:33
 7. avatar
  [22] Krišpína [*]

  Žila jste některá s myslivcem?To byste si teprve pošmákly!No, každý holt má nějakou úchylku.

  superkarma: 0 13.08.2008, 17:47:59
 8. avatar
  [21] Meander [*]

  Btw. není to ta stejná řepácká rodinka, co si u oběda vypráví o pohlavních chorobách?

  superkarma: 0 13.08.2008, 17:17:44
 9. avatar
  [20] catcat [*]

  na takovouhle slezinu bych asi rovnou odmítla ject, protože radosti v podobě rodinného fotbálku chlapů a povinně fandících žen naprosto nesnáším! A pisatelka toho svého pěkně hodila přes palubu

  superkarma: 0 13.08.2008, 16:57:47
 10. avatar
  [19] Chameleonka [*]

  Léthé: s jedním se mi podařilo před nějakou dobou rozvést a jednou provždy mi znechutil ty ostatní
  Kromě toho stačí vždy čas od času nějakého tvora, který se považuje za profesionálního fotbalistu, zahlédnout v televizi, aby se člověk ujistil, že jeho úsudek zůstane neměnný

  superkarma: 0 13.08.2008, 14:51:41
 11. avatar
  [17] Meander [*]

  Bellana: Klidně, nebo třeba návody

  superkarma: 0 13.08.2008, 12:55:29
 12. [16] Bellana [*]

  Meander: Myslíš harlekýnky, časopisy o životním stylu, sportovní noviny, Spirit apod.?

  superkarma: 0 13.08.2008, 12:45:34
 13. [15] alice.cooper [*]

  Meander: eh, omlouvám se lidem...

  superkarma: 0 13.08.2008, 12:30:47
 14. avatar
  [14] Meander [*]

  Léthé: Existují i jiná hobby. Taková, ke kterým je třeba kupříkladu umět číst

  superkarma: 0 13.08.2008, 12:19:39
 15. avatar
  [13] Léthé [*]

  alice.cooper: to myslíš i ty, co mají fotbal jako hobby, aby nehnili jen na gauči u televize?

  superkarma: 0 13.08.2008, 12:14:49
 16. avatar
  [12] Meander [*]

  alice.cooper: Eh, říkáš LIDI?

  superkarma: 0 13.08.2008, 12:03:06
 17. [11] alice.cooper [*]

  Léthé: všechno . Fotbalisti jsou ti nejblbější lidi na světě. Absolutně.

  superkarma: 0 13.08.2008, 12:00:35
 18. [10] Lindaa [*]

  Asi jsem naivní, ale prítel nemá pusu? Já jenom, ze kdyby jí otevrel a fotbálistum sdelil at si klidne cutají bez neho, tak by se svet pravdepodobne nezboril. No jo, ale to by nebylo o cem psát.
  Nemám nic proti fotbalu nebo jiným koníckum, ale vytácí me do neprícetnosti, jak si vsichni myslí, ze vsichni ostatní musí být zrovna tím jejich koníckem nadsení a za kazdou cenu ho vyzkouset. A jeste víc me nastve, kdyz dotycný není shopen vysvetlit, ze to OPRAVDU není jeho kafe a pak se rozciluje, jak byl nepochopen, zesmesnen a podobný blbosti.

  superkarma: 0 13.08.2008, 12:00:30
 19. avatar
  [9] Meander [*]

  Na místě Filipa bych zavelela odjezd a všichni příbuzní mojí drahé by mi mohli políbit šos (nebo i to místo pod ním). Ze snahy zavděčit se komukoliv, koho jsem si nevybrala za drahého přítele, jsem už vyrostla.

  superkarma: 0 13.08.2008, 11:57:49
 20. avatar
  [8] Léthé [*]

  Chameleonka: Co máš proti fotbalistům? Já jich mám jak v rodině, tak kolem sebe hafo . A jsou v pohodě, až na malého Duracella, který když ho mám na zahrádce, si chce stále jen kopat a vytáčí mě s tím, že jeho góly vždy platí a moje ne .

  superkarma: 0 13.08.2008, 11:27:35
 21. avatar
  [7] Léthé [*]

  Jojo…rodinné sešlosti jsou někdy zhoubné . A ptám se …co je to za chlapa, který neumí hrát fotbal?

  superkarma: 0 13.08.2008, 11:16:22
 22. avatar
  [6] Chameleonka [*]

  Báječné myšlenky:

  "těžkého obžerství a alkoholového opojení. Jedním slovem pohodička..." - pisatelka má opravdu vyhraněnou představu pohody
  "Praha byla nečekaně ucpaná.." - geniální zjištění při sobotním dopoledni - když se lufťáci sunou na venkov, to by vskutku jednoho nenapadlo
  "..mají další podnět pro zesměšňování mého přítele, ale to je holt rodina.." - tak takovou rodinu bych fakt velmi ráda

  A jinak zastávám názor, že fotbalista v rodině = hůl do ruky

  superkarma: 0 13.08.2008, 10:02:20
 23. avatar
  [5] Kassy [*]

  Bratrance bych seřvala na tři doby. Kde se proboha vzalo přesvědčení, že každý chlap musí hrát fotbal?

  superkarma: 0 13.08.2008, 09:05:30
 24. avatar
  [4] aninas [*]

  Canadian: potomstvo? A co kdyz babca s dedou?. To je pak potreba poseznamovat to potomstvo

  superkarma: 0 13.08.2008, 07:53:59
 25. avatar
  [3] Canadian [*]

  K seznamovani rodin mam vrozeny odpor. V kazde druhe figuruje podivny strycek nebo ucitelka a la hrdinky filmu Leto s kovbojem, coz je zarukou pro nadchazejici opravdu vesele okamziky... a celej cirkus jen proto, ze si potomstvo sem tam vrzne?

  superkarma: 0 13.08.2008, 06:01:06
 26. avatar
  [1] tyrkys [*]

  Na rodinu bych poslala Ukrajince a s Filipem bych se rozešla, když je to takový lůzr, že se nechá navrtat do podobné hovadiny .

  superkarma: 0 13.08.2008, 00:10:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme