„Moje první šminky“, tak zní téma, na které dáme řeč po víkendu. Naše první šminky, nebylo většinou naše, ale tajně jsme si půjčily od svých maminek. Neříkejte, že jste si jako malá holčička nikdy nehrála na princeznu, „neochutnala“maminčinu rtěnku, nerozmazala její stíny po obličeji  a nevzhlížela se v zrcadle.

Moje maminka se nikdy nemalovala, používala jen rtěnku. Dodnes si pamatuji její vůni a barvu trochu do oranžova a dokonce i chuť. To byl zážitek, když jsem jí vyštrachala v její kabelce a poprvé si namalovala velkou pusu. Možná i vy máte podobné vzpomínky na své první „zušlechťování“ a já budu ráda, když se o ně se mnou podělíte?

Tohle byla jen dětská hra a do prvních šminek zbývalo ještě mnoho let. Ke koupi prvních šminek (make-upu) mě vlastně donutil mindrák. V pubertě jsem se strašně styděla za své pihy…ale o tom až v pondělním článku.

Pro mnohé z nás byl pocit, že nejsme dost hezké prvním impulzem, proč koupit řasenku, pudr nebo tužku na oči, abychom přírodě trochu pomohly. Naše malování prošlo mnoha fázemi a dlouhým vývojem, než jsme si našly svůj styl a možná pochopily, že méně je více. Možná se některá z vás začala líčit až v dospělosti.

Ale o tom až v pondělí.

Milé  ženy-in?

  • Pamatujete si, kdy jste se poprvé namalovala?
  • Jaká líčidla jste k tomu použila?
  • Bylo to ještě v předškolnímu věku, nebo až v pubertě?
  • Které „zkrášlovátko“ jste si koupila jako první? Řasenku nebo tužku na oči?
  • Směly jste se líčit už na základní škole?
  • Kdo byl v líčení vaším prvním vzorem?
  • Máte nějakou příhodu s malováním, líčením, nebo šminkami?
  • V kterém období jste chodila nejvíc zmalovaná?

Napište nám. Na vaše příspěvky se už teď moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy? Tentokrát odměníme dvě autorky nejlepších příspěvků. Překvapivě nikoliv kosmetikou, ale vstupenkami do divadla.

Výhra: 2 x dvě vstupenky do Divadla Kalich na představení Don Quijote. Ve čtvrtek 22. září, začátek představení v 19.00 hod.

V hlavních rolích se představí Oldřich Kaizer a Jiří Lábus.

Vstupenky k vyzvednutí v pokladně divadla, ½ hodiny před představením na jméno: redakce Žena-in

Reklama