Představa žehlení je pro většinu z nás spjata s hodinami úmorné dřiny v prostředí připomínající římské lázně. Existuje ovšem „zázračný přípravek“, který slibuje vyhlazení prádla bez použití žehličky. Redakce ženy-in se ho rozhodla otestovat.

Žehlení, žehlení konce tomu není. Vše je třeba nakropiti, pak se prádlo pěkně svítí. Žehlení, žehlení...“ zpívá Vlasta ve známé cimrmanovské inscenaci Záskok.

Obdobné pocity má občas asi každá žena (i někteří méně šťastní muži). Rozhodli jsme se proto posvítit si na přípravek s názvem Faldy slibující vyhladit prádlo jen a jen rukama.

Co Faldy slibují?

Přípravek naneseme na suché prádlo ze vzdálenosti asi 25 cm opakovaným stiskem.

  • Umožňuje vyhlazení látek jemným tlakem dlaní v potřebném směru.
  • Usnadňuje žehlení prádla i při nižších teplotách.
  • Ulehčuje žehlení obtížně žehlitelného prádla.

Jak jsme testovali?

My jsme se rozhodli vyzkoušet žehlení rukou. Pro tento pokus jsme zvolili několik druhů látek, abychom vyzkoušeli, jak přípravek na kterých funguje. Na snímcích níže vidíte aplikaci a použití na bavlněném tričku...

Tričko před aplikací...

tricko

Nastříkání přípravku...

tricko

Vyhlazování...

tricko

Tričko po aplikaci a uschnutí...

tricko

Jak test dopadl?

Přípravek Faldy v našem testování relativně uspěl. Sice vám rozhodně nevyžehlí sváteční ubrus ani lněné kalhoty, ale na lehce pomačkanou bavlnu či syntetiku funguje výborně. Nejlépe se ovšem osvědčil na ty druhy oblečení, u kterých je použití žehličky naprosto vyloučeno (jako jsou zejména záměrně pomačkané látky, které se vám sežmoulají v jiném směru). Užitečným pomocníkem může být přípravek i při cestování, protože ne všechny materiály zmačkané v kufru se dají vyvěsit.

Otázkou ovšem zůstává, do jaké míry je použití výrobku bezpečné pro vaše oblečení - tedy, jestli použitá chemie z dlouhodobého hlediska nepoškozuje vlákna, a nezkracuje tak životnost oděvů. Jako problematickou vidím i zvolenou parfemaci, protože ne každému musí být příjemná.

  • Takže dáváme: 4 body (z pěti)

Čtěte také...

Reklama