Zdraví

Test superpotraviny na vlastní útroby

Stres, stres a zase stres. Při všech těch povinnostech skoro zapomínáme jíst a mnohokrát se odbýváme rychlými „pochoutkami“, které si pak často vyčítáme. Co kdyby ale existovala zdravá superpotravina, která by našemu tělu dodala za pár minut všechny potřebné živiny, které naše tělo potřebuje? Že je to nemožné? Uvidíme...

„Stále někam chvátáte a kolikrát se vám stane, že zapomenete jíst? Potravinové řetězce přeplněné lidmi jsou pro vás noční můrou? Chcete zdravě a kvalitně jíst? Pak právě pro vás máme řešení!“ Přesně tato zpráva mi před několika dny přistála v mé e-mailové schránce, jednalo se o pozvánku na tiskovku do pražské Uhříněvsi, kde nám měla být představena superpotravina budoucnosti s názvem MANA. „To bude nějaká blbost,“ řekla jsem si, ale jelikož by člověk neměl soudit, dokud na vlastní kůži nepozná, zač je toho loket, vydala jsem vstříc gurmánské budoucnosti…

„Vítám vás, slečno Pavlíková, omluvte tady ten nepořádek, máme zatím provizorní prostory,“ uvítala mě milá mladá žena jménem Zuzana, která se stará o mediální prezentaci zázračné potraviny, která spatřila před pár měsíci světlo světa. Ocitla jsem se tedy v místě, jež připomíná sklad a které slouží jako vývojové středisko prezentované nové potraviny. Tisková konference již pomalu začínala, usadila jsem se a zaposlouchala se do slov dvou mužů – Jakuba Krejčíka a Marka Humpla, kteří stáli u zrodu tohoto potravinového zázraku s názvem MANA.

nnn

„MANA je alternativou kvalitních potravin a zároveň novým konceptem výživy, který je možné přizpůsobit dle různých typů těla na základě individuálních cílů,“ začal s prezentací Jakub Krejčiřík. „Tato superpotravina obsahuje bílkoviny rostlinného původu, tuky ve formě nutričně vysoce hodnotových olejů s vyváženým poměrem polonasycených, nenasycených a nasycených tuků. Jsou zde zastoupeny sacharidy, vitamíny od A po K dále pak vláknina, antioxidanty, makroprvky vápník, fosfor, síra…“ pokračoval další z tvůrců Marek Humpl, který byl oděn v bílém plášti, a já jsem pomalu přestala vnímat, jelikož mi superpotravina MANA začala připadat podezřelá.

nnn

Abych ale dala této potravině budoucnosti šanci, krátce jsem po tiskové konferenci jejího tvůrce Jakuba Krejčiříka vyzpovídala

Jakube, prezentujete MANU jako potravinu budoucnosti, můžete nám všem tedy ve zkratce říci, co vlastně obsahuje?
MANA je kompletní a komplexní směs živin ve vyváženém poměru a skládá se z mnoha ingrediencí, jejichž užití je plně opodstatněné a v souladu s aktuálními poznatky v medicíně i potravinářství. Obsahuje vyvážené množství proteinů, sacharidů, vitamínů, minerálů, vlákniny a hodnotného tuku. Tato superpotravina neobsahuje žádné balastní látky, není napěchovaná vodou, pesticidy, antibiotiky ani nadměrným množstvím soli jako běžné potraviny.

Čím je výjimečná?
Výjimečná je tím, že dává smysl ve všech směrech – její konzumace je levná, je jednoduchá na přípravu, šetrná k životnímu prostředí, je nutričně vyvážená, neobsahuje škodlivé látky a doručuje vašemu tělu vše, co potřebuje. V současnosti jde o nejvyspělejší dostupnou potravinu.

Na začátku tiskové konference jste říkal, že výrobek jste zkoušel sám na sobě? Jaké účinky jste pociťoval?
Výrobek na sobě testujeme s celým týmem od samého počátku. Můžu říci, že na ní funguji už více než půl roku a cítím se velmi dobře. Podle krevních testů mi vůbec nic nechybí a všechny hodnoty vitamínů, minerálů a ostatních živin, které sleduji, jsou v normě. Hladinu špatného cholesterolu jsem měl již po 14 dnech užívání v naprostém pořádku. Zhubnul jsem přebytečný tuk, zlepšily se mi nehty, přestalo pálení žáhy. Můžu říct, že jsem ušetřil i spoustu peněz a především času, který má mnohdy větší hodnotu než plná peněženka.

Jakube, stále si ale nedovedu představit, že místo klasického jídla konzumuji MANU. Že si místo večeře doma s partnerem rozpustíme prášek, který vypijeme. Co když je člověk zkrátka gurmánem a rád si na jídle pochutná?
Nabízí se otázka, koho berete jako gurmána? Já jsem také gurmán, protože když jím, tak si jídlo vychutnám. Ale nepotřebuju ho celý den. Jako gurmány rozhodně neberu ty, kteří mi třeba na diskuzích píšou, že není nad smažený řízek nebo guláš s pivem. Žádný názor profesionálního kuchaře nebo gurmána v pravém slova smyslu se ke mně ještě nedostal, takže nemohu posoudit. Stejně je to ale věc subjektivního názoru a přístupu jednotlivce. Nikdo není stejný, nikdo nejí stejně a někdo prostě jídlo nepotřebuje (smích).

Říkali jste, že o MANU je veliký zájem. Co říkají vaši zákazníci?
Ano, je to tak. Většina z nich nám píše, že jsou překvapeni, jak MANA dobře chutná v porovnání s tím, co vše v ní je. Zatím jsme nedostali žádnou negativní zpětnou vazbu, tak jsme upřímně rádi a doufáme, že tento stav bude pokračovat.

hhh

Jak tedy MANA vlastně chutná?

Jakubovi jsem poděkovala za rozhovor a šla si tento super výrobek otestovat na vlastní kůži. Její příprava byla bleskurychlá - netrvala ani minutu. Stačilo jen roztrhnout připravený pytel, v němž byla denní dávka této superpotraviny, a rozmíchat ji v nachystané nádobě s vodou a olejem, který je taktéž v balení. Vše se protřepalo a „pochoutka“ byla na světě. Ačkoliv nevypadala vábně – její barva mi připomínala ovesné vločky, když jsem se napila, docela výrazně mě překvapila její sladká chuť. „Jé, to je ale dobré,“ odpověděla žena, která testovala MANU se mnou. „Na mně je to sladké jako cecek,“ odpověděla jsem jí, ale jelikož byla doba oběda a já měla hlad, pila jsem dále. Musím říct, že mě sice její chuť nikterak neuchvátila, ale nic odporného to nebylo – a hlavně mě zasytila.

„Do MANY si můžete navíc dle chuti přidat ovoce (jahody, banány), stačí vše jen smíchat při přípravě v mixéru.“ radila nám paní Zuzana, na jejíž pozvánku jsme se akce zúčastnila. Jak jsem se dozvěděla, sama samozřejmě tento výrobek konzumuje, nahradila jím večeře a cítí se jak jinak než dobře.

„Prosím tě, co to táhneš?“ zeptala se mě večer kamarádka, když mě viděla s velkou krabicí. „To je nová superpotravina, dneska jsem ji dostala na tiskovce,“ odpověděla jsem jí. „Co blbneš, prosím tě, si se mnou nedáš jako večeři?“ dívala se na mě udiveně a já jsem si upřímně nedovedla představit, že bych místo večeře se svou přítelkyní pila cosi, co by mi mělo sice dodat všechny potřebné živiny, ale nijak bych si jídlo společně s ní nevychutnala.

Dnes mám MANU doma, občas si ji dám k snídani – velmi spolehlivě mě až do oběda zasytí. A taktéž ji „jím“ i k večeři. Velká deviza je, že se po ní necítím přeplácaná. Pakliže bych chtěla zhubnout, přijde mi velmi chytré, že si mohu sama korigovat, kolik toho v daný den mohu ještě přijmout, jelikož na balení MANY jsou napsány veškeré potřebné informace (energetické a nutriční hodnoty), ale současně si neumím představit, že bych se živila pouze touto potravinou. Jako doplněk vaší stravy ji považuji za dobrou, ale ekvivalentem mého denního jídelníčku se nikdy nestane, přece jen jsem až moc velká „konzerva.“

Čtete také:

   
26.11.2014 - Zdraví - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

 1. avatar
  [17] monkee [*]

  monkee — #16 I rýži (náhradu soji) mám ráda uvařenou na všechny možné způsoby.

  Stravu pro kosmonauty brát až tak ve fázi, kdy budu ležet jak lazar a budu schopná jen pít.

  superkarma: 0 26.11.2014, 19:58:13
 2. avatar
  [16] monkee [*]

  Soju, oves a kukuřici zvládnu konzumovat i v původní podobě (přírodní, potažmo tepelně upravené), proč volit tuto předraženou formu bez požitku z jídla?

  1. na komentář reaguje monkee — #17
  superkarma: 0 26.11.2014, 19:38:34
 3. [15] Petruš9 [*]

  mno nevím , nevím domácí jídlo je přeci jen domácí

  superkarma: 0 26.11.2014, 19:07:31
 4. avatar
  [14] Mickey Mouse [*]

  Srandovní, že to někdo bere vážně. Tenhle koncept je špatně od začátku, protože jeden poměr ingrediencí/živin/vitamínů/minerálů je dobrý jen pro konkrétního člověka v konkrétní kondici. Druhý den se proběhne a bude potřebovat víc tekutin a solí, nebo nachladí a bude potřebovat víc vitamínů a kyselin, nebo začne posilovat a bude potřebovat víc bílkovin, nebo naopak bude déle sedět u PC a bude potřebovat víc vlákniny. Jak si pak upraví jídelníček s touhle superpotravinou? Bude si ji míchat sám podle počítačové diagnózy? Nebo bude mít 60 různých superpotravin a vybírat, kterou si ten den má dát? Je prokázané, že tvorba některých trávicích enzymů a hormonů reaguje nikoliv na složení potravy, ale na její vzhled (především barvu a konzistenci). Ani tohle superpotravina nedokáže "vykrýt".

  Kouzlo dnešního jídla je v tom, že si každý člověk může podle potřeby a chuti "namixovat" složení, jaké chce. A uspokojit tak nejen výživu, ale také chuť.

  superkarma: 0 26.11.2014, 16:40:55
 5. avatar
  [13] Eva_CZ [*]

  Ja takovy koktejly nekdy snidam. Kdyz nemam hlad a vim, ze do sebe musim neco dostat, mam cukrovku. Ale nezayti me to na pul dne ani omylem. Sml23

  superkarma: 0 26.11.2014, 15:49:06
 6. avatar
  [12] kobližka [*]

  Strava kosmonautů....Sml34 jen doufám,že ani pracovně velice vytížený člověk se tímhle nemíní živit.

  superkarma: 0 26.11.2014, 15:43:35
 7. [11] marilka [*]

  Přiznám se, že různé verze amarounů i když se na talíři netřesou mě děsí.

  superkarma: 2 26.11.2014, 12:36:42
 8. [10] ova9 [*]

  Není nad normální uvařené jídlo.......zeleninu a ovoce, na které jsme zvyklí......

  superkarma: 1 26.11.2014, 12:11:36
 9. [9] cilani [*]

  Pentlička — #6 to je sice krásné, ale zamyšlení toho člověka nenasytí a těžko dá výpověď v práci, když pak člově nezaplatí pořádně ani nájem.. Jako alternativu k tomu, že prostě nemám kdy si koupit jídlo a byla bych o hladu, mi to přijde dobré, ale stravovat se pouze tímto asi nic extra nebude.. ale je to to dáno tím, že já bych furt to samé do kola jíst/pít nechtěla..

  superkarma: 0 26.11.2014, 10:45:08
 10. avatar
  [8] Veronika Pavlíková [*]

  Elza — #7Podívejte se na tyto stránky, můžete si ji na nich též objednat: http://www.mojemana.cz/

  superkarma: 0 26.11.2014, 10:04:48
 11. [7] Elza [*]

  Když jsem celý den v práci a nemám s sebou oběd, je to asi dobrá věc...kde se dá, prosím, sehnat????

  1. na komentář reaguje Veronika Pavlíková — #8
  superkarma: 0 26.11.2014, 09:51:38
 12. avatar
  [6] Pentlička [*]

  Nikdy se mi nestalo, že bych se zapomněla najíst. Když mám hlad, nedokážu se soustředit na nic jiného, než na kručící žaludek.

  Podle mě cesta ke zdraví nevede přes instantní blivajzy, ale právě přes dobré, zdravé poctivé jídlo, poctivě uvařené.

  Kdo pracuje tolik, že si nstihne udělat ani chvilku na jídlo, měl by se nad svým životním stylem pořádně zamyslet.

  1. na komentář reaguje cilani — #9
  superkarma: 1 26.11.2014, 09:24:00
 13. [5] cilani [*]

  kf — #4 přesně.. ušetřilo by mi to místo v báglu, ale upřímě.. asi bych si stejně raději zašla někam aspoň na zelňačku do chajdy, než pila sladké pití..

  superkarma: 0 26.11.2014, 09:16:17
 14. [4] kf [*]

  tatrgel...Sml30

  ale jo, kdyby šel člověk třeba na trek do hor a nechtěl tahat spoustu jídla a po večerech vařit, tak proč ne...Sml80

  1. na komentář reaguje cilani — #5
  superkarma: 0 26.11.2014, 07:56:10
 15. avatar
  [3] misa.35 [*]

  Jako alternativu beru Sml22, třeba na závodech otužilců kde se pravidelně podávají smažené hotovky , proč ne Sml67

  superkarma: 0 26.11.2014, 07:51:29
 16. avatar
  [2] gerda [*]

  Amarouny jsou tu?Sml57

  superkarma: 0 26.11.2014, 07:35:28
 17. avatar
  [1] ohnivazenaMagdalena [*]

  A je to tady.....Sml58

  superkarma: 6 26.11.2014, 06:24:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme