Rodina

Test kočárků v Německu: Katastrofa!

kočárkyNěmecko je na nohou! Může zato právě zveřejněný test kočárků, jehož výsledky vyrazily dech odborníkům i rodičům. Ze 14 testovaných kočárků jich 10 v testu zcela propadlo. Zároveň žádný z kočárků nezískal hodnocení „velmi dobrý" ani „dobrý" a prakticky ve všech kočárcích byly objeveny jedovaté látky, které mohou způsobit rakovinu. Podrobnosti testu dnes zveřejnil server Babyweb.cz, který také varuje, že většina testovaných kočárků se prodává i v Česku.

Testovány byly kočárky všech cenových relací a ukázalo se, že cena nemusí vždy garantovat kvalitu. Ze 14 testovaných pouze 4 kočárky obstály - Bugaboo Cameleon, Teutonia Mistral S, ZEKIWA Alu-Cross a Hartan Topline S. Přestože byly nalezeny škodlivé látky i v těchto kočárcích, patří z tohoto pohledu k nejbezpečnějším. V deseti zbývajících testovaných kočárcích zjistili odborníci tolik škodlivých látek, že v testu zcela propadly.

Jaký kočárek používáte vy? Nemáte náhodou některý z „černé listiny“?

   
31.08.2009 - Děti - autor: (red)

Komentáře:

 1. [5] sdrawa [*]

  Některé kočárky jsou opravdu velmi nekvalitní, proto nedám dopustit na značkový sportovní kočárek

  superkarma: 0 29.05.2013, 21:16:31
 2. avatar
  [4] RenataP [*]

  Máme VIPBaby od jakési česko-polské firmy. Moc jsem zpočátku nedůvěřovala, ale líbil se mi, byl z druhé ruky, měli jsme ho "na zničení po kamenech" jako sporťák, ale paní mi k němu dala i korbičku a měl super reference na webech a vypadal prudce moderně a měl nafukovací odpružená kola, což se o těch super drahých říct nedá.

  Dopadlo to tak, že odvozil syna, odvozil dceru a syna v závěsu, kdy se vozil na kolech. Super kočárek, který bych za nic na světě nedala a tehdá jsem za něj dala 4 tisíce...

  Quinny a podobné "lepší značky" jsem zavrhla již tenkrát, sice je to znak lepších lidí, ale hodně, na můj vkus fakt hodně si dámy na tyto kočáry stěžovali ohledně poruch a kvality.

  Tady bych asi nevybírala podle značky a rádoby prestiže, ale podle kvality...

  superkarma: 0 01.09.2009, 06:00:48
 3. avatar
  [3] dalma [*]

  Koupili jsme si trojkombinaci od české firmy Patron Bohemia. Jezdím s ním už rok a jsem s ním maximálně spokojená. Sml22 Krásně prostorný, lehce se skládá a super na údržbu. Sml59

  superkarma: 0 31.08.2009, 20:45:48
 4. avatar
  [2] grizzly [*]

  Ani jeden, a jaké škodlivé látky? Nebyl by proklik na ty německé stránky???

  superkarma: 0 31.08.2009, 16:14:54
 5. avatar
  [1] tortora [*]

  ani jeden z nich nemámSml80asi ho netestovali

  superkarma: 0 31.08.2009, 15:50:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme