Zdraví

Test diet: Vodová musí fungovat!

voda

Jednou z deseti diet, které jsme zařadili do našeho velkého testu diet a receptů na hubnutí, je dieta vodová, která spočívá v konzumaci pouze neslazených nápojů, nejlépe čisté pitné vody, jídelníček zůstává beze změny. Mezi čtenářkami se tato metoda dočkala největších ohlasů. Pro spolupráci na testu byly vylosovány dvě čtenářky s přezdívkami ToraToraTora a Barushenka. Obě testerky se nám podařilo zastihnout a položit jim pár otázek. Věří své dietě? Pozorují nějaký efekt? A co na to jejich okolí?

Proč jste se přihlásila do našeho testu? Chcete zhubnout a věříte, že vaše dieta zabere, nebo to bylo spíše ze zvědavosti či z recese?

ToraToraTora: Do testu jsem se přihlásila, jelikož bych chtěla do léta trochu zapracovat na své váze. Jsem celkem spokojená a komplexy netrpím. Před čtyřmi měsíci jsem porodila syna a přece jen je ještě znát, že těhotenských chutí jsem si užila víc než ranních nevolností. Vodová dieta mě zaujala svou jednoduchostí. Věřím, že v jednoduchosti je síla. Sice slazené nápoje nebo alkohol piju jen zřídka, ale většina mého pitného režimu se stávala z 2 litrů čaje a tří hrnků kávy denně. Takže jsem to brala také jako příležitost k nápravě. Navíc každý odborník, kterému řeknete, že chcete zhubnout, tak dá důraz na správný pitný režim.

Barushenka: Protože jsem to brala jako výzvu (smích). Vůbec jsem to nebrala vážně, spíš ze zvědavosti.

Proč jste si vybrala zrovna tuto dietu?

ToraToraTora: Jak už jsem psala, v jednoduchosti je síla a většinou ty nejbáječnější nápady jsou ty nejjednodušší. Navíc jsem člověk, který když něco dělá, tak tomu musí věřit, a tomuhle věřím. Stačí se podívat na obaly běžných limonád a slazených vod a každý rozumný člověk si spočítá, že kdyby z nich vypil denně ty doporučené dva litry, kalorická hodnota jen toho bude rovna svíčkové se šesti od maminky. Navíc voda je katalyzátor chemických reakcí v těle, je nutná, aby mohly správně probíhat. A odbourávání tuků je chemická reakce. Jak říkám, jsem racionální člověk. Někdy až moc.

Barushenka: Z těch nabízených mi podle popisu přišla nejsympatičtější a taky nejlogičtější.

Už jste s dietou začala? Pokud ano, jak vám to jde?

ToraToraTora: S dietou jsem již začala minulé pondělí.  Venku je krásné počasí, a tak se čaje celkem snadno mění za vodu. Jen ráno, když manžel vaří kávu, teď už jen pro sebe, neopomene si rýpnout: „Chceš taky něco uvařit? Třeba vodu?" Blbec. :) Také už jsem stihla jednou hřešit na synův svátek, kdy jsem jednohubky s wasabi zapila sektem. Ale zřejmě mi bylo odpuštěno, protože váha hlásí 1,5 kg dole.

Barushenka: Začala a už po třech dnech jsem si připadala tak nějak lehčeji.

Připravovala jste se předem?

ToraToraTora: Ne.

Barushenka: Nepřipravovala. Tady ani není co připravovat.

Kolik byste chtěla shodit? Myslíte, že se vám to s touto dietou podaří?

ToraToraTora: Celkem bych brala 6 kg dolů. Když do konce testu zmizí 3, budu spokojená a zbytek se nějak dotáhne. Třeba se v testu osvědčí nějaká dieta, kterou prubnu na ten zbytek. Jelikož jsem si jako podporu pevné vůle pořídila nekřesťansky drahé a pohříchu krásné plavečky, tak je jasné, že se to podaří!

Barushenka: Chtěla bych shodit nanejvýš tak pět kilo a myslím, že mi tato dieta dokáže pomoct.

Co na to říká vaše okolí, rodina, přátelé?

ToraToraTora: Kromě blbých fórů mého muže a skeptických poznámek dietní matadorky v podobě mé tchyně, je to rodině spíš tak nějak jedno. Babička razí heslo, že hubená = nemocná, manžel  zase: Klidně si hubni, ale ne nahoře, dětem je to šumák, hlavně, když nenutím pít vodu je.

Barushenka: Nic, protože to ani nikdo neví.

Oběma čtenářkám držíme palce. Již brzy se můžete těšit na další zprávy o vývoji našeho testování.

Vyzkoušela byste také vodovou dietu? Věříte, že zabere?

   
06.05.2009 - Hubněte - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] ToraToraTora [*]

  Altamora — #9 Káva se nemá pít vůbec, protože odvodňuje. Čaj nesladím, čaj se může, ale když říkám, že vypiju 2 litry čaje, tak nemyslím ovocný, ale zelený popř, černý a to je celkem na organismus záhul. Nevím, jaké ovocné piješ ty, ale ve spoustě z nich je jako barvidlo použit ibišek a ten odvodňuje také a celkem razantně, takže asi jako u všeho platí, že záleží, kolik se toho vypije

  superkarma: 0 07.05.2009, 10:08:35
 2. avatar
  [9] Altamora [*]

  ToraToraTora — #7 Nečetla jsem popis té vodové diety, tak se možná zeptám nepatřičně: To vadí i neslazený čaj a neslazená káva? Nebo ty čaj a kávu sladíš? Pak bych ten případný efekt chápala, ale jinak nevidím rozdíl mezi čistou vodou a ovocným čajem.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #10
  superkarma: 0 06.05.2009, 14:59:12
 3. avatar
  [8] *modrá [*]

  hlad je stejně jenom převlečená žízeň

  superkarma: 0 06.05.2009, 12:26:14
 4. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  Brixik — #4 Já je také nepiju, jde spíš o to, že si člověk čas od času srkne džusu nebo šťávy od dětí, když je žíznivý a není honem nic po ruce, nebo má jen tak chuť a ani to nevnímá,pak si dá jen tak skleničku vína po večeři, nebo srkne pivo od manžela po obědě a pěkně se to potichoučku polehoučku střádá. Jinak sladké opravdu nepiju cíleně, tak nečekám úbytek váhy nějak razantní. Spíš beru jako pozitivum, že už nepiju 2 litry čaje denně prokládané kávou

  1. na komentář reaguje Altamora — #9
  superkarma: 0 06.05.2009, 10:24:44
 5. avatar
  [6] čiperka [*]

  Audrey — #5 Pokud piješ víno suché, tak by to nemělo zase tak vaditSml20, já si ho taky nedokážu odepřítSml39

  superkarma: 0 06.05.2009, 08:48:26
 6. avatar
  [5] Audrey [*]

  Mně by to pomohlo. Piju 2-3 kávy denně, poměrně hodně vína a občas i pivo.

  1. na komentář reaguje čiperka — #6
  superkarma: 0 06.05.2009, 08:44:40
 7. avatar
  [4] Brixik [*]

  Ja bych ji klido zkusila, ale vzhledem k tomu, ze slazene hnusy stejne nepiju, tak by mi asi moc nepomohla. V podstate ji tak nejak dodrzuju uz odmala a jsem nasm nesmirne vdecna, ze nas nikdy nenaucili pit sirup a podobne blivajzy. Akorat by mi delalo problem vzdat se caje, ten muzu i v lete. Ale spis zeleny a bylinkyovy, takze by to mozna az tak nevadilo.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #7
  superkarma: 0 06.05.2009, 08:34:13
 8. avatar
  [3] Petrushe [*]

  Tahle dieta by pomohla třeba mé sestře, která vypije denně krabici džusu...jinak jí celkem přiměřeně a zdravě, ale má lehkou nadváhu a tak by jí to prospělo...Nojo, krabice džusu je jako jedno hlavní jídlo denně navrch Sml80 U mě by to asi moc neuspělo, piju převážně neslazený čaj, kávu si sladím sladidlem ze stévie...max. že bych jednou za čas, kdy jdu do hospody pila místo piva nebo vína vodu... Sml14 

  superkarma: 0 06.05.2009, 08:32:09
 9. avatar
  [2] *modrá [*]

  Kašlu na dietu ale odpovědi paní ToraToraTora mě fakt pobavily Sml39

  superkarma: 0 06.05.2009, 08:16:27
 10. avatar
  [1] čiperka [*]

  Určitě zabere u lidí, kteří jako nápoj používají pouze sladké limonády, colu, pivo...Jenomže takoví lidé se i špatně stravují, takže je voda nespasíSml38

  superkarma: 0 06.05.2009, 07:06:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme