Jak funguje divadlo v teorii i prakticky a co se dá zažít na Univerzitě třetího věku, nám napsala čtenářka Olga Marie. A poslala i fotky ze zkoušky. Podívejte se!

Tedy, to je obdivuhodné, milá Olgo Marie, já bych byla na takovou babičku pyšná! :-) Moc Vám děkuju za příspěvek i fotky a přeju krásný den.


Všem krásný slunečný dobrý den!

Divadlo miluju natolik, že navštěvuji přednášky vícesemestrového kurzu Univerzity třetího věku Technické univerzity v Liberci Dějiny divadla v teorii i prakticky. Důležité je ono PRAKTICKY. :-)

Během prvních dvou semestrů jsme se dozvěděly spoustu zajímavostí z dějin divadla a charakteru představení od počátku kulturní historie lidstva v různých dějinných etapách a zeměpisných šířkách. Jako semestrální práci jsme se měly my, ty nejodvážnější ženy, předvést v ZŠU Liberec veřejnosti v kolektivním autorském představení Bez limitů. Jednotlivé obrazy jsme sice zkoušely, ale celek jsme zkusily pouze dvakrát s tím, že hudební doprovod bude až při představení, protože při dopolední zkoušce ve velkém sále ZUŠky byla technická závada.

Zkrátím to. Úspěch jsme měly ohromný, dokonce už máme někam, nevím kam, pozvání k hostování...

Třešnička na dortu: Následující den přišla jedna paní za mým manželem do práce s prosbou, zda toto vystoupení někdo nenafilmoval, že by s manželem potřebovali nahrávku věnovat svým tchýním, aby viděly, jak se mohou důchodkyně bavit. Manžel právě pořizoval kopie amatérského videa, tak jí hned 2 CD věnoval.

Bc. L. Vrtišková Hájková, která s námi představení nastudovala, se svých dětských žáků ZUŠky následně vyptávala, jak se jejich rodičům či prarodičům vystoupení líbilo. Všichni prý byli nadšení s výjimkou babičky jedné holčičky, která se pohoršeně vyjádřila v tom smyslu, že se babky nestydí takto se předvádět.

10. 10. nám začíná třetí semestr, údajně nás bude víc a já doufám, že se ještě víc zasmějeme při zkouškách obrazů z Veselých paniček pardubických.

Přikládám fotky ze zkoušky. Video s představením neumím vložit, snad někdy příště. :-)

diva

diva

diva

diva

Olga Marie

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Co vy a divadlo?

  • Máte rády divadlo?
  • Chodíte do divadla?
  • Jak často?
  • Co máte nejradši - komedie, drama...?
  • Máte rády alternativní divadlo?
  • Na čem jste byla naposledy v divadle?
  • Co byste doporučila našim čtenářkám?
  • A co si myslíte o ochotnickém divadle?

Napište, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek, balíček vlasové kosmetiky RYOR. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz. Heslo je DIVADLO. Předem děkuju!

ryor

Reklama