Zdraví

Termální voda nám pomáhá relaxovat a regenerovat. A také čistit nos

Dámy, jezdíte do lázní? Jestli ne pravidelně, tak alespoň jednou už tam každá z nás byla. Po každodenních povinnostech je pobyt v termálech příjemný nejen pro tělo, ale i pro duši. V některých lázních se můžete v termální vodě koupat nebo ji pít. Kromě popíjení je také dobré pravidelně si s ní proplachovat nos. Třeba tou z Francie, která obsahuje síru.

Nosní hygiena – základ zdraví

Nasodril

Proplachování nosu je pomalu staré jako lidstvo samo. Například v jógové praxi se označuje jako džala néti. Čištění nosu a dutin je vhodné zejména k prevenci nemocí horních cest dýchacích, výplachem nosu se totiž odplavují nečistoty, viry, bakterie a alergeny. Provádíme ho například izotonickými roztoky mořské nebo termální vody. Můžete tak předcházet rýmě, nachlazení, chronickým dýchacím obtížím, zmírňovat projevy sezónních i celoročních alergií. Jste-li po operaci nosu či nosních mandlí, jsou pravidelné oplachy nosní sliznici vhodné pro její regeneraci.

Kojenci, děti i dospělí

Pravidelná nosní hygiena je ideální už pro kojence a velmi malé děti. Když má dítě ucpaný nosík, hůř se mu dýchá, je náchylnější k infekcím a angínám, protože vdechuje pusinkou. Když mají kojenci ucpaný nosík, hůř se jim saje mateřské mléko. Je dobré brát v potaz individuální potřeby a také sezónnost.

„Nosní hygiena je vyloženě potřebná zejména v rizikových obdobích, tedy na podzim a na jaře při zvýšeném výskytu rým a alergií. V zimě chrání nosní hygiena sliznici před nadměrným vysušováním způsobeným pobytem ve vytápěných místnostech. V létě pak pomáhá lépe snášet pobyt v klimatizovaném prostoru,“  říká prof. MUDr. Ivo Šlapák, CSc., z Kliniky dětské ORL Fakultní nemocnice Brno.

NasoDrill – lázně pro váš nos

NasodrilNasoDrill je izotonický solný roztok ve spreji, který obsahuje termální vodu se sírou z francouzských lázní Luchon. Tyto lázně mají 2000letou tradici a specializují se na léčbu nemocí v ORL oblasti, v celosvětovém měřítku patří k absolutní špičce. Síra má na nosní sliznici blahodárný vliv: rozpouští hlen a pomáhá vysmrkávat, má desinfekční a antibakteriální vlastnosti, obnovuje buňky nosní sliznice a pomáhá předcházet vzniku infekce. NasoDrill je uzpůsoben k pravidelným výplachům nosu, je vhodný pro všechny věkové kategorie a celou rodinu, včetně novorozenců a kojenců.

www.nosnihygiena.cz

www.nasodrill.cz

NasoDrill je zdravotnický prostředek určený k výplachu nosu, před použitím si přečtěte návod k použití.

   
05.11.2015 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] celik [*]

  Kamila74 — #5to je fajn, že NASODRILL pomohl, také s ním mám velmi dobré zkušenosti, termální voda se sírou je velmi účinná a pomáhá od potíží s ucpaným nosem a rýmou

  superkarma: 0 27.12.2015, 10:56:33
 2. [5] Kamila74 [*]

  Dřív jsme doma používali klasickou mořskou vodu do nosu. Značku už si nepamatuju. Moc to ale nezabíralo... neurazilo, ale ani nenadchlo. Proto, když se mi do ruky dostal tenkrát Nasodrill jako termální voda ve spreji na nosní hygienu, byly to pro mě dvě novinky najednou - jinou termální vodu do nosu neznám a o nosní hygieně jsem do té doby také neslyšela. Nasodrill teď používáme každý den a opravdu nám pomohl, jak zvládnout obyčejná nachlazení/rýmu, tak i alergickou rýmu Sml16Sml67

  1. na komentář reaguje celik — #6
  superkarma: 0 20.11.2015, 23:53:28
 3. [4] zuzuko [*]

  I já jsem si zvykla používat Nasodrill, který opravdu má něco do sebe. Má desinfekční a antibakteriální účinky, zvlhčuje sliznici, určitě předchází rýmě a nachlazení. Stačí používat 2x denně. Já jsem spokojená s tímto přípravkem.

  superkarma: 0 08.11.2015, 07:25:24
 4. [3] Boros [*]

  Zkoušeli jsme mořskou vodu- sny byl jakž takž spokojen, já ne. tento přípravek neznám

  superkarma: 0 05.11.2015, 12:54:55
 5. [2] bobani [*]

  teď mám Vincentku

  superkarma: 0 05.11.2015, 11:31:07
 6. [1] alenabl [*]

  Na Nasodrill nedám dopustit, používáme jej s manželem již třetí měsíc, protože má desifenkční a antibakteriální účinky, manžel se zbavil rýmy, která už byla téměř chronická, mně taky každodenní proplachování nosu dělá dobře. Opravdu nosní hygiena má něco do sebe. Jen si navyknout a nepolevit. Doporučuji.

  superkarma: 0 05.11.2015, 08:08:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme