Dámy, jezdíte do lázní? Jestli ne pravidelně, tak alespoň jednou už tam každá z nás byla. Po každodenních povinnostech je pobyt v termálech příjemný nejen pro tělo, ale i pro duši. V některých lázních se můžete v termální vodě koupat nebo ji pít. Kromě popíjení je také dobré pravidelně si s ní proplachovat nos. Třeba tou z Francie, která obsahuje síru.

Nosní hygiena – základ zdraví

Nasodril

Proplachování nosu je pomalu staré jako lidstvo samo. Například v jógové praxi se označuje jako džala néti. Čištění nosu a dutin je vhodné zejména k prevenci nemocí horních cest dýchacích, výplachem nosu se totiž odplavují nečistoty, viry, bakterie a alergeny. Provádíme ho například izotonickými roztoky mořské nebo termální vody. Můžete tak předcházet rýmě, nachlazení, chronickým dýchacím obtížím, zmírňovat projevy sezónních i celoročních alergií. Jste-li po operaci nosu či nosních mandlí, jsou pravidelné oplachy nosní sliznici vhodné pro její regeneraci.

Kojenci, děti i dospělí

Pravidelná nosní hygiena je ideální už pro kojence a velmi malé děti. Když má dítě ucpaný nosík, hůř se mu dýchá, je náchylnější k infekcím a angínám, protože vdechuje pusinkou. Když mají kojenci ucpaný nosík, hůř se jim saje mateřské mléko. Je dobré brát v potaz individuální potřeby a také sezónnost.

„Nosní hygiena je vyloženě potřebná zejména v rizikových obdobích, tedy na podzim a na jaře při zvýšeném výskytu rým a alergií. V zimě chrání nosní hygiena sliznici před nadměrným vysušováním způsobeným pobytem ve vytápěných místnostech. V létě pak pomáhá lépe snášet pobyt v klimatizovaném prostoru,“  říká prof. MUDr. Ivo Šlapák, CSc., z Kliniky dětské ORL Fakultní nemocnice Brno.

NasoDrill – lázně pro váš nos

NasodrilNasoDrill je izotonický solný roztok ve spreji, který obsahuje termální vodu se sírou z francouzských lázní Luchon. Tyto lázně mají 2000letou tradici a specializují se na léčbu nemocí v ORL oblasti, v celosvětovém měřítku patří k absolutní špičce. Síra má na nosní sliznici blahodárný vliv: rozpouští hlen a pomáhá vysmrkávat, má desinfekční a antibakteriální vlastnosti, obnovuje buňky nosní sliznice a pomáhá předcházet vzniku infekce. NasoDrill je uzpůsoben k pravidelným výplachům nosu, je vhodný pro všechny věkové kategorie a celou rodinu, včetně novorozenců a kojenců.

www.nosnihygiena.cz

www.nasodrill.cz

NasoDrill je zdravotnický prostředek určený k výplachu nosu, před použitím si přečtěte návod k použití.

Reklama