Vztahy

Tereza se s otcem bude vídat dál

Jedenáctiletá Tereza Smutná, která byla před dvěma lety kvůli sporu rodičů umístěna na psychiatrii v Motole a poté strávila několik měsíců v léčebně Olivův dům u Říčan, zůstane v péči matky, ale se svým otcem se bude vídat dál. U tatínka má trávit jednou za čtrnáct dní celý víkend.

Obvodní soud pro Prahu 8 tak po čtyřech letech rozhodl o její budoucnosti a zamítl návrh matky na méně časté setkávání s otcem. Matka Terezy se chce proti rozsudku odvolat.

Soudce Miloslav Sládek dnes řízení ohledně změny péče o dívku zastavil: „Otec neprojevil zájem o výchovu Terezy.“

Terezka s mámouPodle právničky Věry Ptáčkové, která zastupuje dívčinu matku, zároveň odborníci nedoporučili další umístění dívky do zdravotnických zařízení. Situaci by to prý pravděpodobně nevyřešilo. Podle Ptáčkové ale nic neřeší ani rozhodnutí soudu: „Ta situace se musí řešit, je to v zájmu dítěte, soud ji nevyřešil dnešní den, on pouze tu problematiku odsunul.“

Soud však zároveň nařídil matce, aby umožnila svému bývalému manželovi vídat se se svou dcerou celou sobotu a neděli každých 14 dní. S tím matka nesouhlasí a podle své právničky Věry Ptáčkové se proti prvoinstančnímu verdiktu odvolá. Styk tak bude do rozhodnutí odvolacího soudu probíhat stejně jako v současné době.

Tereza se nyní potkává s otcem každou druhou sobotu odpoledne, ve středu se pak na společnou schůzku oba připravují za účasti terapeutů z Domu tří přání. Dívka totiž nemá k otci moc dobrý vztah a i přes jeho nesouhlas mu stále vyká.

Soud už se zabývá dívčiným případem několik let. Jeho dnešní rozhodnutí ale podle Ptáčkové možná dostane dívčinu matku do potíží. Soudce jí uložil zaplatit náklady řízení ve výši 72 tisíc korun, stále také jedná o možných pokutách za zhruba 80 tisíc korun za to, že se otec v několika případech nemohl s Terezou setkat. Podle Ptáčkové by však soudní poplatky měl nést stát, protože soudce vyslýchal více znalců, než musel, a umístil dívku na psychiatrii, přestože byla zdravá.

Spor rodičů o Terezu trvá již mnoho let. Otec údajně dříve o dítě nestál, později ale projevil zájem se s dívkou vídat. Schůzkám prý matka aktivně bránila. Podle ženy se dítě otce bálo a na setkání reagovalo pláčem. Muž zase tvrdil, že matka proti němu dceru štve.

Soud poslal koncem předloňského června dívku na psychiatrii do motolské nemocnice kvůli jejímu zhoršenému zdravotnímu stavu. Poté, co se na soudce snesla vlna kritiky od psychiatrů a politiků, přemístil Terezu do dětské léčebny Olivův dům u Říčan. O opětovném svěření dítěte do péče matky rozhodl obvodní soud v září roku 2007.

   
10.04.2009 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Avilo [*]

  jáj :D

  superkarma: 0 25.04.2009, 19:04:43
 2. avatar
  [11] Myškomedvídek [*]

  KDYŽ SE SETKAJÍ DVA PALIČÁCI TAK DÍTĚ NA TO DOPLATÍ,A NA MĚ SE UŽ NEKOUKÁSml57

  superkarma: 0 24.04.2009, 08:29:13
 3. [10] libuno [*]

  Oba rodičové jsou pitomci. Oba by měli jít na vyšetření, alespoň v zájmu dítěte by měl jeden ustoupit. Vše se odrazí na zdravotním stavu dítěte. Ale to jejich mozek nepochopil. Z takové lásky najednou nenávist.

  superkarma: 0 21.04.2009, 15:53:05
 4. [9] magic11 [*]

  Vždycky je pravda tak někde napůl. Ale nikdo mi nevymluví, že v tomhle případě je na vině i maminka, protože dítě jen tak z ničeho nic nezačne svému tátovi vykat. Někde to prostě vzalo.

  Jenže tento problém nastane vždy, když rodiče nejsou schopni se domluvit, a to ani v zájmu dětí. Viděla jsem pár případů, kdy to šlo, ale je jich opravdu pomálu.

  superkarma: 0 21.04.2009, 13:56:49
 5. [8] 000444 [*]

  je to smutné,když se nemůžou rodiče domluvit a pak to odnese vždycky dítě a ještě smutnější je,když to takhle domluví soud a matka s tím nic nezmůže,jinak by porušila zákon.

  superkarma: 0 21.04.2009, 11:33:14
 6. avatar
  [7] Jeliska [*]

  Nemám ráda tyhle tahanice o děti,rozhodně je mi líto dětí.Navíc občas nechápu ani logiku samotného soudu.Vysvětlí mi snad někdo proč musí moje švagrová,platit mému bráchovi půl milionu za to,že se jí odstěhovat ke starší milence-předtím se jí několik let tahal po nocích,moc peněz nevydělal-byl často nezaměstnaný. Ona se starala a stará vzorně o děti,pracuje. A to ještě chce po ní 3 lžičky, 3 talířky-zkrátka od všeho půl. Tohle mi lava nebere!

  superkarma: 0 20.04.2009, 13:32:52
 7. [6] FAXÍK [*]

  rozvodemvždy nejvíc trpí děti

  superkarma: 0 20.04.2009, 11:14:00
 8. [5] Natalička [*]

  Děti mají právo na oba rodiče.Matka dle mého soudu dítě "očkuje" proti otci.Nejhorší na tom je,že to odnáší dítě jako vždy.Pracuji v oboru na sociálně právní ochraně dětí a přetahování o dítě je na dením pořádku,což je opravdu hrůza.

  Přesně jak psala myše na psychiatrii,kdyby to šlo bych poslala oba rodiče.

   

  Kdoví jak to byl se zájmem otcem,vážené dámy je to všechno jen zprostředkované skrz TV,takže spis neznáme a víme jen útržky.Těžké dělat závěry.

  Olgo Marie: Jde vidět,že vůbec nevíte která bije-ublížení na zraví? To nemyslíte vážně,navíc trestné činy kvalifuje Policie případně Státní zastupitelství určitě né sociílní pracovník,že.

   

  superkarma: 0 20.04.2009, 08:36:13
 9. avatar
  [4] Solei [*]

  Proč matka? Proč otec? Holka k otci nechce. Ať z důvodu, že je to pro někdo cizí nebo ho matka popouzí. V tomhle případě je nesoudný otec, který mermomocí chce mít přístup k děcku, které o něj nestojí.

  Ať jsou důvody jakékoliv, holka teď k tatíkovi nechce tak ji tam prostě neposílejte. Až pobere trochu rozumu může celá situace vypadat jinak.

  superkarma: 0 14.04.2009, 16:20:19
 10. avatar
  [3] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Už když jsem tento případ viděla na Nově, Na vlastní oči... měla jsem strašný vztek na ty rodiče, chudák ta malá, kvůli tomu, že se máma s tátou neumí domluvit, musela do cvokárny????? To je něco....když spolu mohli dřív mluvit a spát a mít dítě, proč mu ubližujou... dala bych jim oběma vodičku a tři dny starý chlebíček a zavřít v kazajce každého spolu do jedný cimry s mřížkama na okně a bez kliky zevnitř.

  Blbci oba...

  P.S.:REDAKCE!!!!!!!!!!!!!! TO VKLÁDÁNÍ SMAJLÍKŮ JE TRAGICKÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ

   

   

   

  superkarma: 0 13.04.2009, 13:46:13
 11. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  odpověď na myše — #1 Taky si myslím, že by sociálka měla podat trestní oznámení za ublížení na zdraví. Nebo psychiatři?

  superkarma: 0 10.04.2009, 15:59:04
 12. avatar
  [1] myše [*]

  Neměla by být na psychiatrii ta dívka ale její matka!!! neustále ji štve a popichuje proti otci a to opravdu není fér. Ne že by otec nechyboval, to ne, projevil zájem až po nějaké době. 

  ¨Měli by se vzpamatovat OBA a to rychle. Trápit dítě na psychiatrii jenom proto že se dva dospělí nedokáží dohodnout.  Občas pro dobro dítěte ustoupí matka i otec ze svých nároků.

   Je to hnus taková situace. Chudák holka.

  1. na tento komentář reaguje OlgaMarie — #2
  superkarma: 0 10.04.2009, 15:15:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme