S Edicí Otvíráme se v našem magazínu setkáváte, milé čtenářky, pravidelně. Na několik dalších týdnů jsme si pro vás, připravili její pokračování. Přečtěte si úvoní slovo Terezy Maxové...

Tereza MaxováVážené čtenářky a vážení čtenáři,

od svých osmnácti let žiji v zahraničí, a tak mám možnost situaci doma v České republice sledovat nejen z bezprostřední blízkosti skrze rodinu a nadaci, ale také z odstupu. Jako každému člověku, který není dlouhodobě vtažen do nějaké situace, umožňuje mi tento odstup jistý nadhled. Navíc - jsem svého druhu kosmopolita a ráda se nechávám inspirovat, jsem otevřená myšlenkám, nápadům a strategiím, které ve světě potkávám. To platí samozřejmě i pro oblasti, kterým se dlouhodobě věnuje Nadace Terezy Maxové dětem, péči o děti nevyjímaje.

Ať už jsem žila v Dánsku, ve Spojených státech nebo ve Francii, ze zběžného pohledu mi přišlo, že tyto země nemají takové potíže se systémem ochrany dětí, jaké máme my. Ale podrobnějším studiem člověk zjistí, že i oni mají problémy, jen jim zjevně věnují větší pozornost a více státních prostředků.

Jsem moc ráda, že Vám prostřednictvím tohoto čísla Edice Otvíráme můžeme otevřít dveře do zahraničí: ke zkušenostem kolegů v jiných zemích, k jejich dobré praxi, k jejich kritickým úvahám. Doufám, že i Vám budou inspirací!

Tereza Maxová


Na první zajímavý článek z nejnovějšího čísla Edice Otvíráme se můžete těšit v pátek 13.9.2013.

 

Reklama