Operní pěvkyně Tereza Mátlová stojí uprostřed své kariéry. Má za sebou již řadu vystoupení, hostování, i velkých rolí (ztvárnila například roli Cosette ve světovém muzikálu Les Misérables-Bídníci či roli Ellen v muzikálu Miss Saigon). Vydala i sólové CD u hudební agentury GOJA.

spolupracovala i na CD Hvězda betlémská s Karlem Gottem, Evou Urbanovou a Danielem Hůlkou. Pro společnost Supraphon Records natočila Kantáty J. Telemanna s J. Stivínem, CD Kouzelné housle s G. Demeterovou a operu Mirandolína B. Martinů, kde se představila v roli Hortensie.

Jako sólistka hostuje na významných světových operních scénách. V roli exkluzivního hosta absolvovala koncertní turné Karla Gotta po českých a slovenských halách. Turné se u návštěvníků setkalo s mimořádně příznivým ohlasem a do posledního místa vyprodané pražské Sazka Areny. Pravidelně se objevuje na programech velkých hudebních festivalů v Čechách i v zahraničí.

matlova

(Tereza Mátlová s dcerkou Emilkou)

Terezko, neustále cestuješ mezi Prahou, Miami a Dominikánskou republikou, kde budeš trávit Vánoce?
Většinou vánoční svátky trávíme v teplých krajích, ale letos to záleží na vánočních koncertech, které budu mít zde v České republice. Přiznám se, že bych ráda letošní svátky strávila tady, v kruhu naší rozvětvené rodiny.

Vánoce by měly být svátky klidu a pohody, u mnohých to ale není snad ani možné... jak to máš ty?
Já se snažím mít Vánoce klidné a pohodové, jsem taková „paní připravená“. Dárky nakupuji průběžně už od léta, jsme velká rodina a nemám v lásce šílenství se sháněním dárků na poslední chvíli, prosinec mám vždy plný práce, a tak na to nemám ani čas.

Když srovnáš Vánoce v Miami a v Praze, jaký je mezi nimi rozdíl?
Když jsem si pustila v Dominikánské republice uprostřed krásného letního vánočního večera CD J. S. Bacha „Vánoční oratorium“, musím se přiznat, že mi to tam moc nesedělo a vánoční nálada mi přišla poněkud zvláštní. :) Celoroční léto je krásné, ale přece jen mi připadá, že zima, sníh, svařák, zima v kostele... to k vánočnímu času prostě patří. Ale jde i o krásnou náladu, kterou si vytvoříme, ať jsme kdekoliv.

Pečeš cukroví? Kolik druhů a jaké má rád tvůj přítel František Janeček?
Mám doma tolik kuchařských knih! (smích) Pečení je moje láska, jen toho času se občas nedostává... Dělám vanilkové rohlíčky, kokosky a linecké... těším se na letošní Vánoce, protože naše Emilka už moc ráda pomáhá, a to je pro mě ta nejkrásnější inspirace. František má rád sladkosti, všechno, co je dobré, ale dbá na estetickou stránku daného pokrmu, tak se musíme s Emi hodně snažit.

Jsi operní zpěvačka, co tě čeká o Vánocích pracovně?
Moc se těším na šnůru vánočních představení, která jsou věnována dětem a kde zazní pohádkové i vánoční pisničky, na galakoncert v divadle Hybernia, kde bude vskutku hvězdné pěvecké obsazení, a na koncerty, kde zazní klasická tradiční i netradiční vánoční hudba. Dále jsou to aktivity spojené se salonem Michelangelo - Michal Červený, kterého jsem tváří, a po Novém roce mě čeká řada koncertů a účinkování v muzikálu Les Miserables -Bídníci, na které se nesmírně těším. To vše a mnohem více si čtenáři mohou najít na mých internetových stránkách www.terezamatlova.com.

Přemýšlela jsi o tom, jakým směrem se vydá tvá dcera Emilka? Má umělecké vlohy po tobě?
Myslím, že má... momentálně víc zpívá než mluví. (smích) Sama si sedá ke klavíru a snaží se hrát , tak to nás čeká první krok k hudebnímu základu. Velice ráda kreslí a tancuje. Ovšem já bych nejraději, kdyby šla ve šlépejích mého muže, no uvidíme. Rozhodně ji budu podporovat v tom, v čem se ukáže, že vyniká, a co ji bude bavit.

matlova2

Jaká jsi byla jako malá holčička? Zlobila jsi?
Já jsem nezlobila, tedy alespon si to nepamatuji. (smích) Jsem ze šesti dětí, vyrůstala jsem v hudební rodině, chodila jsem do dětského sboru i na balet, na klavír i flétnu a měla jsem to štěstí hrát dětské role v Národním divadle. U nás doma zněla neustále hudba, na zlobení nebyl čas.

Přinesl jsem ti dárek - náramek od Energetixu. Chrání přes zimu imunitu, je to na přírodní bázi... věříš na přírodní medicínu?
Já to rozhodně využiji, je to úžasné a zvláště nyní na zimu. Ráda využívám přírodní alternativní medicínu. Dávám přednost lékům na přírodní bázi a často používám výtažky z bylinek při nachlazení nebo jiných obtížích.

Co by sis přála ty osobně do nového roku?
Přála bych si hezké pěvecké příležitosti a hlavně zdraví pro mě, mé přátele a celou rodinu.

A jaké máš přání ty pro čtenářky?
Milé čtenářky a čtenáři... chtěla bych vám popřát hlavně hodně zdraví, štěstí a celoroční pohody. Spoustu pozitivní energie, žádné smutky a lásku všem lidem dobré vůle, a snad také abych se vám líbila jako zpěvačka a měli jste potěšení z mých koncertů.

skupinaRozhovor s Terezou Mátlovou připravil a vedl David Novotný

foto: David Novotný

Reklama