Tereza Černochová se proslavila především jako členka dnes už neexistující dívčí skupiny Black Milk. V rozhovoru, který si můžete přečíst, vám ale prozradí, že tato kapitola jejího života je už dávno uzavřená a ona se věnuje kromě zpívání i jiným činnostem...

Tereza Černochová

Terezo, víme, že jste působila v kapele Black Milk, jejíž písničky byly jednu dobu hodně slyšet. Jak se na působení v této kapele díváte s odstupem času?
Byla to bezpochyby vynikající zkušenost. A stojím si zatím, že jsme v tom studiu udělali spoustu práce. To trio mělo obrovský potencionál, který jsme nedokázali včas využít. Škoda. Ale to se stává.

Jakou hudbou se snažíte posluchače oslovit nyní?
Spíš se snažím posluchače oslovit vůbec. Aby vnímali, že tu vůbec jsem. Že mě zpívání a muzika ze srdce baví. Přála bych si, aby mě brali jako zpěvačku s kapelou, ne sólistku, která zpívá na playback v estrádě sentimentální písně v luxusní róbě od Diora. Můžu zpívat téměř cokoli, v kovbojským klobouku nebo v šatech od Klíra, ale chci mít vedle sebe muzikanty. A buď to budeme myslet opravdu vážně, nebo si uděláme ze sebe srandu, ale vy nám to budete muset věřit. A to není jen tak. Lidi mě můžou vnímat jako bývalou členku Black Milk nebo jako protekční dítě a dceru Karla Černocha, ale ať přijdou na koncert. Možná je to osloví trochu víc než bulvární články a udělají si svůj pohled na věc.

Co je vaším hudebním snem, cílem, kterého byste ráda dosáhla?
To se nedá moc dobře vyslovit, aby to neznělo povrchně nebo nabubřele. Asi být dobrým muzikantem s vlastním pohledem a schopností tvořit a stmelovat lidi kolem sebe.

Co sama posloucháte za hudbu?
Spíš Vám řeknu, co neposlouchám… přestala jsem si pouštět všemožné zpěvačky s velkým hlasem, jelikož jsem zjistila, že pak ztrácím ve zpěvu vlastní identitu, a to není moc dobře, takže si poslechnu spíš mužské hlasy, kteří mají většinou i základnu skvělých hudebníků, a to je pak velká slast.

Máte nějaký svůj vzor, ke kterému vzhlížíte, nebo vás inspiruje?
Vzorem je pro mě táta, bezpochyby. Pak určitě Roman Holý a pár zpěváků a zpěvaček a pár basistů.

Pokud vím, studujete ČZU. Proč jste si vybrala právě tuto školu?
Školu jsem už dostudovala a můj výběr byl po hudebním gymnáziu a současně působením v Black Milk zcela logický. Já nemůžu dělat jen muziku, protože bych z toho asi zmagořila. Tak jsem si vybrala něco, co se dotýkalo přírody a zvířat, a to mě vždycky moc bavilo.

Jaké je vaše neoblíbenější…

 • Oblečení – z tepláků do rajtek, z rajtek do šatů od Josefa Klíra
 • Knížka – Praktická hospodyňka ze začátku 20. století
 • Kosmetika – kromě líčidel, která zbožňuju, obyčejná modrá Nivea
 • Jídlo – babiččina severočeská kulajda, no a pak ta tlačenčička nebo kolínečko
 • Místo - tajné
 • Film – Vražda Ing. Čerta
 • Herec – vím já?
 • Písnička – ta, kterou Vám složí muž, aby Vám vyznal lásku
 • Skupina – Skupina
 • Drink – pivíčko
 • Mazlíček – ten, co se s Vámi rád mazlí
 • den v týdnu – týden neuznávám, potřebovala bych víc dní…

http://www.terezacernochova.cz/

Reklama