Rodina

Terasa s vyhlídkou na Prahu, nebo mateřské centrum?


Každý již slyšel pojem „mateřské centrum“. Mezi vámi jsou ty, které jej často využívají, jiné takové centrum pro setkávání maminek s malými dětmi vedou. Proto asi chápete rozhořčení obyvatel Prahy 1 a občanů sdružených v Komunitním centru Kampa, že místo objektu bývalé waldorfské školy na pražské Kampě v těsném sousedství rekonstruovaného dětského hřiště, ve kterém po zrekonstruování mohly smysluplně trávit volný čas maminky na mateřské a rodičovské dovolené, bude vyhlídková terasa pro turisty.

 

 

Proti projektu interpelovala na dubnovém zasedání zastupitelstva obyvatelka Prahy 1 Markéta Nová. Místostarostka Jana Příhodová (ODS) však sdělila, že budova patří pražskému magistrátu, a tedy interpelace není mířena na správné místo. Jenže Magistrát hlavního města Prahy oznámil, že v červnu bude převádět bývalou budovu školy na Městskou část Prahy 1.

Co s tím? Je možné zvrátit rozhodnutí zastupitelstva ve prospěch záchrany „školičky“ a vybudování mateřského centra? „Vznikla petice, která usiluje o záchranu této budovy a její úpravu na víceúčelové mateřské centrum. To by mělo sloužit všem maminkám na Kampě a v nejbližším okolí. Občané centrální Prahy by měli podpořit společnou petici za vznik potřebného objektu,“ vysvětluje Josef Dobeš, místopředseda strany Věci veřejné.

 

Petice vyjde v novém vydání časopisu Pražan. Podpis mohou občané zaslat či donést do kanceláře politické strany Věci veřejné, Karlovo náměstí 30. Petiční archy naleznete také v mateřské škole Letenská, Bio Marketu Mostecká, Květinářství Saská a Bistro Bruncvík Kampa.

 

Po získání potřebného počtu podpisů bude připraven návrh na červnové zastupitelstvo Prahy 1, kde zastupitel Čestmír Horák tento bod předloží.

 

 

   
23.05.2006 - Těhotenství a porod - autor: Tereza

Komentáře:

  1. [1] altamina [*]

    deti jeste nemam ani nejsem prazacka,takze se me to v podstate netyka...
    ale dat prednost turismu pred kvalitnim travenim casu nasich deti..? zrejme vsichni vidi jen penize, penize a zase penize. ale pritom je potreba, abychom vsichni, a hlavne deti, meli kde kvalitne travit volny cas
    ja jsem pro, aby tam centrum pro deti, at muzou travit cas v kulturnim prostredi

    superkarma: 0 23.05.2006, 18:49:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme