Diskuze

Terapie tmou

Dobrý den,

Ráda bych, kdyby se se mnou někdo podělil o zkušenosti s tzv. terapií tmou. V Čechách je to celkem novinka, uvažuji o tom, že bych ji absolvovala, nicméně zkušenosti někoho, kdo si tím prošel, by byly fajn.

Lázně Čeladná začaly terapii tmou nabízet tento měsíc, nemám to tam daleko.

Na Vaše názory se těší Petra

22.02.2010 - O zdraví a nemocech - autor: PetraQ

Nutná registrace

Pro přispívání do diskuzí je nutná registrace.

Příspěvky:

 1. [3] dodinka [*]

  No nevím, terapie tmou není moje gusto a vlastně s tím nemám zkušenost..ale moc mi pomohla po traumatu terapie kvantováním

  http://www.cestavnitrnisvobody.cz/terapie/

  superkarma: 0 03.07.2017, 12:21:54
 2. [2] tomasroud [*]

  Dobrý den Petro,

  konkrétní zkušenosti sdílí velmi málo lidí. Prožitky jsou také velmi individuální. Já jsem basolvoval terpaii tmou na www.lecba-tmou.cz. Podstatné je na terapii tmou to, že máš čas týden zůstat jen v sobě, nikdo tě něruší, žádné telefonáty, žádný budík, žádní sousedi či kolegové. Týden pobytu ve tmě o samotě je takový restart života. Získáš hlavně chuť žít.

  Tomáš

  superkarma: 0 22.04.2014, 13:18:42
 3. [1] 6srdce [*]

  Milá Petro, sama jsem byla třikrát po týdnu v temnotě, jelikož ji mám doma. Temnota je výborné místo, kde je prostor a klid na prožívání svého nitra, svých vnitřních světů a svých životních témat a také na odpočinek, relaxaci, cvičení, tanec atd. Svůj týdenní pobyt jsem vždy pojala jako takovou vnitřní očistu a naladění se více na sama sebe. Také i tím, že strava je tam lehká a vegetariánská, takže přispívá i k očistě těla.

  V temnotě je především tma, tedy žádné zrakové vjemy poutající pozornost (a to je i 90% naší pozornosti), nejsou tam žádné povinnosti, takže je i výzva, jak naložit s klidem a časem, který je tam k dispozici. O člověka je dobře postaráno (jídlo, teplo, sprcha). Když jsem potřebovala, tak jsem sdílela s opatrovníkem své zážitky. To bylo moc dobré, protože jsem si to v sobě mohla srovnat a také jsem si je víc zapamatovala. Těch zážitků bylo tolik, že to nejde ani vypsat, je ale také fakt, že každý si tam zažívá, co potřebuje a zda je to příjemné či ne, to záleží také na tom, jak je ochoten pracovat s tím, co zevnitř přichází. Po tom týdnu jsem vždy vyšla změněná a s hodnotami, které se mi už v každodenním životě daří lépe žít. Jsem za ty pobyty moc ráda, byl to jeden z nejlepších prožitků. Pokud se chceš podívat, tak zde jsou stránky www.dobratma.cz., kde temnota probíhá již několik let a je to také v Beskydech. Snad Tě můj příspěvek podpoří v rozhodování. Přeji krásné dny. Zuzka

  superkarma: 0 10.04.2010, 11:42:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Rubrika: Ostatní

Novinky

Dnešní vydání

Doporučujeme

Nově založené

Nejprohlíženější

Nejdiskutovanější

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme