Zajímavé je, že si ani tak nepamatuji dárky, které jsem dostávala v dospělosti i když byly někdy hodně drahé, ale pořád mi zůstávají v paměti dárky, které jsem dostala jako dítě.

Nejvíc mi utkvěl v paměti stříbrný řetízek s kotvičkou, křížkem a srdíčkem, který jsem dostala asi když mi bylo 7 let a ze kterého jsem se mohla zbláznit radostí, a potom modro-bílá tepláková souprava, kterou jsem dostala když mi bylo asi 10 let. Bydleli jsme tenkrát na vesnici - psal se rok asi 1957 a bylo běžné, že děti chodily do školy v teplákách. A tak jsem se - obdarována touto soupravou - už nemohla dočkat, až skončí prázdniny a půjdu v novém do školy se předvést.

Nevím, kde ji maminka sehnala, ale byla to na tu dobu fakt špička. A  tak se také stalo, co jsem očekávala, že budou ve třídě všichni koukat! Pořádně jsem si ty obdivné pohledy spolužáků vychutnávala. Tahala jsem ji denně, a tak jednou muselo dojít k tomu, že se musela vyprat. Dopadlo to tragicky: Modrá barva pustila a obarvila bílé náplety, které se ještě ke všemu parádně vytáhly a zhadrovatěly.

Dodnes si pamatuju, jak jsem byla zdrcená, ale už jsem opravdu zapomněla, jak jsem to dál řešila - jestli jsem soupravu odmítla nosit nebo jak vlastně skončila. Když vidím, jak chodí dněšní děti oblékané do značkového oblečení a je to pro ně většinou samozřejmostí - vždy si vzpomenu na naší dětskou „módu" a vím, že bych dnes v takové soupravě neudělala díru do světa ani na zapadlém hřišti, ale pro mne to byl tenkrát opravdu jedinečný a nezapomenutelný dárek, za který jsem byla mamince (pardon - Ježíškovi) nesmírně vděčná.

S pozdravem

heledobr


Děkujeme za pěkný příběh :)

No, já mám takovou noční můru (uf, dneska je nějak den nočních můr :)), že někomu chci dát dárek, který ho hrozně potěší, ale ten dárek se nějak rozbije a mě to vždycky mrzí tisíckrát víc, než toho obdarovaného... Takže to, že se rozbily" některé dárky, které jsem dostala, to jsem obvykle ani neořvala", zato když náhodou nepřežil nějaký dárek, který jsem dala, bulela jsem nad tím pěkně dlouho :).

Jaký byl Váš nej dárek? Ten, který jste dostala, ale třeba i ten, který jste dala? A co byste si přála dostat ze všeho nejvíc? Podělte se s námi o své vzpomínky a přání na redakce@zena-in.cz! Třeba si to přečte někdo z Vašich blízkých a inspirujete ho :).

Reklama