I když to vypadalo zpočátku beznadějně, čtenářka tepito svůj dětský sen nevzdala a nakonec se k němu dopracovala. A co víc, v jejích šlépějích jde i její dcerka.

Já měla vysněnou cestu životem už od mala-cokoliv se zvířaty. Neměl to být problém,učila jsem se dobře, v devítce jsem měla vyznamenání..Ale osud (či jedna komunistická duše)chtěl jinak. Přihlášku jsem podala na zemědělku, přijímačky zvládla levou zadní a přesto mi přišel dopis,že nejsem přijatá-důvody byly naprosto hloupé..Naši psali odvolání,byli jsme v klidu. 14dní před koncem školního roku my přišlo potvrzení,že jsem byla přijatá na učební obor prodavačka potravin, o kterém jsem ani nevěděla, že existuje. Začal kolotoč dohadování, objíždění všech možných institucí,vše marně. Postupně jsme zjistili, že soudružka poradkyně na základní škole se postarala o mé umístění do dělnických řad. Nelíbilo se jí asi, že jsem nechodila do prvomájových průvodů-to jsme šli vždy s rodiči do ZOO,nebyla jsem pionýr, dědečkové byli oba kulaci,strýc ve vězení-odmítl dát koně do družstva,nikdo z široké rodiny neměl stranickou knížku. Nebyla jsem perspektivní kádr....

Oklikou jsem se stejně k zvířátkům dopracovala. Taky geny zafungovaly a naše nejmladší dcera je celá já. Studuje veterinu-její velký dětský sen. Přestože je diskalkulik, válčí jak jen to jde,aby dosáhla svého. Každý den se poctivě učí, matika je sice stále jen tak tak, ale nevzdává to. Moc jí přeju, aby šla tam, kam jí srdce táhne..I za mě.

Tepito

Text nebyl redakčně upraven

____________________

Jo, jo, takových soudružek poradkyň bylo víc než dost a dokázaly pěkně zkomplikovat život. Také bych mohla vyprávět.
Ale konec dobrý, všechno dobré, hlavně, že jste to nevzdala.
Děkuji za Váš příspěvek a pozdravujte dcerku, ať to také nevzdává :)
Saša

Téma dnešního dne: Splnil se vám váš dětský sen?

  • Čím jste chtěla být jako malá holčička?
  • Děláte práci, o jaké jste snila?
  • Pokud ano, jak daleká byla cesta k vašemu vysněnému povolání.
  • Pokud ne, proč ne?
  • Pomáhali vám ve výběru vaši rodiče?
  • Partner?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží malý dárek: vlasovou kosmetiku Schwarzkopf

kosmetika...

Reklama