Další silný, lidský příběh přišel od čtenářky s nickem Tepito. Překonala křivdu z dětství – a překonala vlastně i sama sebe. Více v jejím příspěvku.

Jsem hlava paličatá a odpouštím málokomu...
Ale jednu velkou křivdu jsem odpustila-své matce.

Když jsem byla maličká dala přednost životu s mým otcem přede mnou, mě dala k babičce s dědou. Před nástupem na základní školu si ale vzpoměla,že by mě chtěli mít u sebe. Přišla jsem do naprosto cizího prostředí, otce jsem se bála, s matkou jsem nikdy nenavázala bližší vztah. Moc jsem chtěla, ale matka byla velice uzavřená osoba , žádné city neuměla projevit.  Hned jak jsem dosáhla plnoletosti, tak jsem je opustila. Stýkali jsme se minimálně.

Před 6 lety matka onemocněla rakovinou, napřed se o ní starala má sestra, ale situace se zdravotním stavem se dosti rychle zhoršovala a hrozilo, že bude muset jít na LDN. Protože vím, jak to tam chodí, bylo mi matky líto.

Odešla jsem ze zaměstnání a o mámu se starala u ní doma-každý den. Když už se blížil konec, tak jsme si jí vzali k sobě domů-zrušili jsme naši ložnici a udělali různé bezbarierové úpravy , aby se mohla pohybovat na vozíčku. To měla vyhlídky na 3 měsíce života-protáhli jsme je na 6. Nikdy neprojevila žádné emoce, jak celý život žila, tak i umřela...

A mně teprve po její smrti došlo, že nemá cenu něco vyčítat a užírat se starými křivdami. Dneska už bych jí dokázala říct, že se nezlobím, že spoustu věcí chápu-jen je už pozdě.

Tak alespoň v duchu jí odpouštím.
Tepito

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Skoro se až nabízí úvaha, že takovou dceru si Vaše matka snad ani nezasloužila. Ale já vím, byla to matka… a kdo ví, jak to tehdy všechno měla. Třeba ani pro ni to nebylo jednoduché.
Každopádně, Vy jste obdivuhodná.
Děkuji, že jste napsala a přeji hodně síly do dalšího života.
Saša

Téma dnešního dne: Dokážete odpouštět?

Přidejte se společně se mnou k tomuto tématu.
Svěřte se v tento předvánoční čas, zda dokážete odpouštět.

  • Co ano a co ne.
  • Máte nějakou hranici odpuštění?
  • Co největšího jste komu v životě odpustila?
  • Stálo vás to hodně přemáhání?
  • Co je pro vás s prominutím prkotina a co si myslíte, že byste nikdy neodpustila.
  • Vzpomeňte také třeba na křivdy z dětství. Jestli už jsou dávno zapomenuté - a odpuštěné.
  • A pro trochu rozpýlení napište klidně i něco veselého.
    Třeba jestli jste odpustila kamarádce, že vám nevrátila památník :)

Téma je to široké, nechám už na vás, jak ho pojmete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních pět, nejrychlejších pisatelek obdrží 1 000 bodů do Vánoční věrnostní soutěže, a jedna z vás všech pak bude ještě vylosována a dostane pěkný dárek.
Malou sportovní tašku přes rameno.

taska

Reklama