Ano, i takovou prosbu můžete slyšet těsně před odjezdem do porodnice :) Důkazem je příspěvek od trojnásobné maminky, čtenářky s nickem Tepito.

Dobrý den,
cestu do porodnice mám za sebou již 3x. Žádné komplikace se snad ani nekonaly. U prvního syna mi praskla plodová voda v našem novém bytečku 2 dny po nastěhování. Telefonní budka nebyla  připojená, panelák  ještě poloprázdný a tak manžel obíhal patro po patru a sháněl odvoz-nutno podotknout, že to byl 12 patrák. Trošku se zpotil, než se vrátil s vykuleným sousedem, který jediný měl auto a byl ochoten nás odvést. Syn se narodil 2 hodiny po příjmu, naprosto v pohodě.

Po 21 měsících jsem čekala dceru. Tchyně po zkušenostech z minula  trvala rezolutně na předporodní péči u ní doma-má auto, nemusíme nikoho hledat… Večer jsem cítila kontrakce, oznámila jsem muži, že už to asi bude a šla se v klidu osprchovat. Ten zburcoval rodiče. Za dveřmi do koupelny nervózně stepovala celá rodina a snažila se mě popohnat. Jeli jsme do porodnice jak procesí -2 vozy na 5 min. jízdy. Dcera asi tušila, že na ni všichni netrpělivě čekají a do dvou hodin byla venku.

Při třetím dítěti byla jiná situace-starším dětem bylo 12 a 10 let a budoucí tatínek byl vyměněn za rozumnějšího. Proto ho vůbec nevzrušilo mé upozornění, že dítě chce na svět. Vidím to jako dnes-poklidný večer, muž s dětmi před televizí v dokonalé souhře zabráni do sledování nějakého ukrutně důležitého filmu. Nechtěla jsem plašit děti, tak jsem pozitivním hlasem opakovala, že je třeba startovat a jet. Na to se na mě všichni tři obrátili s výtkami, zda bych nemohla počkat, až film skončí. Přece jsem zkušená rodička a těch pár minut to můžu vydržet...

Trpělivě jsem čekala, ale Terezce se má nečinnost nelíbila, což dávala najevo stále častějšími stahy. Stihli jsme to jen tak ...
Tepito

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Jedna cesta lepší než druhá. Ovšem ta třetí, to byla spíš zkouška odvahy. ))
Děkuji, že jste se s nám podělila o své cestovatelské zážitky a pozdravujte všechny své ratolesti.
Saša

Téma dnešního dne: Cesta do porodnice

  • Popište nám vaši cestu do porodnice
  • Jak tu první, tak tu druhou, třetí, čtvrtou, pátou…
  • Jela jste sanitkou, autem, vlakem nebo autobusem?
  • Sama, s manželem, s maminkou či se sousedem?
  • Jela jste na poslední chvíli nebo s předstihem?
  • Byla jste poprvé nervózní?
  • Nebo byl nervóznější vás partner?
  • Probíhala cesta v klidu nebo chaosu?
  • Měla jste všechno náležitě přichystáno, nebo jste v porodnici zjistila, kolik věcí vám v tašce chybí?

O cestě do porodnice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek, ať už současných nebo budoucích, odměníme pěkným dárkem: Dětskou kosmetikou Johnson´s baby

darek

Reklama