Své patálie s deštníkem nám popisuje i čtenářka s nickem Tepito. Ale to, že se naučila moknout, neznamená, že i nadále mokne. Více se dozvíte, když kliknete :)

Dobrý den,
deštník nosit neumím. Když jsem před mnoha lety, podléhala přáním své matky, brát si deštník při každé kapce, už tehdy jsem ho nesnášela. Asi je naše antipatie oboustranná, protože mě se deštník při každém závanu větru otáčel dráty k nebesům a odmítal se dobrovolně vrátit zpět. Pokud se mi povedlo během přeháňky ho zdárně ukočírovat, odvděčil se mi po složení tím, že spustil příval vody ze své špičky přesně do mé boty...

Naučila jsem se moknout. Tento stav mi vyhovoval,byla jsem mladá a zmoklá hlava mě netrápila.

Změna nastala, když jsem nastoupila do zaměstnání jako poštovní doručovatelka. Před lety práce naprosto skvělá-až na deštivé dny. To, že jsem promokla já, nebyl problém, horší to bylo s poštou a doručovací kartou. Obdivně jsem sledovala kolegyně, které bravurně přidržovaly madlo deštníku pod bradou, při tom stačily zapisovat do karty ,hledat příslušné zásilky v kabele a ještě pokecat s paní Novákovou. Snažila jsem se taky, ale výsledek byl horší než bez deštníku. Stále mi padal, neotvíral se na první povel a když už se otevřel,tak mi ho vítr odnesl do křoví. Přešla jsem tedy na pošťáckou pláštěnku. Sice jsem vypadala jak tvor z jiné planety, ale mé tělo bylo v suchu. Což bylo jediné plus. Děti se mě bály, babičky mi zabuchovaly dveře před nosem a jeden pán mě v prvotním úleku málem praštil. Nakonec jsem si koupila za vlastní nepromokavou bundu,na hlavu narazila šikovný širák,co se dalo , nacpala do igelitu a lehce obíhala svých denních 15 km.

Dneska nepracuji, všude jezdím autem, kde sice mám v povinné výbavě od manžela na zadním okně připravený deštník,ale ještě jsem ho nikdy nepoužila a pochybuji,že mi někdy poslouží. Ke slepičkám běhám v dešti ve svém apartním kloboučku, zabalená do vojenské pláštěnky. Holky si zvykly,jen rodina má záchvaty smíchu-holt účel světí prostředky..

Tepito

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

S tou pláštěnkou jste mě pobavila :) To já bych Vám dveře nezabouchla, já bych ji od Vás vyptala :)
Děkuji za veselý příspěvek a tu vojenskou pláštěnku si šetřete, to už je dnes vzácnost!
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama