Úsměvný tematický příspěvek poslala naše čtenářka (mimo jiné) poštovní doručovatelka s nickem Tepito. Jó, není slivovička jako slivovička ))

Když si vzpomínám na minulá zaměstnání, tak zjišťuji, že jsem většinou vždy pracovala o svátcích. Ať už jako prodavačka, operátorka PCO nebo poštovní doručovatelka. Vždy jsem byla v kontaktu s hodně lidmi, takže o historky nemám nouzi.

Asi nejlepší pracovní svátky byly na poště. To ještě byl relativně klid na práci. Ráno jsme se sešli, každá donesla ochutnávku cukroví,při třídění dopisů se dalo pokecat. Chlubili jsme se jedna druhé ,která máme krásnější vánoční pohlednici k doručení...Na rajoně jsme si stačili i s lidmi popřát.

Na Silvestra to bývalo trošičku horší. Atmosféra byla výborná, jen byl problém vysvětlit mým lidičkám, že si nemůžu s každým ťuknout na zdraví do nového roku. Jednou se mi to totiž pěkně vymstilo.

Miluji domácí slivovici,takovou tu voňavou,skoro jak olej, která vás krásně zahřeje a rozveselí. Měla jsem dědečka,těsně před koncem pochůzky, kterému ji syn vozil ze Slovenska. Vždy když jsem mu v zimě nesla důchod, čekala na mě maličká šťopička pro zahřátí. To pak nožičky kmitaly sami mráz nemráz. Tak se mi nedivte, že jsem neodmítla poslední den v roce od jiného pána nabídku slivovičky. Tvrdil, že je domácí,sám si pálí, takovou jsem ještě určitě neměla. A měl pravdu, neměla. Sice jí bylo jen na jedno polknutí-ale děs. Chutnala jak Iron, ne že bych ho někdy pila, ale ten smrádek mi ho připoměl. Byla jsem v půlce své každodenní štreky,ještě mě čekalo asi 5km zpátky na poštu. A mě bylo zle. V té době jsem jen matně tušila něco o otravě alkoholem. Žaludek se vzpíral něco tak ohavného zpracovat,hlava se točila..Ani nevím, jak jsem ten den doběhla. Od té doby si dávám veliký pozor na to, co mám vypít...

Tepito

Pozn.red.:Text nebyl redakčně upraven

______________________________

V prvé řadě musím říct, že si vaší nelehké práci poštovní doručovatelky opravdu vážím. Kilometry chůze v zimě, v dešti, tuny reklamních letáků ad.
Na druhou stranu, jste to právě vy, kdo je příjemným rozptýlením pro řadu osamělých lidí
Takže hodně štěstí v práci a bacha na tu špatnou slivovici ))
Saša

Téma dnešního dne zní prostě: Jsem v práci

A my si toto téma můžeme buď zpříjemnit, nebo také znepříjemnit.

Jakými prostředky, to nechám na vás...

  • můžete mi posílat příspěvky v podobě „pracovních“ příběhů v době mezi svátky
  • můžete posílat básničky
  • fotografie z Vánoc
  • můžeme poslat nějakou písničku
  • klip, ukázku z filmu či pohádky

Je to opravdu úplně jedno...
Prostě dnešním tematickým úkolem je udělat sobě i vám hezký den.

Pište a posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze spřízněných dušiček odměním pěkným dárkem (takový opožděný Ježíšek): Diářem pro rok 2013 a sypaným Čajem pro štěstí

diar

Reklama